Michał Szpak przeciwko homofobii. Wokalista całuje się w centrum Warszawy

Michał Szpak całuje się w centrum Warszawy
Michał Szpak całuje się w centrum Warszawy
Źródło: MWMEDIA
Michał Szpak wziął udział w akcji wsparcia osób LGBTQ+, która była odpowiedzią na akt wandalizmu. W centrum Warszawy zniszczono szereg plakatów — okładek magazynu "Vogue", na których uwieczniono pary nieheteronormatywne. Wokalista dał wyraz swojemu niezadowoleniu i całował się w centrum stolicy.

Michał Szpak jak mało kto, wie, jak ważna jest akceptacja. Charyzmatyczny wokalista nie boi się odważnie wyrażać siebie i łamać pełne stereotypów zasady panujące w polskim społeczeństwie. Niedawno Michał Szpak został twarzą marki popularnych kosmetyków do włosów, walcząc tym samym z przeświadczeniem, że zadbane i piękne włosy są domeną jedynie kobiet. Wokalista stanął w obronie osób najbardziej nieakceptowanych i wziął udział w manifestacji przeciwko homofobicznemu zachowaniu jednego z mieszkańców Warszawy.

Michał Szpak wziął udział w manifestacji

Wokalista nie pozostał obojętnym wobec aktu wandalizmu i wziął udział w spontanicznej manifestacji. Wszyscy chętni zebrali się na ul. Mokotowskiej w Warszawie, by wyrazić swój sprzeciw. Jedna z uczestniczek przyniosła farby i odmalowano plakaty. Przywrócono pozującym na nich parom twarze. Michał Szpak udostępnił za pośrednictwem mediów społecznościowych mini relację z wydarzenia. Wokalistka podpisał się na jednym z plakatów, a nawet — całował się w centrum miasta. I to nie z byle kim — ze swoim najwierniejszym przyjacielem, psem Hektorem.

"Love is love" - napisał Michał Szpak.

czt_29
Agata Kulesza w nowym spektaklu zagra matkę
Źródło: "Co za Tydzień"

Gwiazdy przeciwko homofobii

W czerwcu społeczność LGBTQ+ obchodzi tzw. miesiąc dumy. W związku z tym magazyn "Vogue" przygotował dwie okładki, na których uwieczniono pary homoseksualne. W okolicach Placu Trzech Krzyży w Warszawie zawieszono plakaty, na których zaprezentowano efekty okładkowej sesji. W poniedziałek uwieczniono akt ich niszczenia — mężczyzna za pomocą sprayu zamalował twarze bohaterów. To homofobiczne zachowanie spotkało się ze sprzeciwem wielu gwiazd, które otwarcie potępiły zachowanie wandala. Głos w sprawie zabrali m.in. reporterka TVN24 Marta Warchoł, uczestnik show "Królowe życia" Rafał Grabias oraz bohaterki jednej z okładek — finalistka "Top Model" Julia Sobczyńska oraz jej dziewczyna Judyta.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: Instagram @michal_szpakofficial

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości