Rodzinne powiązania gwiazd. Zaskakujące pokrewieństwa. Aktorzy, dziennikarze, wokaliści

Rodzinne powiązania gwiazd. Kto jest kim w polskim show-biznesie?
Rodzinne powiązania gwiazd. Kto jest kim w polskim show-biznesie?
Źródło: MWMEDIA
Okazuje się, że polski show-biznes ma dla nas wiele niespodzianek. Przyjrzeliśmy się kilku artystom, którzy są ze sobą rodzinnie powiązani. Świat jest mały — tak można rzec, patrząc na nasz gwiazdozbiór. Sprawdź, jakie relacje łączą polskich artystów.

Matka, ojciec, córka, siostra, a może kuzynka? Niektóre gwiazdy łączą więzy krwi, inne połączył np. sakrament chrztu. O niektórych powiązaniach rodzinnych artyści chętnie opowiadali w wywiadach, ale niektóre przykłady mogą Was zaskoczyć.

Rodzinne powiązania gwiazd. Kto jest ze sobą spokrewniony?

Zacznijmy od bardzo bliskiego pokrewieństwa. Przed Wami rodzice i ich dzieci. Na pierwszy ogień: dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która jest mamą aktorki i piosenkarki. Mowa o Jolancie Fajkowskiej i Marii Niklińskiej. Relacje kobiet zmieniały się na przestrzeni lat. Córka dziennikarki odczuwała brak mamy w dzieciństwie. Jolanta Fajkowska była bardzo zapracowaną i cenioną w swojej branży osobą. Prężnie rozwijała swoją karierę.

"Babcia opowiadała mi, że całowałam ekran telewizora wieczorem i prosiłam, żeby mama pół dnia była w pracy, a pół w domu" - wspominała Maria Niklińska w "Vivie".

Przyszła aktorka i wokalistka bardzo szybko wyprowadziła się z rodzinnego domu. Usamodzielniła się, co w przyszłości wyszło matce i córce na dobre.

"Byłam zaskoczona, że tak wcześnie postanowiła zamieszkać oddzielnie i zrezygnowała z tego, co jest wygodne. Mieszkanie z rodzicami jest przecież łatwiejsze, a jej się chciało robić zakupy, sprzątać, płacić rachunki. Co mi pozostało? Pogodzić się z tym i wierzyć, że jestem wciąż Marysi potrzebna" - wyznała Jolanta Fajkowska.

Weronika Rosati o samotnym macierzyństwie
Weronika Rosati opowiedziała o łączeniu pracy z samotnym macierzyństwem.
Źródło: Co za Tydzień

Kolejnym przykładem rodzinnego powiązania jest relacja Piotra i Łukasza Garlickich. Obaj mają na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych. Piotr Garlicki nadal jest aktywny zawodowo, ale czas jego największej popularności przypada na lata 70. i 80. Aktor występował w wielu historycznych produkcjach takich jak "Królowa Bona" czy "Quo Vadis". Łukasz Garlicki to gwiazdor "BrzydUli". Oprócz aktorstwa zajmuje się reżyserią i bardzo dobrze śpiewa.

Piotr i Łukasz Garliccy. Co ich łączy?
Piotr i Łukasz Garliccy. Co ich łączy?
Źródło: Mwmedia

Czy wiedzieliście, że Urszula Chincz jest córką Andrzeja Turskiego? Prezenterka związana ze stacją TVN pożegnała ojca w 2013 roku. Jej tata był dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Prowadził w publicznej telewizji i radiu programy informacyjne i publicystyczne. W młodości był gitarzystą zespołu "Chochoły", który po jego odejściu przekształcił się w "Akwarele" (grupa muzyczna na czele z Czesławem Niemenem). Ula Chincz miała z tatą bardzo bliską więź.

"Tata nauczył mnie braku tolerancji dla głupoty. Miał dużą siłę wewnętrzną, umiał walczyć o swoje zdanie, nawet wbrew wszystkim. Nie mam tego w sobie, ale kiedy przychodzą złe chwile, przypominam sobie, jak tata walczył sam przeciwko całemu światu. Zawsze był mocny, uczciwy, wierny sobie. A przy tym niezdecydowany w prostych sprawach. Nigdy nie potrafił sam kupić nowego roweru, czy płaszcza. Zawsze wtedy mówił, tak po góralsku: 'Co nie zrobis, bedzies załował'"- wspominała z uśmiechem na ustach w "Vivie".

Kim był Andrzej Turski dla Urszuli Chincz?
Kim był Andrzej Turski dla Urszuli Chincz?
Źródło: MWMEDIA

Zaskakujące pokrewieństwo gwiazd. Kto jest ze sobą powiązany?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Czy Malwina Wędzikowska i Anna Wendzikowska są ze sobą spokrewnione? Identycznie brzmiące nazwiska, ale inaczej zapisane mogą budzić wątpliwości. Pierwsza jest stylistką, druga dziennikarką i aktorką. Prawda o ich pochodzeniu wyszła na jaw! Panie są kuzynkami. Ich dziadkowie byli braćmi, a różnicę w ich nazwisku można wytłumaczyć rodzinną historią, którą opowiedziała Malwina Wędzikowska w rozmowie z "Party".

"Podczas chrztu dziadka Ani popełniono błąd i tak już zostało. Działo się to podczas wojny, wiadomo, że rodzina Wędzikowskich miała poważniejsze problemy na głowie niż to, czy pisze się 'en' czy 'ę'" - wyjaśniła stylistka.

Kuzynostwem jest również Ralph Kamiński i Michał Szpak. Panowie urodzili się w tej samej miejscowości, roku i w tym samym miesiącu! Michał Szpak przyszedł na świat dwa tygodnie wcześniej niż jego kuzyn.

Takie samo pokrewieństwo łączy Monikę Richardson i Piotra Kraśkę! Ta sama krew płynie w żyłach Sylwii Grzeszczak i pianisty Waldemara Malickiego, który jest wujkiem piosenkarki.

Na koniec rodzice chrzestni. Okazuje się, że Kinga Rusin to chrześnica Danuty Rinn. Z kolei ojcem chrzestnym Magdy Gessler był wybitny reportażysta Ryszard Kapuściński.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości