Paris Hilton o nadużyciach seksualnych w szkole. "Miałyśmy leżeć na stole, a oni wsadzali w nas palce"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"New York Times"
Paris Hilton

Paris Hilton rozpoczęła walkę z krzywdzącym dzieci systemem ośrodków terapeutycznych działających w Stanach Zjednoczonych. Gwiazda opowiedziała o przykrych incydentach, do których dochodziło w Provo Canyon School w Utah. "Patrząc na to wstecz, jako dorosła osoba wiem, że było to wykorzystywanie seksualne" - powiedziała.

Paris Hilton jest dziedziczką hotelarskiej fortuny, która znana jest z tego, że jest znana. Jej pradziadek Conrad Hilton założył sieć hoteli Hilton, co sprawiło, że rodzina może cieszyć się ogromną fortuną. Paris Hilton od zawsze postrzegana była w kategoriach celebrytki, która wybiła się jedynie dzięki posiadaniu sławnego nazwiska. Już od najmłodszych lat próbowała sił w modelingu, by w wieku 19 lat podpisać pierwszy kontrakt.

Swego czasu zagraniczne media ochoczo rozpisywały się o hulaszczym życiu Paris Hilton. Celebrytka była m.in. zatrzymana za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu czy za posiadanie narkotyków. Jednak najczęściej rozpisywano się o prywatnej sferze życia Paris Hilton. Dziedziczka hotelarskiej fortuny znana była z licznych romansów z największymi nazwiskami świata Hollywood. Nie wszystkie kończyły się dobrze. W 2001 roku poznała zawodowego gracza w pokera Ricka Salomona. Kiedy para rozstała się, mężczyzna bez zgody byłej partnerki opublikował na DVD film pornograficzny z jej udziałem.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Trudne dorastanie Paris Hilton

Posiadanie ogromnej fortuny nie uchroniło Paris Hilton przed trudnymi doświadczeniami. Kiedy miała 16 lat, rodzina umieściła ją w ośrodku terapeutycznym dla trudnej młodzieży. Jak można przeczytać, Provo Canyon School w Springville w stanie Utah to psychiatryczne centrum leczenia młodzieży, będące własnością i obsługiwane przez Universal Health Services od 2000 roku.

Z powodu buntowniczego charakteru Paris Hilton spędziła w ośrodku 11 miesięcy. Pierwszy raz na temat szkoły otworzyła się już kilka lat temu.. Należy doprecyzować, że placówka w stanie Utah to tzw. emotional growth schools, w których to przemocą, pracą fizyczną i niszczeniem osobowości pracowano nad "trudną młodzieżą". Zanim Paris Hilton trafiła do tej najgorszej, za jaką uznawana jest właśnie Provo Canyon School, uciekała z kilku innych.

W jednym z filmów dokumentalnych "This Is Paris" celebrytka określiła to miejsce mianem piekła. Dzieci musiały brać silne leki, po których niektóre z nich doświadczały myśli samobójczych. Gdy Paris Hilton odmówiła, zamknięto ją na 20 godzin w ciemnej i zimnej izolatce.

Paris Hilton o molestowaniu seksualnym w szkole w stanie Utah

Po latach gwiazda powróciła do traumatycznych wydarzeń. W lutym 2021 roku Paris Hilton wygłosiła przemówienie przed legislaturą stanową w Utah, w którym wyraziła poparcie dla ustawy regulującej działanie ośrodków dla młodzieży. Niedawno celebrytka wzięła udział w akcji przygotowanej przez "New York Times", w której m.in. ofiary ośrodków opowiedziały o swoich doświadczeniach. Paris Hilton w rozmowie z dziennikarzem zdradziła, co działo się za zamkniętymi drzwiami ośrodka.

"Bardzo późno w nocy, około 3 lub 4, zabierali mnie i inne dziewczyny do pokoju, aby przeprowadzić badania lekarskie. To nie był nawet lekarz, to było kilku członków personelu. Miałyśmy leżeć na stole, a oni wsadzali w nas palce. Nie wiem, co robili, ale to na pewno nie był lekarz" - powiedziała w przygotowanym wideo Paris Hilton, ledwo powstrzymując łamiący się głos.

"To było naprawdę przerażające i jest to coś, co naprawdę blokowałam przez wiele lat. Ale teraz cały czas to wraca i myślę o tym. Patrząc wstecz, jako osoba dorosła, było to zdecydowanie wykorzystywanie seksualne" - przyznała.

Paris Hilton opublikowała nagranie na platformie Twitter. Z opisu dowiadujemy się, że zdarzenie miało być badaniem szyjki macicy.

"W filmie @NY Times otworzyłam się na temat czegoś, o czym nigdy wcześniej nie rozmawiałam. W Provo Canyon School obudził mnie w środku nocy męski personel, który zaprowadził mnie do prywatnego pokoju i przeprowadził badania szyjki macicy, w środku nocy" - napisała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło:  "New York Times"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości