Gwiazdy

Monika Mrozowska o edukacji dzieci. "Nie ma u nas parcia na szóstki"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Monika Mrozowska o edukacji swoich dzieci

Córka Moniki Mrozowskiej to już dorosła kobieta. Aktorka jest dumna ze swojego najstarszego dziecka, więc pochwaliła się w sieci jej wynikami na maturze. Karolina Szacciło szykuje się na studia. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl jej mama opowiedziała o jej sukcesach. Aktorka wyjaśniła, jakim podejściem kieruje się w edukacji swoich dzieci. Co nie podoba jej się w polskim szkolnictwie?

Monika Mrozowska jest mamą czworga dzieci, ma dwie córki i dwóch synów. Jej najstarsza pociecha, Karolina, przyszła na świat w 2003 roku. Aktorka pokazywała w mediach społecznościowych, jak przygotowywała się do studniówki i matur. Monika Mrozowska wspierała swoje dziecko i z sentymentem wspominała, jak jej córka z dziewczynki stała się piękną kobietą, która już wkrótce wyfrunie z rodzinnego domu.

Monika Mrozowska dumna z córki. Jak jej poszło na maturze?

Monika Mrozowska poinformowała na InstaStories, że jej najstarsza córka dostała się na dwa kierunki na APS, czyli Akademię Pedagogiki Specjalnej. Zdradziła też, jakie wyniki zdobyła na maturze. Egzamin z matematyki Karolina napisała na 92%, a angielski zdała na aż 98%. "Na polski spuśćmy zasłonę milczenia" - dodała żartobliwie aktorka.

W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz z cozatydzien.tvn.pl Monika Mrozowska powiedziała, na jakie dokładnie kierunki dostała się jej córka i dlaczego je wybrała.

- Karolina złożyła papiery na psychologię i socjologię. Moja córka ma niesamowitą umiejętność rozmawiania z ludźmi, ma w sobie niebywały spokój, opanowanie. Wydaje mi się, że to było kluczowe przy wyborze kierunków - wyjaśniła nam aktorka.

Gwiazda bardzo przeżywała ostatni czas w życiu swojej córki. Pandemia wywróciła życie uczniów i rodziców do góry nogami. Nauka w takich warunkach była dla wielu osób prawdziwym wyzwaniem.

Jestem z niej dumna, bo bardzo bałam się tej matury. Większość czasu dzieci spędziły w domach, podczas pandemii, na nauczaniu online, a egzamin odbywał się przecież normalnie w szkole. Przez ostatni miesiąc bardzo to przeżywałam, mimo iż Karolina chodziła na dodatkowe zajęcia z matematyki 

W dalszej części artykułu Monika Mrozowska opowiada o tym, jakie ma podejście do nauki swoich dzieci. Czy jest wymagającym rodzicem, który oczekuje od swoich pociech samych szóstek? Co aktorka sądzi o polskim szkolnictwie?

Misheel Jargalsaikhan. Niezwykła przyjaźń z Moniką Mrozowską
Misheel Jargalsaikhan. Niezwykła przyjaźń z Moniką Mrozowską Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Monika Mrozowska dumna z córki. Zdradziła wyniki matur Źródło: Instagram @monikakingamrozowska

Monika Mrozowska o polskim systemie edukacji i podejściu do nauki swoich dzieci

Jakim rodzicem jest Monika Mrozowska? Czy jest wymagającą mamą, która pragnie, by jej dzieci zdobywały same dobre stopnie? W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz aktorka stwierdziła, że nie to jest dla niej najważniejsze. Uczy dzieci zupełnie innej postawy.

- Nie ma u nas parcia na szóstki. Dzieci mają być odpowiedzialne za swoje obowiązki, w tym również szkolne, ale przede wszystkim chciałabym, żeby każde z nich odkryło swoją pasję - wyznała.

Polski system szkolnictwa budzi wątpliwości rodziców. Monika Mrozowska wskazała kilka spraw, nad którymi warto by było popracować.

- Co do systemu nauki mam masę zastrzeżeń, za mało pracy twórczej, pracy zespołowej, projektowej, za dużo "kucia na pamięć" uczenia się niepotrzebnych rzeczy. Dlatego tak dużo rozmawiam z moimi dziećmi, żeby nauczyć je tego, czego nie wyniosą ze szkoły. Ale cieszy mnie to, że moje dzieci lubią chodzić do szkoły, bo mają tam znajomych i przyjaciół, a te relacje społeczne zawsze w szkole były dla mnie bardzo ważne - dodała na koniec rozmowy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości