Natalia Siwiec komentuje dokument o Janie Pawle II. "Kościół to obrzydliwa instytucja"

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Natalia Siwiec: "kościół to obrzydliwa instytucja"

Natalia Siwiec komentuje dokument TVN24 "Franciszkańska 3". To kolejny już z serii materiałów Marcina Gutowskiego, w którym dochodzi prawdy w zakresie pedofilii w Kościele. Dziennikarz dotarł do świadków krycia przestępstw księży-pedofili przez samego Jana Pawła II. Natalia Siwiec swego czasu głośno mówiła o swojej miłości do Jezusa. Jak teraz podchodzi do tematu?

Karol Wojtyła miał nie tylko wiedzieć o procederze przenoszenia księży-przestępców seksualnych pomiędzy kolejnymi parafiami jeszcze przed podjęciem pontyfikatu. Polski papież miał też przyczynić się do ukrycia pedofila. Po emisji wydania specjalnego na antenie TVN 24 wrze od komentarzy z różnych stron.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Fundacja TVN - 1,5%
Fundacja TVN - 1,5%

Dokument Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" - opinia publiczna wrze

"Dziś wiemy już bez wątpliwości, że Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je, jeszcze w Polsce, zanim został papieżem" - komentował Marcin Gutowski.

W materiale pojawiają się wypowiedzi anonimowych informatorów, z których jeden już w 1973 roku osobiście informował papieża, że ks. Eugeniusz Surgent dopuścił się molestowania. Ze strony Karola Wojtyły miały paść prośby, by informator "tego nigdzie nie zgłaszał" i to "uciszył". Zdaniem specjalistów, którzy wypowiadali się na antenie TVN24 po emisji dokumentu, sytuacja ukrywania pedofilii w Kościele w końcu może ulec drastycznym zmianom.

"Powoli odsłania nam się nowa rzeczywistość. Okazuje się, że żyliśmy w jakiejś mitologii, która była nam przekazywana, w którą wierzyliśmy" - mówiła uczennica Jana Pawła II Anna Karoń-Ostrowska.

Natalia Siwiec o pedofilii w Kościele: "Kościół to obrzydliwa instytucja"

Po tym, jak odkrył ją na trybunach jeden z operatorów, ogłoszono ją Miss Euro 2012. Od tego czasu Natalia Siwiec spełnia się w show-biznesie jako modelka i aktorka. Jakiś czas temu przeprowadziła się do Meksyku, a do Polski wraca tylko od czasu do czasu. Z nowinkami z ojczyzny jest jednak na bieżąco. Za pomocą mediów społecznościowych łączy się z fanami z Polski, komentując aktualne wydarzenia. Ostatnio odniosła się między innymi do pedofilii w Kościele i dokumentu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Celebrytka wielokrotnie mówiła o tym, że nie wierzy w religię katolicką, ale nie przeszkadza jej to w uznawaniu Jezusa jako wyjątkowej istoty.

"Po prostu oblała mnie jego miłość. Myślę, że to, co zrobił z niego Kościół, jest bardzo krzywdzące: wykorzystał do swoich celów świetlistą istotę i dzięki niemu zyskał władzę i pieniądze" - mówiła.

Natalia Siwiec nie pozostała obojętna wobec informacji podanych w materiale Marcina Gutowskiego. Emocje postanowiła uzewnętrznić w komentarzu pod artykułem.

"Wstrętne to jest! Nie ma już się nawet jak łudzić, że ktoś tam może, mógł być czysty! Kościół to obrzydliwa instytucja i tyle. Monarchia" - napisała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości