Nie żyje juror amerykańskiego "Dancing with the Stars". Miał polskie korzenie

Autor:
Kamila
Jamrożek
Len Goodman

Brytyjski tancerz, trener oraz juror programów tanecznych w Wielkiej Brytanii i USA - Len Goodman - odszedł w wieku 78 lat, po przegranej walce z rakiem kości. Jego menadżer przekazał tę smutną informację mediom.

Len Goodman był bardzo lubianym przez widzów prezenterem. Zdobył serca publiczności dzięki swojemu poczuciu humoru i ciętemu językowi. Przez lata był jurorem w programach takich jak brytyjski "Strictly Come Dancing" i amerykański "Dancing with the stars".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Gwiazdy wzięły udział w kampanii Otwarte Klatki. Opowiedziały o poruszającym spocie
Gwiazdy wzięły udział w kampanii Otwarte Klatki. Opowiedziały o poruszającym spocie

Len Goodman nie żyje – przyczyna śmieci

Menedżer tancerza Lena Goodmana przekazał informację dotyczącą śmierci Goodmana, która nastąpiła 23 kwietnia tego roku. Juror zakończył życie w hospicjum, w otoczeniu bliskiej rodziny. Zgon nastąpił na skutek raka kości. Len Goodman, jako juror w programach tanecznych, zyskał wielu zwolenników, którzy z biegiem czasu bardzo się do niego przywiązali. 

Tim Davie, dyrektor generalny BBC, złożył hołd zmarłemu. Podkreślił, że Len Goodman zdobył wielu fanów swoim poczuciem humoru i ciętym językiem, występując jako juror w tanecznych programach. Według Davie'ego był bardzo lubiany przez widzów z różnych grup wiekowych i postrzegany przez nich jak członek rodziny.

"Podobał się widzom z różnych grup wiekowych i był przez nich postrzegany jak członek rodziny. Len był sercem sukcesu "Strictly". Publiczność, jego liczni przyjaciele i rodzina będą za nim bardzo tęsknić" - wyznał Tim Davie.

Len Goodman – kim był? Kariera

Leonard Gordon Goodman był brytyjskim tancerzem, trenerem i sędzią tanecznym. Urodził się w Londynie 25 kwietnia 1944 roku. Karierę taneczną rozpoczął w wieku 19 lat. Zyskał sławę jako główny juror w programach telewizyjnych - brytyjskim "Strictly Come Dancing" (2004-2016) oraz amerykańskim "Dancing with the stars" (2005-2022). W 2017 roku Shirley Ballas zastąpiła go jako główny sędzia w "Strictly Come Dancing". Goodman prowadził również szereg telewizyjnych i radiowych programów, np. "Len Goodman's Dance Band Days" i "Len and Ainsley's Big Food Adventure".

Oprócz tego Len Goodman był także głosem dziecięcego programu "Auto-B-Good", prowadził dokumentalną serię o Titanicu dla BBC, a także brał udział w innych programach, takich jak "Dancing Cheek to Cheek" i "Secrets from the Clink". Na przestrzeni lat prowadził również programy radiowe, takie jak muzyczne show na BBC Radio 2 oraz Boom Radio. Poza karierą zawodową Len Goodman był w związku małżeńskim ze swoją partnerką taneczną Cherry Kingston, ale małżeństwo się rozpadło. Miał syna, Jamesa, z kolejną partnerką Lesley. W 2012 roku poślubił Sue Barrett, nauczycielkę tańca. Len Goodman był zapalonym fanem krykieta i piłki nożnej.

Co ciekawe Len Goodman dzięki programowi "Who Do You Think You Are?" odkrył swoje polskie korzenie. Pradziadek Goodmana, Josef/Joseph Sosnowski pochodził z Polski. Walczył w powstaniu listopadowym, za co otrzymał Virtuti Militari, najwyższe polskie odznaczenie wojskowe za bohaterstwo i odwagę.

Len Goodman w "Dancing with the stars"
Len Goodman w "Dancing with the stars" Len Goodman w "Dancing with the stars" Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości