Nie żyje żona Wojciecha Pijanowskiego. Podano szczegóły pogrzebu

Nie żyje żona Wojciecha Pijanowskiego
Nie żyje żona Wojciecha Pijanowskiego
Źródło: MWMEDIA
Nie żyje ukochana żona Wojciecha Pijanowskiego, jednego z legend telewizji — prezentera i autora teleturniejów. Elwira Hornik-Pijanowska zmarła 28 listopada w wieku 76 lat. W mediach zamieszczono nekrolog z informacjami o jej śmierci. Podano już szczegóły pogrzebu.

O śmierci żony Wojciecha Pijanowskiego poinformowała "Gazeta Wyborcza", w której zamieszczono nekrolog poświęcony Elwirze Hornik-Pijanowskiej. Kobietę żegna pogrążona w smutku rodzina.

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Nie żyje żona Wojciecha Pijanowskiego

Elwira Hornik-Pijanowska zmarła 28 listopada 2022 roku. Odeszła w wieku 76 lat. Nie podano przyczyny śmierci oraz okoliczności, w jakich odeszła żona znanego prezentera. W nekrologu zamieszczono szczegóły pogrzebu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 8 grudnia 2022 roku o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy. Organizatorem uroczystości pogrzebowej jest Dom Pogrzebowy "Służew"
- czytamy w nekrologu.

Kim jest Wojciech Pijanowski?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Wojciech Pijanowski urodził się 1 listopada 1951 w Warszawie. Jego ojcem był krytyk filmowy Lech Pijanowski, a matką aktorka Maria Broniewska. Prezenter jest autorem wielu teleturniejów i łamigłówek. Jest twórcą polskich zasad "Wielkiej gry". W 1992 roku sprowadził do kraju teleturniej "Koło Fortuny". Prywatnie jest też działaczem golfowym. Dwa lata temu chciał uruchomić własny kanał internetowy.

"Gdyby nie epidemia koronawirusa, która pokrzyżowała wiele planów, to w lipcu wystartowałby stworzony według mojego pomysłu kanał internetowy, w którym byłyby emitowane na żywo teleturnieje, a widzowie mogliby brać w nich udział online" - opowiadał w wywiadzie dla Onetu.

Na początku 2022 roku ujawnił w rozmowie z WP, że pracuje wraz z Krzysztofem Szewczykiem nad całkiem nowym teleturniejem.

"Nam się bardzo dobrze ze sobą rozmawia. Krzysztof to świetny facet i teraz razem przygotowujemy się do pewnego projektu. Będzie można nas oglądać, słuchać i się z nami bawić. Jednak, jako że jesteśmy już staruchami i emerytami, nie będziemy występować w telewizji, tylko idziemy do nowoczesności i jak młodzi ludzie tworzymy kanał na YouTubie" - zdradził.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości