Gwiazdy

Meghan Markle o aborcji i poronieniu. "Może prowadzić do milczenia i napiętnowania"

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Meghan Markle udzieliła szczerego wywiadu

Meghan Markle w najnowszym wywiadzie w mocnych słowach odniosła się do kwestii aborcji i opowiedziała o własnych przeżyciach, związanych z utratą dziecka. Żona księcia Harry'ego dziś jest szczęśliwą matką dwójki dzieci, jednak słowo "ciąża" nie kojarzy jej się jedynie pozytywnie. Prawie dwa lata temu Amerykanka bowiem poroniła.

Meghan Markle dziś jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Rok temu żona księcia Harry'ego urodziła córeczkę Lillibet, a w 2019 roku na świat przyszedł syn pary Archie. Amerykanka, jak z resztą każda kobieta w rodzinie królewskiej, ciągle jest pod baczną obserwacją mediów, które często przypisują jej ciążowe krągłości. Tak było również prawie dwa lata temu, gdy Meghan Markle była widziana pod jedną z klinik ginekologicznych. Prasa od razu zaczęła się rozpisywać o kolejnej ciąży księżnej Sussex, jednak ona nie zabierała głosu w sprawie. Dopiero na jesieni 2020 roku przyznała, że rzeczywiście spodziewała się dziecka, jednak poroniła. Teraz ukochana księcia Harry'ego wróciła wspomnieniami do tamtego okresu oraz zajęła stanowisko w kwestii aborcji.

Meghan Markle o szczerze poronieniu i aborcji

Meghan Markle i książę Harry rzadko udzielają wywiadów, jednak teraz księżna Sussex zrobiła wyjątek i porozmawiała z magazynem "Vogue" i jedną z najsłynniejszych feministek świata, Glorią Steinem. Amerykanka podkreśliła, że jest bardzo szczęśliwa, że może nazywać się matką, jednak rozumie kobiety, które doświadczyły straty dziecka. Tym samym Meghan Markle nawiązała do własnego poronienia.

"Myślę o tym, jak szczęśliwie czułam się, że mogłam mieć oboje dzieci. Wiem, jak to jest mieć połączenie z tym, co rośnie w twoim ciele. To, co dzieje się z naszymi ciałami, jest bardzo osobiste. Może również prowadzić do milczenia i napiętnowania, mimo że tak wielu z nas boryka się z osobistymi kryzysami zdrowotnymi. Wiem, co to jest poronienie, o czym mówiłam publicznie" - mówiła.

Była aktorka odniosła się do także kwestii zaostrzenia prawa aborcyjnego w Stanach Zjednoczonych i jasno zaznaczyła, że nie zgadza się z decyzją Sądu Najwyższego, który uznał zabieg za zakazany.

"Nikt nie powinien być zmuszany do podjęcia decyzji, której nie chce podjąć, lub która jest niebezpieczna i zagraża życiu" - podkreśliła.

"ŚOPW". Aneta Żuchowska o powiększeniu rodziny i drugiej ciąży
"ŚOPW". Aneta Żuchowska o powiększeniu rodziny i drugiej ciąży Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Meghan Markle o aborcji. Zaapelowała o szerszą edukację

Meghan Markle zaznaczyła, że społeczeństwo powinno być bardziej wyedukowane w kwestiach aborcji, czy też edukacji seksualnej. Podkreśliła też, że rządzący powinni najpierw posłuchać głosu ludu, a później podejmować dopiero konkretne decyzje.

"Im bardziej normalizujemy rozmowy o rzeczach, które mają wpływ na nasze życie i ciało, tym więcej osób zrozumie, jak potrzebna jest ochrona" - zakończyła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Rosa Woods - Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości