Gwiazdy

Patrycja Markowska o nietypowej radzie, którą dali jej rodzice. "To jest fajna nauka"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Żurnalista - Rozmowy bez kompromisów", "Twoje Imperium", "Viva"
Patrycja Markowska - jak wychowali ją rodzice?

Patrycja Markowska ma wyjątkową relację ze swoim ojcem. Od Grzegorza Markowskiego otrzymała nie tylko muzyczny talent, ale i wychowanie w duchu wolności. W najnowszym wywiadzie artystka opowiedziała o wartościach, które przekazali jej rodzice.

Patrycja Markowska jest córką Krystyny i Grzegorza Markowskich, tancerki i wokalisty zespołu Perfect. Piosenkarka również spełnia się w roli rodzica i wraz z partnerem Jackiem Kopczyńskim wychowuje 14-letniego syna Filipa. Artystka otrzymała zaproszenie od Żurnalisty i wypowiedziała się w jego podcaście o tym, w jaki sposób wychowali ją rodzice. Gwiazda opublikowała fragment rozmowy na Instagramie.

Patrycja Markowska o wychowaniu w "hipisowskim domu"

"Każdy kij ma dwa końce. Mówię ci to zupełnie szczerze, że taki hipisowski dom pełen miłości i nieprzywiązywania uwagi do rzeczy materialnych jest ogromnym plusem, bo to daje ci taką wolność, czegoś takiego, że czasami dzwonię do taty czy mamy po radę i oni nigdy nie dają mi rad w postaci: 'to ci się opłaca', tylko raczej 'trzy razy się zastanów, jeśli masz coś zrobić dla kasy'. I to jest fajna nauka" - powiedziała w podcaście Żurnalisty.

Patrycja Markowska tworzy razem z ojcem. Ojciec i córka napisali razem piosenkę pt. "Zawsze będę tu", którą można potraktować jako dialog między nimi. Oto fragment utworu: "Na głęboką wodę skacz, czarnych chmur nie lękaj się. Zawsze będę tu. Swoim szlakiem idź tam, gdzie z serca płynie pieśń. Zawsze będę tu".

Z kolei w piosence pt. "Lustro" artyści śpiewają: "Jesteś dla mnie jak lustro, z odbić składam sens. W tobie się przeglądam, chcę tego czy nie".

Anna Świątczak o relacji z mężem
Anna Świątczak o relacji z mężem Anna Świątczak o relacji z mężem

Patrycja Markowska nie jest jedynaczką. Kim jest syn Grzegorza Markowskiego?

Przez wiele lat fani rodziny Markowskich myśleli, że wokalistka jest jedynym dzieckiem Grzegorza Markowskiego. Muzyk przyznał, że ma syna, który jest owocem jego młodzieńczego związku. Lider grupy Perfect nigdy nie ukrywał tego faktu przed żoną i córką. Muzyk po raz pierwszy został ojcem, gdy miał 15 lat. Wziął wtedy odpowiedzialność za dziecko, ale wyznał w wywiadach, że nigdy nie stworzył z synem głębokiej relacji.

"Ja miałem zaledwie 15 lat, ona – 16. Z trwającego kilka tygodni związku niespodziewanie zrodziło się nowe życie. Wiem o istnieniu Piotra od początku. Nigdy tego nie ukrywałem przed bliskimi, ale też i nie było powodu do dumy, bo z mamą Piotra byłem bardzo krótko. W tamtych młodzieńczych czasach wynikł z tej znajomości całkiem spory skandal, bo wszystko to działo się w moim rodzinnym mieście, niewielkim Józefowie pod Warszawą. Miasteczko wprost huczało od plotek. Proszę mi wierzyć, nic się nie dało zrobić, by mój związek z mamą Piotra mógł przetrwać. Nie kochałem jej... Bo czy w wieku 15 lat można mówić o prawdziwej miłości?" - wyjaśnił w rozmowie z "Twoim Imperium" w 2007 roku.

"Rodzice mamy Piotra byli bardzo zamożni i otoczyli ją najlepszą opieką, jakiej mogła wtedy potrzebować. A ja... Trudno zachować się dorośle, kiedy nie ma się nawet zarostu. Płaciłem jednak alimenty na Piotra do czasu, aż ukończył 23 lata. Dziś jest dojrzałym mężczyzną. Ma dwie córki. Pracuje w dużej firmie ubezpieczeniowej. Jest człowiekiem bardzo zapracowanym. Widujemy się rzadko. Trudno się temu dziwić, bo przecież nigdy nie byliśmy rodziną" - dodał w tej samej rozmowie.

Poniżej Patrycja Markowska z rodzicami i wujkiem — bratem Grzegorza Markowskiego, który jest biskupem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Żurnalista - Rozmowy bez kompromisów", "Twoje Imperium", "Viva"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości