Gwiazdy

Nie żyje uczestniczka "Mam talent!". Jane Marczewski miała jedynie 31 lat

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
WPROST, cozatydzien.pl
Nie żyje uczestniczka amerykańskiego "Mam talent!" Jane Marczewski

Jane Marczewski wzruszyła jurorów i widzów amerykańskiej edycji "Mam talent" swoją autorską piosenką "It's Okay". Podczas programu wyznała, że jest chora na raka i ma 2 proc. szans na przeżycie. Niestety przegrała walkę z chorobą. Miała zaledwie 31 lat.

Informację o śmierci Jane Marczewski, znanej także pod pseudonimem Nightbirde, przekazała jej rodzina.

"Jesteśmy zdruzgotani, to niewyobrażalna strata. Ci, którzy ją znali, cieszyli się jej niesamowitą osobowością i poczuciem humoru. Na każdą okazję miała żart – nawet, jeżeli żart dotyczył jej samej" – czytamy w oświadczeniu.

"Jej dziedzictwo to dar nadziei, który dała tak wielu, jej muzyka i siła, którą odnalazła w Jezusie. Dziękujemy wszystkim za wyrazy miłości i wsparcia" – dodała rodzina artystki.

Jane Marczewski w amerykańskim "Mam talent!"

Jane Marczewski w czerwcu 2021 r. wystąpiła jako Nightbirde podczas przesłuchań do 16. sezonu programu "America's Got Talent", czyli amerykańskiego odpowiednika naszego "Mam talent!" . Wykonała autorską piosenkę zatytułowaną "It's Okay", którą zachwyciła publiczność i jury.

Dziewczyna wzruszyła swoim występem nawet bardzo krytycznego w stosunku do uczestników show Simona Cowella, który zdecydował się nacisnąć tzw. "Golden Buzzer", czyli Złoty Przycisk, który gwarantował jej występ w finale.

Podczas rozmowy z jurorami wyznała, że choruje na raka i ma 2 procent szans na przeżycie, jednocześnie żartując, że dobrze, że to nie zero procent.

"Gdy ostatnio sprawdzałam, rak zajmował moje płuca, kręgosłup i wątrobę. Ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, że jesteśmy czymś więcej, niż złymi rzeczami, które nas spotkały" – przekonywała.

Nightbirde musiała jednak wycofać się z konkursu ze względu na stan zdrowia. We wrześniu 2021 roku podała na Instagramie, że rezygnacja z powrotu do programu, była dla niej niezwykle trudna.

"Założę się, że dawno nie widzieliście kogoś, kto tak wiele wygrał i tak wiele przegrał w tym samym czasie. Nie tak miała potoczyć się ta historia" – napisała na Instagramie.

Jane Marczewski - choroba

Jane Marczewski miała nowotwór. W 2017 r. zdiagnozowano u niej raka piersi. Po roku leczenia wydawało się, że wygrała z chorobą. W 2019 r. nastąpił jednak nawrót choroby i dawano jej od trzech do sześciu miesięcy życia. Przed przesłuchaniem do programu "America's Got Talent" lekarze powiedzieli jej, że rak dał przerzuty do płuc, kręgosłupa i wątroby, a jej szansa na przeżycie wynosiła 2 procent.

Spot TVN - Co za wiosna
Spot TVN - Co za wiosna

Jane Marczewski - kim była? Kariera, życie osobiste

Jane Marczewski urodziła się 29 grudnia 1990 r. w Zanesville w stanie Ohio. Miała troje rodzeństwa. Zaczęła pisać teksty piosenek w wieku sześciu lat. Pierwszy raz pokazała światu swoje piosenki i dała pierwszy występ na żywo w 2011 roku, będąc studentką Liberty University. W 2012 roku wydała EP-kę z trzema utworami, zatytułowaną "Lines", na której śpiewała i grała na gitarze akustycznej. W 2013 roku wydała "Ocean & Sky", EP-kę z sześcioma utworami, którą sfinansowała dzięki zbiórce na Kickstarterze.

W 2015 roku poślubiła muzyka Jeremy'ego Claudio. Para przeniosła się do Nashville w stanie Tennessee, gdzie dziewczyna występowała pod swoim małżeńskim nazwiskiem Jane Claudio, a jej mąż pełnił funkcję producenta. Jako Jane Marczewski-Claudio stworzyła muzykę do filmu dokumentalnego "Leonard Knight: A Man & His Mountain". Para rozstała się w 2020 roku, po czym Jane przeniosła się z Nashville do Long Beach w Kalifornii.

Pseudonim sceniczny Nightbirde artystka zaczerpnęła ze stale powtarzającego się snu. Piosenkarka chciała, aby słuchając jej głosu i utworów miało się wrażenie, że to śpiew ptaków o poranku.

"Podczas tego snu czułam się tak poetycko. Ptaki śpiewały, jakby był poranek, a jednak nie było jeszcze żadnych jego oznak. To jest to, co chcę uosabiać swoją muzyką" - opisywała swój sen.

Styl muzyczny Jane Marczewski, będący mieszanką folku i popu, ewoluował w kierunku electropopu.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: WPROST, cozatydzien.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/ NBC / Contributor

Pozostałe wiadomości