Michał Piróg to charyzmatyczny prowadzący "Top Model". Co wiemy o jego życiu?

Michał Piróg
Michał Piróg
Źródło: MWMEDIA
Michał Piróg to tancerz, choreograf, nauczyciel tańca, prezenter telewizyjny, aktor, aktywista społeczny oraz celebryta. Zasłynął jako prowadzący program "Top Model". Co wiemy o jego życiu?

Michał Piróg to charyzmatyczny, bezpośredni prowadzący program "Top Model". Gwiazdor jest też wrażliwy na krzywdę innych, dlatego często angażuje się w akcje społeczne. Co jeszcze wiadomo o jego życiu?

Michał Piróg - kim jest, skąd pochodzi, wiek, wykształcenie

Michał Piróg urodził się 28 maja 1979 roku w Kielcach. Jest znanym tancerzem, choreografem, aktywistą społecznym i celebrytą. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

QCZAJ_MILOSC
Qczaj rok temu rozstał się z partnerem. Znalazł już nową miłość?

Michał Piróg - kariera taneczna

Michał Piróg swoją karierę rozpoczął jako tancerz. Występował na deskach Kieleckiego Teatru Tańca. Zadebiutował rolą narkomana w spektaklu "Mieć albo brać". Później zdobywał doświadczenie w wielu innych przedstawieniach. Wystąpił między innymi w inscenizacjach słynnych musicali "Chicago" i "Koty". Tańczył i odpowiadał za choreografię. Karierę telewizyjną rozpoczynał w 2006 roku w programach tanecznych. Jako juror był szczery i wymagający. Obecnie jest nauczycielem tańca.

Michał Piróg - w jakich filmach i serialach wystąpił?

Michał Piróg zagrał kilka epizodycznych ról w polskich filmach i serialach. Możemy go oglądać w takich filmach takich jak "Zamiana" czy "Wkręceni 2" oraz serialach "Niania" i "Druga szansa". Od 2017 roku występuje z warszawskim Teatrem Fabryka Marzeń.

Michał Piróg - kariera telewizyjna, "Top Model", "Azja Express"

Michał Piróg od 2010 roku prowadzi program "Top Model" na antenie TVN. W programie często udziela przyszłym modelom i modelkom wsparcia. Dzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem. Ma też prawo przywrócić jednego z nich do programu. Michał Piróg wziął też udział w drugiej edycji reality show TVN "Azja Express".

Michał Piróg w programie "Top Model"
Michał Piróg w programie "Top Model"
Michał Piróg w programie "Top Model"
Źródło: x-news

Michał Piróg - życie prywatne, partner

Michał Piróg nie boi się ujawniać trudnych tematów ze swojego prywatnego życia. Jest osobą homoseksualną, czego nie ukrywa. Coming outu dokonał w 2007 roku. Jakiś czas temu zakończył się jego wieloletni związek. Z partnerem planowali nawet ślub. Gwiazdor chciał zostać ojcem. W 2019 roku Michał Piróg wydał autobiografię zatytułowaną "Chcę żyć". Zasugerował w niej, że w przeszłości spotykał się z Andrzejem Piasecznym, co zasugerował w swojej biografii.

Michał Piróg - działalność społeczna

Michał Piróg wykorzystuje swoją popularność w szczytnych celach. Gwiazdor często angażuje się w kampanie społeczne takich organizacji jak np. WWF. Jest obrońcą praw zwierząt i wegetarianinem. Walczy też o prawa mniejszości seksualnych. W 2019 włączył się w akcję "Głosuję na miłość", która zachęcała do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na partie polityczne wspierające środowisko LGBT.

Michał Piróg
Michał Piróg
Źródło: MWMEDIA

Michał Piróg - Instagram

Jakiś czas temu Michał Piróg wycofał się z mediów społecznościowych. Choć wcześniej tancerz regularnie publikował zdjęcia i filmy, w ostatnich tygodniach zdecydował się zrezygnować z aktywności. O powodach pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości