Maria Pakulnis wróciła wspomnieniami do szkolnych lat. "Czułam się gorsza"

Maria Pakulnis o czasach szkolnych
Maria Pakulnis o czasach szkolnych
Źródło: MWMEDIA
Maria Pakulnis w najnowszym wywiadzie wróciła wspomnieniami do czasów szkolnych. Aktorka wyznała, że czuła się gorsza od swoich rówieśników, ponieważ jej rodzina nie była bogata.

Maria Pakulnis jest znaną polską aktorką. Ostatnio zagrała w filmie "Johnny" i za swoją rolę otrzymała nagrodę filmową Orły 2023. W najnowszym wywiadzie dla Radia Zet aktorka wróciła wspomnieniami do lat szkolnych i wyznała, że czuła się gorsza od swoich rówieśników.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Maria Pakulnis o dzieciństwie

Maria Pakulnis nie ukrywa, że miała trudne dzieciństwo. W rodzinnym domu doświadczyła głodu i braku okazywania uczuć. Ojciec aktorki był sybirakiem, który traumę deportacji odreagowywał przy kieliszku. Jej mama była natomiast kobietą zmagającą się z problemami zdrowotnymi i depresją, która nie radziła sobie z wychowywaniem dzieci. W wywiadzie dla Radia Zet Maria Pakulnis ponownie wróciła pamięcią do trudnych doświadczeń z dzieciństwa:

"Byłam dzieckiem nieśmiałym i zakompleksionym. Nie miałam tego czy tamtego. W podstawówce miałam gorszą kanapkę i gorszy fartuszek. Czułam się gorsza, więc zawsze było bezpiecznie stanąć z boku. Nie wychylałam się" - wyznała aktorka.

Rodzice aktorki pochodzili z Litwy, a ona urodziła się w Giżycku. Aktorka po skończonej szkole średniej uczęszczała do liceum pielęgniarskiego, którego nie wspominała najlepiej.

"To była ciężka harówka, klasztor. Same dziewczyny. Szare fartuchy. Białe kołnierzyki, mankiety, czepek. Trzeba było to codziennie uprać, wykrochmalić. Była dyscyplina. To był reżim. […] Od piętnastego roku życia wszystko się robiło przy chorym człowieku. Wszystko się pomału wiedziało. Na czym polega życie. Co to jest ból, cierpienie i nieszczęście ludzi. Ocierasz się o wszystko" - mówiła.

Maria Pakulnis o dzieciństwie
Maria Pakulnis o dzieciństwie
Maria Pakulnis o dzieciństwie
Źródło: MWMEDIA

Maria Pakulnis o rodzinnym domu

Kilka miesięcy temu w rozmowie z magazynem "Pani" Maria Pakulnis powiedziała nieco więcej o swoim rodzinnym domu. Wyznała, że nie miała najlepszych relacji z mamą.

"Widziałam ją zawsze smutną, bez chęci do życia, jakby tkwiła w jakiejś głębokiej depresji. Nie była ciepła, nigdy nas nie przytulała. Niczego nam nie czytała, nie opowiadała..." - mówiła.

Kilka lat wcześniej w rozmowie z "Faktem" aktorka tak mówiła o swoim ojcu.

"Stryja zastrzelono w Katyniu, a ojciec musiał ujawnić się władzom, by ratować dziadka przed więzieniem. Sam za polityczną przeszłość został zesłany do ciężkiego obozu do Workuty. Wrócił stamtąd pokiereszowany mentalnie i fizycznie, ale nigdy o tym nie opowiadał" - dodała.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości