Paulina Krupińska-Karpiel o depresji i nerwicy lękowej męża. "Chorują dwie osoby"

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Paulina Krupińska o depresji i nerwicy lękowej męża

Sebastian Karpiel-Bułecka publicznie podzielił się swoimi problemami ze zdrowiem psychicznym już jakiś czas temu. Muzyk chorował na nerwicę lękową i stany depresyjne. Teraz o zmaganiach z chorobą męża opowiedziała jego żona, Paulina Krupińska-Karpiel. Jak przyznała była to też jej walka.

Czy "góral z krwi i kości" i "chłop jak dąb" może ulec załamaniu nerwowemu? Tak. I właśnie o świadomość tego faktu walczy Sebastian Karpiel-Bułecka publicznie opowiadając swoją historię. Dziś jest już o wiele lepiej, ale w pewnym momencie muzyk był na skraju wytrzymałości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Paulina Krupińska-Karpiel reaguje na słowa męża. "Dużo dobrego w jego życiu zrobiłam"
Paulina Krupińska-Karpiel reaguje na słowa męża. "Dużo dobrego w jego życiu zrobiłam" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Paulina Krupińska-Karpiel o chorobie psychicznej męża

W walce o zdrowie psychiczne Sebastian Karpiel-Bułecka miał sprzymierzeńca. Choć ten, a raczej ta, najpierw musiała zrozumieć, że jego problemy są prawdziwe. Paulina Krupińska-Karpiel, postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem w roli partnerki osoby chorującej psychicznie.

"Chłop jak dąb, wysportowany, w kwiecie wieku, a nagle nie ma siły i boi się, że za jakiś czas nie będzie w stanie złapać oddechu. Myślałam, że jak sobie wszystko przetłumaczę z dystansem, to będzie okej. Ja wszystko bagatelizowałam, mówiłam sobie: aj tam, gada, gada, gada. Chciałam to rozładować śmiechem i luźną atmosferą, ale absolutnie to nie jest dobry pomysł" - mówiła prezenterka w rozmowie z "Vivą!".

Gdy zorientowała się, że śmiech i dobra atmosfera nie wystarczy, Paulina Krupińska-Karpiel postanowiła skonsultować się z przyjaciółką-psycholożką, Kamilą Szczawińską.

"Bez drugiej osoby i jej świadomości na temat tego, z czym ktoś obok się zmaga, nie ma szans wyjść z tego. W walce z zaburzeniami psychicznymi osoba chora musi mieć poczucie, że druga połowa razem z nią "dźwiga ciężar choroby", bo wspólnie łatwiej jest zawalczyć o lepsze jutro" - tłumaczyła.

Sebastian Karpiel-Bułecka chorował na depresję i nerwicę lękową

Sebastian Karpiel-Bułecka postanowił dołączyć do kampanii "Zobacz Człowieka", dotyczącej chorób psychicznych. Jako osoba o ogromnych zasięgach w mediach społecznościowych stara się normalizować temat nerwicy lękowej i depresji, których sam doświadczył. Powrót do najtrudniejszych chwil nie jest jednak dla muzyka łatwy.

"Na przykład przez rok nie mogłem nabrać do końca powietrza do płuc. Żyłem w napięciu. Czasem wydawało mi się, że zaraz umrę. Robię sobie spokojnie zakupy w supermarkecie, a serce nagle wali 200 uderzeń na minutę, krew pulsuje" - wspomina wokalista z rozmowie z "Twoim Stylem".

Jak twierdzi, najgorszy jest moment, kiedy nikt nie wierzy, że dzieje się coś poważnego.

"Myślą, że jestem odważny, otwarty, takie sprawiam wrażenie. Nikt nie wie, co się dzieje we mnie w środku" - tłumaczył.

Jak przyznaje Paulina Krupińska-Karpiel najgorsze para ma już jednak za sobą. A z trudnego okresu obojgu udało im się wyjść z cało.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości