Michał Szpak szczerze o szansach Blanki na Eurowizji. Co jej radzi były reprezentant Polski?

Michał Szpak szczerze o Blance i piosence "Solo"
Michał Szpak szczerze o Blance i piosence "Solo"
Źródło: MWMEDIA
Michał Szpak zajął ósme miejsce na Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Piosenkarz jest rozczarowany, że piosenka Blanki będzie reprezentować Polskę, jednak doskonale rozumie specyfikę tego konkursu i zwraca uwagę na ważne kwestie, którymi piosenkarka i jej zespół muszą się zająć, aby osiągnąć sukces. Co jej radzi?

Mimo fali krytyki i kontrowersji, związanych z krajowymi eliminacjami do tegorocznej Eurowizji, sytuacja nie uległa zmianie. Blanka nie oddała swojego zwycięstwa Jannowi, choć wiele osób uważa, że to on powinien reprezentować Polskę w plebiscycie muzycznym. Takiego zdania jest też Michał Szpak. Stary wyjadacz eurowizyjnego konkursu udzielił Plejadzie wywiadu, w którym nawiązał do piosenki Blanki, pt. "Solo"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Michał Szpak szczerze o Blance i piosence "Solo"

Michał Szpak, uczestnik Eurowizji sprzed siedmiu lat, nie ukrywa swojego zdziwienia zwycięstwem Blanki i jej utworu "Solo" w preselekcjach do Eurowizji 2023. Mimo to, w rozmowie z Plejadą, artysta wyraził swoje wsparcie dla polskiej reprezentantki.

"To nie jest propozycja, która do mnie przemówiła. Absolutnie byłem 'team Jann', aczkolwiek to nie oznacza, że nie będę trzymał kciuków za to, co teraz się będzie mogło wydarzyć" - powiedział w rozmowie z Plejadą.

Zdaniem popularnego polskiego piosenkarza, Blanka i jej zespół muszą solidnie przygotować się, aby odnieść sukces w Liverpoolu. Artysta poradził jej, aby przemyślała kwestię występu na ogromnej scenie Eurowizji. Michał Szpak zaznaczył, że naprawdę musi się dziać na niej coś wyjątkowego - albo ktoś musi posiadać charyzmę, albo głos, albo umiejętność tańca.

"Będzie dużo pracy. [...] Mam nadzieję, że ktoś lepiej przemyśli kwestię tego, co wydarzy się na scenie. To jest ogromna scena i tam naprawdę musi się dziać. Albo ktoś musi posiadać charyzmę, albo ktoś musi posiadać głos, albo ktoś musi potrafić tańczyć" - powiedział Michał Szpak, dodając, że oczywiście życzy Blance jak najlepiej.

Blanka i Jann podczas preselekcji do Eurowizji 2023
Blanka i Jann podczas preselekcji do Eurowizji 2023
Blanka i Jann podczas preselekcji do Eurowizji 2023
Źródło: MWMEDIA

Eurowizja 2023 – kto prowadzi w rankingu bukmacherów?

Kto według bukmacherow ma największe szanse na sukces podczas tegorocznej Eurowizji? Faworytem zakładów jest Szwecja, która ma 39 proc. szans na zwycięstwo. Druga jest Finlandia (15 proc.), a trzecia Ukraina (11 proc.). W Top 5 znalazły się także Norwegia z Hiszpanią. Ostatnie miejsce zajmuje Rumunia, ale aż 17 krajów ma mniej niż 1 proc. szans na triumf.

Loreen ma aż 71 proc. prawdopodobieństwa zajęcia miejsca w Top 3. Finlandii daje się 47 proc., a Ukrainie 25 proc. Jeśli chodzi o Top 10 to Szwecja ma 82 proc. szans, Finlandia 80 proc., a Norwegia 73 proc. Spośród krajów Wielkiej Piątki największe prawdopodobieństwo sukcesu daje się Hiszpanii – 39 proc.

Wśród krajów bałkańskich przoduje Serbia (30 proc.), ale wysoki jest też wynik Chorwacji (26 proc.). W krajach nordyckich dominuje Szwecja (65 proc.), a Estonia prowadzi w rankingu małych krajów bałtyckich (47 proc.). Irlandia ma aż 77 proc. szans na … brak awansu do finału Eurowizji. Z drugiej strony rankingu mamy Szwecję i Finlandię, którym daje się jedynie 3 proc. prawdopodobieństwa na taką porażkę. Niechlubny ranking drugiego półfinału otwiera Rumunia – aż 80 proc. szans na eliminację. Austria z kolei ma tych szans już tylko 8 proc.

Jeśli chodzi o fanów Eurowizji, to trzymają oni kciuki za Szwecję – w ankiecie "Kto powinien wygrać Eurowizję" (EurovisionWorld) Loreen otrzymała aż 20 proc. głosów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości