Nie żyje aktor "Harry'ego Pottera" i "Gwiezdnych wojen". Został znaleziony na stacji metra

Paul Grant nie żyje
Paul Grant nie żyje
Źródło: Getty Images/Facebook
Nie żyje Paul Grant. Brytyjski aktor i kaskader zmarł w wieku 56 lat. Zyskał sławę dzięki swoim rolom w "Gwiezdnych wojnach" i "Harrym Potterze", ale jego życie i kariera zostały naznaczone walką z demonami uzależnienia.

Znany brytyjski aktor i kaskader Paul Grant zmarł w wieku 56 lat. Aktor, którego widzowie pamiętają z ról w takich filmach jak "Gwiezdne wojny: Powrót Jedi" i "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", został znaleziony nieprzytomny na stacji metra w Londynie. Jego córka potwierdziła tragiczną wiadomość w rozmowie z mediami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Przekaż 1,5% na fundację TVN w 2023 roku
Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Źródło: TVN

Paul Grant nie żyje

Tragiczna wiadomość o śmierci Paula Granta, brytyjskiego aktora i kaskadera, została ogłoszona w niedzielę 19 marca o godzinie 3.49. Trzy dni wcześniej aktor został znaleziony nieprzytomny przed stacją metra King's Cross w Londynie. Z powodu swojego krytycznego stanu został przewieziony do szpitala, gdzie został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Niestety, lekarze nie byli w stanie uratować jego życia i stwierdzili śmierć mózgu. Paul Grant zmarł w wieku 56 lat.

Potwierdzenie tragicznej wiadomości przyszło z ust jednej z trzech córek aktora, która w rozmowie z Sky News wyznała ogromny ból po stracie ojca. Z doniesień medialnych wynika, że przez wiele lat Paul Grant borykał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, co niestety wpłynęło na jego karierę oraz życie prywatne.

"Jestem załamana… Żadna dziewczyna nie zasługuje na odebranie jej taty… Był tak bardzo znany i kochany. Odszedł za wcześnie" - powiedziała córka Paula Granta.

Paul Grant nie żyje – kim był?

Paul Grant był brytyjskim aktorem oraz kaskaderem. Jego najbardziej znane role to m.in. Ewok w filmie "Gwiezdne wojny: Powrót Jedi" oraz goblin w pierwszej części filmowej serii o Harrym Potterze - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Wystąpił również w takich filmach jak "Labirynt", gdzie zagrał członka Korpusu Goblinów i był kaskaderskim sobowtórem postaci Hoggle'a, a także w "Legendach" i "Willow". Paul Grant był jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów niskorosłych, jego wzrost wynosił nieco ponad 130 cm. Pomimo swojego niskiego wzrostu udowodnił, że talent i determinacja sprawiają, że można osiągnąć sukces w branży filmowej.

Paul Grant w "Harrym Potterze"
Paul Grant w "Harrym Potterze"
Paul Grant w "Harrym Potterze"
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości