Lisa Marie Presley nie odnalazła szczęścia z żadnym z czterech mężów. Kim byli?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Lisa Marie Presley - historia miłości

W nocy 12 stycznia 2023 roku świat obiegła druzgocąca wiadomość. W wieku zaledwie 54 lat zmarła jedyna córka Elvisa Presleya - Lisa Marie Presley. Była aktorką, autorką tekstów i piosenkarką, u której stóp leżał cały świat. Niestety historia jej licznych miłości i małżeństw - podobnie jak życia - kończyła się tragicznie. 

Lisa Marie Presley, mając zaledwie 9 lat, znalazła w domowej łazience nieżyjącego Elvisa Presleya. Była jedyną spadkobierczynią jego fortuny, jednak muzyk przed śmiercią zaznaczył, że pieniędzmi i nieruchomościami będzie mogła zarządzać dopiero po skończeniu 30 lat. Przez lata walcząc o miłość, stawała na ślubnym kobiercu aż 4 razy i choć żadna z relacji nie przetrwała, a dwóch jej mężów było oskarżonych o pedofilię, to najgorsze w jej życiu miało dopiero się wydarzyć. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Lisa Marie Presley - tragiczna historia córki króla rock and rolla

Lisa Marie Presley po rozwodzie rodziców często odwiedzała ojca w jego posiadłości. Po latach opowiadała, że widziała tam rzeczy, które nie były odpowiednie dla dzieci, a tryb życia Elvisa znacząco odbiegał od rodzinnych wzorców. To właśnie ona znalazła jego ciało w łazience, a niedługo później zaczęły się jej pierwsze problemy z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków. 

Jak podał anonimowy informator magazynu "People" Lisa Marie Presley, mając zaledwie 13 lat, była molestowana przez partnera matki. Córka króla rock and rolla czuła się niechciana, a to pogłębiło jej problemy z używkami. 

"Gdy matka nie mogła już ze mną wytrzymać, bo z powodu kokainy nie spałam przez 72 godziny, wykopała mnie do centrum scjentologicznego. Tam zaczęłam pracować z ludźmi uzależnionymi od narkotyków. To mnie nauczyło odpowiedzialności" - wyznała w wywiadzie dla "Playboya". 

Z pomocą scjentologów Lisa Marie Presley zaczęła wychodzić z nałogów. Wtedy też na jej drodze pojawił się muzyk Danny Keough. Na ślubnym kobiercu stanęli 3 października 1988 roku. Mieli dwoje dzieci: córkę Danielle Riley i Benjamina Keougha. Po 6 latach związku rozstali się. Rozwód wzięli 6 maja 1994 roku, a 12 dni później Lisa Presley ku zdziwieniu wszystkich, wyszła za Michaela Jacksona. 

Lisa Marie Presley - historia miłości córki króla rock and rolla

Małżeństwo córki Elvisa z Michaelem Jacksonem było wówczas jednym z najchętniej komentowanych wydarzeń na świecie. Muzyk walczył bowiem z oskarżeniami o molestowanie seksualne i pedofilię. Według opinii publicznej związek Lisy Marie Presley z królem popu był jedynie próbą ocieplenia wizerunku piosenkarza. 

"Wierzyłam, że nie zrobił nic złego, że został niesłusznie oskarżony i, owszem, zaczęłam się w nim zakochiwać. Chciałam go uratować. Czułam, że mogę to zrobić" - powiedziała w jednym z wywiadów córka Elvisa Presleya. 

Wraz z początkiem 1996 roku kobieta wniosła pozew o rozwód, powołując się na różnice nie do pogodzenia. Niemal 25 lat później w dokumencie poświęconym oskarżeniom ciążącym na Michaelu Jacksonie lokaj króla popu wyznał, że widywał parę razem, jednak nigdy nie był świadkiem czegoś, co dowodziłoby, że łączy ich relacja romantyczna. 

Lisa Marie Presley i Michael Jackson
Lisa Marie Presley - jak wyglądały jej związki? Lisa Marie Presley i Michael Jackson Źródło: Getty Images

"Lisa i Michael mieli dziwny związek. Nigdy nie widziałem, żeby mieli jakąkolwiek prawdziwą romantyczną interakcję. Byli bardziej jak przyjaciele niż kochankowie, nie było zbyt wiele chemii między nimi" - powiedział.

Po rozstaniu z Michaelem Jacksonem córka Elvisa zaręczyła się z pieśniarzem Johnnym Oszajcą, jednak nigdy nie wzięli ślubu. Kilka miesięcy później, na drodze Lisy pojawił się Nicolas Cage. Po dwóch latach związku pobrali się. W małżeństwie wytrwali niecałe 4 miesiące. Aktor wniósł o rozwód 25 listopada 2002 roku.  

"Nasze małżeństwo wydawało się logiczne, oboje pochodziliśmy ze znanych artystycznych rodzin. Często jednak zdarza się, że spotkanie dwóch silnych osobowości nie sprzyja utrzymaniu związku. Czasem myślę, że gdybyśmy tak nie spieszyli się z małżeństwem, mielibyśmy większą szansę. Czasem żałuję, że złożyłem pozew. Niestety, teraz nie uda się nam uratować naszego związku" - powiedział w jednym z wywiadów.

 Prasa zarzucała mu, że wyszedł za Lisę ze względu na miłość do twórczości Elvisa Presleya, a nie do niej samej. ‘

W 2006 roku media obiegła informacja o czwartym ślubie córki Elvisa. Jak zapewniała Lisa i co później okazało się prawdą, to było jej ostatnie małżeństwo. Jej wybrankiem okazał się muzyk Michael Lockwood. Po dwóch latach na świecie pojawiły się córki pary, bliźniaczki Finley i Harper.

Po 11 latach do mediów dotarły informacje o ich rozwodzie i oskarżeniach Michaela Lockwooda o molestowanie i pedofilię. Na jego komputerze znaleziono bowiem niestosowne zdjęcia i filmy przedstawiające nieletnich, w tym - jego córek. 

Lisa Marie Presley
Zmarła Lisa Marie Presley. Jak wyglądało jej życie miłosne? Lisa Marie Presley Źródło: NBCUniversal

"Byłam w szoku i chciało mi się wymiotować. Nie oglądałam wszystkiego. Boję się, co jeszcze mogło tam być poza tym, co widziałam. Boję się, że mogą tam być jeszcze gorsze rzeczy" – powiedziała podczas procesu Lisa Marie Presley. 

W tym samym czasie na jaw wyszło kolejne uzależnienie córki Elvisa. Tym samym, decyzją sądu wraz z byłym mężem stracili opiekę nad bliźniaczkami. Dzięki namowom wokalistki znanej jako "Pink", Lisa Marie Presley zgłosiła się do kliniki odwykowej, a następnie wywalczyła prawo do opieki nad córkami. 

Tragedia w życiu Lisy Marie Presley 

Gdy większość osób myślała, że to, co najgorsze już wydarzyło się w życiu Lisy Marie Presley, nadeszła kolejna rodzinna tragedia. 12 lipca 2020 roku, jej syn Benjamin popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Mężczyzna zmagał się z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków. 

"Mój piękny, piękny aniele. Czciłam ziemię, po której stąpałeś [...]. Moje serce i dusza poszły z Tobą. Głębia bólu jest dusząca i bezdenna bez Ciebie w każdej chwili każdego dnia. Nigdy nie będę taka sama. Proszę, czekaj na mnie moja miłość i trzymaj mnie za rękę, podczas gdy ja zostanę, aby nadal chronić i wychowywać Twoje małe siostry i być tutaj dla Riley. Wiem, że byś tego chciał. Wszystkiego najlepszego mój słodki chłopcze. Byłeś zbyt dobry dla tego świata" - napisała Lisa Marie Presley w mediach społecznościowych, żegnając syna. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości