Nie żyje Lisa Loring, pierwsza Wednesday Addams. Rodzina zadecydowała o jej odejściu

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Śmierć gwiazdy "Rodziny Adamsów"

Lisa Loring nie żyje. Największą popularność przyniosła jej rola w kultowym serialu ABC "Rodzina Addamsów". Mogła poszczycić się tym, że jako pierwsza wcieliła się w rolę Wednesday Addams. Aktorka zmarła w wieku 64 lat. W chwili śmierci były z nią jej córki.

Lisa Loring miała czterech mężów. Za pierwszego wyszła w wieku 15 lat, trzeciego poznała, gdy pracowała jako charakteryzatorka na planie filmów dla dorosłych. Z ostatnim rozwiodła się, gdy miała 55. Wychowywała dwie córki. Przyjaciółka aktorki poinformowała o przyczynie jej śmierci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Lisa Loring nie żyje

Przyjaciółka Lisy Loring zamieściła na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowała, w jaki sposób odeszła bliska jej kobieta.

"Z niezwykłym smutkiem informuję o śmierci naszej przyjaciółki, Lisy Loring. Cztery dni temu doznała potężnego wylewu spowodowanego paleniem papierosów i wysokim ciśnieniem. Jej życie było podtrzymywane przez trzy dni. Wczoraj rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu jej od aparatury i Lisa odeszła ubiegłej nocy. Na zawsze pozostanie wpleciona w gobelin popkultury i w nasze serca jako Wednesday Addams" - czytamy w oświadczeniu.

Piękna, życzliwa, kochająca matka. Dziedzictwo, jakie zostawiła po sobie Lisa w świecie światowej rozrywki, jest ogromne. A dziedzictwo dla jej rodziny i przyjaciół – bogactwo humoru, czułość i miłość długo będą grać w naszych wspomnieniach. Spoczywaj w spokoju, Liso. Cholera, dziewczyno... była z tobą masa zabawy

Kim była Lisa Loring? Kariera, najciekawsze role

Lisa Loring miała wpływ na ukształtowanie wizerunku Wednesday Addams. Aktorka wcielała się w tę postać w latach 1964–1966. Na planie towarzyszyli jej tacy aktorzy jak: Carolyn Jones, John Astin, Jack Coogan. Po latach powróciła w tej roli w filmie "Halloween with the New Addams Family". Ostatnio postać Wednesday Addams znów robi furorę w popkulturze. W sieci taniec Wednesday jest odtwarzany przez miliony osób na całym świecie.

Lisa Loring pracę w show-biznesie zaczęła już jako mała dziewczynka. Jako trzylatka zaczęła być modelką. Zadebiutowała w serialu "Doktor Kildare". Wystąpiła również w takich produkcjach jak: "The Girl from U.N.C.L.E.", "Fantasy Island", "Barnaby Jones", "Krwawe szaleństwo" czy "Na śniegu".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości