Nie żyje Edward Bond. Był legendą brytyjskiego teatru. Miał 89 lat

Edward Bond nie żyje
Edward Bond nie żyje
Źródło: Moment RF
Nie żyje Edward Bond. Legendarny dramaturg i współautor filmu "Powiększenie", który był nominowany do Oscara, zmarł w wieku 89 lat. Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Edward Bond urodził się w Londynie 18 lipca 1934 r. Jako nastolatek zrezygnował z nauki w szkole, aby w pełni poświęcić się teatrowi. Jego pierwszą wystawioną sztuką był "The Pope's Wedding" z 1962 r. Przez lata wykształcił wielu twórców teatru, jak i aktorów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy odeszli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Nie żyje Edward Bond

Dziś uchodzi za legendę i jednego z czołowych twórców współczesnego teatru brytyjskiego. Edward Bond uchodził jednak za człowieka bardzo kontrowersyjnego i często miał problemy z cenzurą. Jego sztuki były wystawiane wbrew zakazom władz.

Co ciekawe, zakazanie wystawiania jego prac wzbudziło tak wielkie kontrowersje wśród opinii publicznej, że w 1968 r. postanowiono wykreślić ponad stuletnie prawo, według którego sztuka mogła być wystawiona, dopiero po zdobyciu zgody lorda szambelana.

Edward Bond pracował również nad innymi dziedzinami sztuki, takimi jak film, jednak robił to dość rzadko. Był autorem scenariusza do filmu "Powiększenie", a także współpracował przy filmach takich jak "Śmiech w ciemności" i "Walkabout".

Jak na razie nie podano przyczyny jego śmierci.

Edward Bond
Edward Bond
Źródło: Radio Times

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości