Polka została Miss Świata 2021! Karolina Bielawska powtórzyła sukces Anety Kręglickiej 

Miss Świata 2021. Karolina Bielawska
Karolina Bielawska została Miss Świata 2021
Źródło: materiały prasowe
Karolina Bielawska została Miss Świata 2021. Powtórzyła sukces Anety Kręglickiej, która została wybrana Miss World 32 lata temu. To druga Polka w historii, która została okrzyknięta najpiękniejszą kobietą na świecie. 

Wybory Miss Świata 2021 odbyły się w San Juan w Portoryko w nocy z 16 na 17 marca. Karolina Bielawska została Miss Świata 2021, pokonując w finale reprezentantkę Wybrzeża Kości Słoniowej Olivię Yace, która została drugą II wicemiss i Shree Saini z USA, która zdobyła tytuł I wicemiss.

Karolina Bielawska została Miss Świata 2021! Kim jest?

Karolina Bielawska została Miss Świata 2021. Tym samym zapisała się w historii konkursu jako druga Polka, której udało się zgarnąć koronę. Pierwszą była Aneta Kręglicka, która zdobyła tytuł Miss World w 1989 roku. 

"Byłam w szoku, kiedy usłyszałam swoje imię. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem dumna, że mogę nosić koronę Miss Świata. Zapamiętam ten moment do końca życia" - mówiła po koronacji.

Olga Buława w ciąży przytyła 35 kg
Źródło: Co za Tydzień

Karolina Bielawska urodziła się w Łodzi w 1999 roku. Piękna Polka mierzy 179 cm wzrostu. W 2019 roku stanęła w szranki z innymi kobietami o tytuł Miss Polonia i zdobyła koronę.

Karolina Bielawska studiuje na Politechnice Łódzkiej na kierunku management. Prywatnie kocha podróże. Zwiedziła ponad 30 krajów, a relacjami z nich chętnie dzieli się na Instagramie. Jej konto w mediach społecznościowych obserwuje już ponad 40 tys. osób.

Miss Świata. Sukcesy Polek

Poza Anetą Kręglicką i Karoliną Bielawską w konkursie Miss World sukces osiągnęły między innymi Ewa Wachowicz, która w 1992 roku zajęła 4 miejsce i Katarzyna Borowicz, która w 2004 roku zajęła 4 miejsce i zdobyła tytuł Queen of Europe. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Głowińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości