Nie żyje Ed Fury, legendarny hollywoodzki gwiazdor i kulturysta. Miał 94 lata

Autor:
Dagmara
Olszewska
Ed Fury

Zmarł Ed Fury. Legendarny aktor i kulturysta miał 94 lata. Odszedł w swoim domu w Woodland Hills 24 lutego, jednak tragiczne wieści dotarły do mediów z kilkunastodniowym opóźnieniem. Informację potwierdziła żona gwiazdora.

Ed Fury zasłynął, wcielając się w potężnego wojownika Ursusa we włoskich superprodukcjach. Aktor zyskał popularność dzięki swojej atletycznej sylwetce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Nie żyje Ed Fury - legenda światowego kina

Ed Fury, właściwie Rupert Edmund Holovchik urodził się 6 czerwca 1928 roku w Nowym Jorku jako Rupert Edmund Holovchik. Jak podają zagraniczne media - został porzucony przez rodziców. Jako młodzieniec przeniósł się do Los Angeles, by wziąć udział w profesjonalnych zawodach kulturystycznych. Niebanalna sylwetka i uroda zapewniły mu także angaże w roli modela.

Niedługo później zainteresował się aktorstwem. Występował na Broadwayu i w wysokobudżetowych produkcjach filmowych takich jak "Atena" z 1954 gdzie zagrał u boku Jane Powell i Debbie Reynolds. 15 lipca 1959 ożenił się z Marceline Yvette Dubois. To właśnie żona gwiazdora potwierdziła tragiczne doniesienia o jego śmierci.

Zmarł Ed Fury

Wieści o śmierci legendarnego aktora pojawiły się w mediach z niespełna dwutygodniowym opóźnieniem. Oficjalna przyczyna śmierci nie została podana.

Aktor w latach 70. porzucił zawód. W swojej karierze wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach. Po latach na szklanym ekranie pojawił się jeszcze tylko raz. Wystąpił w komedii "Dinosaur Valley Girls" z 1996 roku. Przez całe życie bacznie strzegł swojej prywatności i stronił od udzielania wywiadów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości