Maciej Musiał o dziadku, marzeniach i planach na przyszły rok [TYLKO U NAS]

Maciej Musiał o świętach z rodziną, miłości i karierze
Maciej Musiał o świętach z rodziną, miłości i karierze
Źródło: MWMEDIA
Maciej Musiał rozwija się aktorsko i podejmuje kolejne zawodowe wyzwania. Prowadzi intensywny tryb życia, ale święta to również dla niego czas zatrzymania i refleksji. Aktor zdradził, jak spędzi je w tym roku. W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz wyznał, za czym będzie najbardziej tęsknił po śmierci swojego dziadka. Opowiedział o wyjątkowej więzi z tatą oraz o przywiązaniu do Polski. Maciej Musiał skomentował też zainteresowanie fanów jego życiem uczuciowym.

Maciej Musiał ma niespodziankę. 24 grudnia będzie towarzyszył widzom TVN7 podczas koncertu kolęd, przygotowanego we współpracy z fundacją Anny Dymnej. Podczas wydarzenia o nazwie "Nasza kolęda" usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki. Zaśpiewają artyści oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Maciej Musiał o świątecznych planach. Jak spędzi Boże Narodzenie?

Maciej Musiał w październiku 2022 pożegnał swojego dziadka. Był nim kpt. Marian Markiewicz, odznaczony Złotym Krzyżem Zasług, Krzyżem Partyzanckim i wieloma innymi honorami. Walczył o wolną Polskę. Był przykładem dla swojego wnuka. Aktor bardzo często o nim wspominał, dlatego tegoroczne święta będą dla niego szczególne.

Czekam przede wszystkim na czas z rodziną. Co roku spędzaliśmy czas z mamą u dziadka. Już go z nami nie ma, więc szukamy delikatnej odskoczni od tradycji. Wyjeżdżamy na chwilę w takie cieplejsze miejsce, by zmienić sposób spędzania tego czasu, ale zawsze czekałem na te święta. Lubię tę atmosferę, uwielbiam świąteczne potrawy. To jest też taki czas, że naprawdę nic nie trzeba robić, bo cały świat się zatrzymuje. Nie trzeba wysyłać żadnych maili, wiesz, że z niczym nie zawalisz w pracy. Ta wolność od pracy jest bardzo satysfakcjonująca
- opowiedział w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Maciej Musiał pytany o wiarę w Boga w wielu wywiadach zawsze potwierdzał, że jest mu ona bliska. Wiele osób korzysta ze świątecznego czasu i spotkań z bliskimi, ale nie uczestniczy w przeżywaniu Bożego Narodzenia. Jak jest u aktora?

To nie jest mój cel absolutny podczas świąt, ale nie odsuwam się od tej części tradycji chrześcijańskiej, która uzupełnia całość świąt i towarzyszy temu. Z tego te święta też się wywodzą i to wszystko ze sobą współgra
- dodał w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz.

Maciej Musiał o relacji z tatą i najcieplejszym wspomnieniu z dzieciństwa

Aktor opowiedział nam o kolejnym członku rodziny, który jest dla niego szczególnie bliski. Jest nim jego tata - Andrzej Musiał.

- Mam świetnego tatę. Myślę, że oboje potrafimy zachwycać się światem, znajdować różne pasje, różne zajawki i lubimy życie. To nas łączy, mamy podobne poczucie humoru. Lubimy żartować z siebie. Tata jest ważną postacią w moim życiu - podkreślił Maciej.

Jedno z moich najcieplejszych wspomnień jest takie, że jestem małym chłopcem i leżę na nim i się do niego przytulam, a on do mnie [...] Mój tata bardzo fajnie komunikował swoje emocje, mama też. Zgadzam się z tym, że szczególnie mężczyźni dobrze, jak czują, że mogą wyrażać swoje emocje. Ja rzeczywiście tak miałem i to było takie normalne
- dodał.

Maciej Musiał szczerze o show-biznesie i wizerunku w mediach społecznościowych

Maciej Musiał stanął przed kamerą już w dzieciństwie. Od wielu lat pracuje na najwyższych obrotach, pojawiając się w serialach, filmach i innych projektach, o których jest głośno w Polsce i na świecie. Czy kiedykolwiek myślał o tym, aby odpocząć od show-biznesu?

- Taka myśl przychodzi raz na jakiś czas. Ale nie jest się w show-biznesie cały czas. Zajmuję się też innymi rzeczami i mam poczucie, że mam bańkę niezależną trochę od tego i mogę sobie w niej pobyć i wrócić do tego show-biznesu. Mam świadomość tej gry, czyli coś się daje, coś się otrzymuje. Wszyscy jesteśmy na scenie, coś musimy też dawać osobom, które nas obserwują. Jestem tego świadomy i jest mi z tym okej. Czasami się trochę męczę, gdy wyjdzie jakiś artykuł, ktoś mi zrobi zdjęcie, to mnie wkurza, bo wtedy masz poczucie dekonstrukcji swojego życia, że ktoś zaczyna widzieć więcej, niż chcesz - wyznał.

Oprócz informacji na temat ról i planów zawodowych fani aktora są ogromnie ciekawi jego życia prywatnego, szczególnie związanego z uczuciami. Maciej Musiał zdaje sobie sprawę z tego, że jego niektóre instagramowe publikacje są szeroko komentowane w mediach.

- To jest wszystko performance. Gramy w grę. Można ją kontrolować. Czasami się już nie chce trzymać takiej totalnej kontroli wizerunkowej. Trzeba być rzeczywiście sprytnym, można przewidzieć pewne ruchy i co się wydarzy - nawiązał do zdjęć, które udostępnia fanom na Instagramie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Maciej Musiał o karierze zagranicznej i mieszkaniu w Polsce

Maciej Musiał gra w światowych produkcjach. Twierdzi jednak, że nie zamierza wyprowadzać się z Polski na stałe. Udaje mu się pogodzić krajowe i zagraniczne projekty. Wyjaśnił, że czuje się bardzo związany z naszym Polską.

- Zawsze jak gdzieś jestem, to tęsknię za Polską, tu mi dobrze. Nie mam tak, że ustawiam się teraz tylko do grania za granicą. Ciężko to do końca przewidzieć, ruch wokół mnie nie jest taki, że ludzie sypią mi teraz role, wciąż trzeba o nie walczyć, potrzeba też trochę szczęścia. Walczyć pewnie będę, próbować będę, ale szanuję to, co mam tutaj, będę miał kilka projektów w Polsce, dwa ciekawe filmy już niebawem - zapowiedział.

Kalina Szymankiewicz zapytała aktora o jego spostrzeżenie na temat wyjazdów młodych ludzi z Polski, którzy są zmęczeni i zniechęceni m.in. sytuacją polityczną. Maciej Musiał podkreślił, że czuje się Polakiem i nie byłby w stanie z tego zrezygnować.

- Przekreślamy wtedy całą historię naszych dziadków, pradziadków. Sytuacja polityczna jest teraz, komuś się nie podoba, to niech pracuje nad tym, aby ją zmienić, a nie porzuca wszystko i przez to nie czuje się Polakiem. Ja się czuję absolutnie Polakiem i lubię tu być - odpowiedział.

Myślę, że dużo czasu spędziłem z ludźmi bez tożsamości, którzy bardzo dużo czasu spędzali nad tym, aby ją znaleźć. Ludźmi z zagranicy, z różnych krajów, które np. były częścią koloni, ludźmi którzy podróżowali i nie czują się ani członkami krajów, do których dotarli jako dzieci, ani tam, gdzie się urodzili. Poczucie tożsamości jest ważne w tworzeniu nas jako ludzi. Widząc ludzi, którzy zostali z tego odarci, wiem, jaki mamy duży przywilej, że to mamy. Więc nie pozwoliłbym tego przekreślić
- podsumował

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości