Mata startuje na prezydenta. Jego kampania potrwa 18 lat

Mata ogłosił start kampanii prezydenckiej
Mata ogłosił start kampanii prezydenckiej
Źródło: Screen Player.pl
Kontrowersyjny raper Mata ogłosił, że rozpoczyna kampanię prezydencką. Zapowiada, że przystąpi do wyborów w 2040 roku. W swoim wystąpieniu odniósł się również do grożącej mu kary za posiadanie narkotyków.

28 stycznia 2022 roku raper został zatrzymany przez warszawską policję na Mokotowie. Patrol zauważył Matę i jego 24-letniego towarzysza, którzy na widok radiowozu zaczęli się podejrzanie zachowywać.

"Zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem - była to prawdopodobnie marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani" - można było przeczytać wówczas w serwisie RMF FM.

Rozgorzała wówczas dyskusja na temat depenalizacji używki. Ponadto w maju artysta zorganizował spontaniczny koncert nad Wisłą, na którym bawił się tłum jego fanów. Mata chciał powtórzyć wydarzenie kolejnego dnia, jednak po przybyciu na miejsce okazało się, że interweniowała policja.

Mata o wyroku za posiadanie

13 lipca w sewisie YouTube pojawiło się wideo o tajemniczym tytule #MATA2040. Raper wystosował orędzie do swoich fanów, w którym odniósł się do grożącej mu kary za posiadanie marihuany oraz za zorganizowanie nielegalnej imprezy masowej.

Grozi mi do 11 lat pozbawienia wolności - 3 za posiadanie półtora grama marihuany, zatrważająca ilość, oraz 8 za śpiewanie na drewnianej łódce w stronę ludzi na kamiennych schodach. Większość spraw poniżej dwóch gramów jest umarzana z miejsca, ja czekałem na to cztery miesiące i trzy dni, no i się nie doczekałem, ale jak wiadomo, taka już jest polska codzienność, że równych wobec prawa tu jest kilku 
- powiedział Mata.

Mata ogłasza kampanię prezydencką

Jednak głównym tematem wystąpienia było coś zupełnie innego. Raper zadeklarował, że ma w planach start w wyborach prezydencki.

"Zamiast #FREEMATA, piszcie #MATA2040. Już teraz oficjalnie rozpoczynam moją kampanię na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2040 roku" - wyznał.

Mata przedstawił fanom dokładny plan działania na najbliższe 18 lat. Nie zabraknie dużej dawki muzyki. Ponadto raper zamierza zdobyć odpowiednie kwalifikacje, które jego zdaniem powinny być niezbędne do pełnienia tak ważnej państwowej funkcji.

"Przez prawie 20 lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Dzięki mojej muzyce i social mediów będziecie mogli czujnie obserwować wszystkie moje upadki i wzloty po to, żeby na koniec ocenić całokształt mojej postaci i zadecydować. Do tego czasu wydam łącznie 33 płyty, ostatnią w 2033 roku, a następnie poświęcę 7 lat na studia wyższe i praktyki zawodowe, po to, żeby zdobyć ważne na tym stanowisku kompetencje już w Nowym Świecie" - zadeklarował.

Wierzycie mu?

Fryderyki 2022. Artyści o swoim zwycięstwie
Źródło: Co Za Tydzień

Mata - kim jest?

Mata, a tak właściwie Michał Matczak, jest polskim raperem, przedstawicielem młodego pokolenia. Urodził się 2000 roku i jest synem profesora prawa Marcina Matczaka oraz Arletty Śliwińskiej-Matczak. W 2019 roku zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Ogólnopolski rozgłos przyniósł mu utwór "Patointeligencja", który w grudniu 2019 roku miał swoją premierę w serwisie YouTube. Piosenka odbiła się szerokim echem ze względu na tekst opisujący zachowania dzieci z "dobrych domów". Od tamtej pory kariera rapera nieustannie się rozwija.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Screen Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości