Mick Jagger ma koronawirusa. Koncert The Rolling Stones odwołany, jak się czuje artysta?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
TVN24
Mick Jagger na występie z zespołem The Rolling Stones

Mick Jagger zakaził się koronawirusem. Z tego powodu zespół The Rolling Stones musiał odwołać swój koncert w Amsterdamie. Grupa wyruszyła w pierwszą trasę po śmierci perkusisty Charliego Wattsa.

U 78-letniego Micka Jaggera potwierdzono zakażenie koronawirusem, dlatego popularni "Stonesi" postanowili zrezygnować z występu w Amsterdamie. Zespół poinformował w oświadczeniu, że bezpieczeństwo "musi być na pierwszym miejscu".

Mick Jagger zakażony koronawirusem, koncert w Amsterdamie odwołany

"The Rolling Stones bardzo żałują, że dzisiejszy koncert został przełożony, ale bezpieczeństwo publiczności, muzyków i ekipy koncertowej musi mieć pierwszeństwo" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Muzycy dodali, że u 78-letniego Micka Jaggera objawy infekcji koronawirusem wystąpiły po przybyciu na stadion Johan Cruijff Arena w Amsterdamie.

Joanna Przetakiewicz szczerze o tym, czy chciałaby zostać babcią. Stanowcza odpowiedź
Joanna Przetakiewicz szczerze o tym, czy chciałaby zostać babcią. Stanowcza odpowiedź Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Pierwsza trasa The Rolling Stones po śmierci Charliego Wattsa

Legendarna brytyjska grupa na początku czerwca rozpoczęła trasę koncertową po Europie z okazji 60-lecia istnienia zespołu. Występem w Madrycie zainaugurowali tournee pod nazwą "Stones Sixty". The Rolling Stones zdążyli zagrać już w Monachium oraz Liverpoolu. Następnym punktem miał być Amsterdam. Zgodnie z harmonogramem trasa zakończy się występem w Sztokholmie 31 lipca.

To pierwsza trasa koncertowa zespołu w Europie od śmierci perkusisty Charliego Wattsa. Muzyk na parę tygodni przed rozpoczęciem trasy koncertowej trafił do szpitala po rutynowych badaniach. W ciągu miesiąca zmarł. Okazało się, że Charlie Watts miał nawrót raka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Jim Dyson/Redferns/Getty Images

Pozostałe wiadomości