depresja

Renata Kaczoruk za pośrednictwem mediów społecznościowych stara się przekazać wartościowe treści mające podnieść jakość życia. W szczerym wywiadzie przyznała jednak, że sama musiała zmierzyć się z demonami przeszłości. "Goniły mnie koszmary, pojawiały się epizody bezsenności" - powiedziała.

Adrianna Malecka to jedna z najbardziej znanych i rozchwytywanych polskich aktorek młodego pokolenia. Wystąpiła w takich produkcjach jak "Chyłka" czy "Zakochani po uszy". Użyczyła swojego głosu postaciom z filmów i bajek i rozpoczęła karierę teatralną. Z okazji swoich 27. urodzin napisała szczery post, w którym wyznała, że jeszcze do niedawna wierzyła, że te urodziny będą jej ostatnimi.

Dominik Abus to jeden z bohaterów programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Mężczyzna szybko zaskarbił sobie sympatię widzów swoim poczuciem humoru i bezpośredniością. W wywiadzie z Dagmarą Olszewską opowiedział o jednym z najtrudniejszych momentów w jego życiu — walce z depresją. "Wtedy też popełniłem największy błąd swojego życia" - powiedział.

Aleksandra Hamkało pod koniec 2021 roku pierwszy raz publicznie powiedziała, że przez długi czas zmagała się z depresją. Opublikowała zdjęcie, na którym pod uśmiechem krył się jeden z cięższych momentów jej choroby. Aktorka zdecydowała, że kolejny raz zabierze głos w sprawie. "Leczyłam nie tylko depresję, ale też swoją relację z całym światem i z samą sobą" - powiedziała.

W lutym br. Maja Bohosiewicz opowiedziała o swoich doświadczeniach z walki z depresją. Teraz zdecydowała się zdradzić, który moment uświadomił jej, że musi poprosić o pomoc. "Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć. Wszystkiego było już za dużo" - napisała.

Daria Ładocha w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl opowiedziała o depresji poporodowej. Trenerka kulinarna usłyszała, że jej dziecko nie żyje. Bała się później dotykać swoją córeczkę. Partner Darii Ładochy wspierał swoją ukochaną. Jednak przy drugiej ciąży gwiazda znów czuła niepokój.

Julia Wróblewska jako jedna z niewielu polskich aktorek zaskarbiła sobie sympatię widzów, mając zaledwie kilka lat. Pojawiła się w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj", co wywołało lawinę propozycji filmowych i serialowych. Niestety życie na świeczniku odbiło się na jej zdrowiu. 23-latka zmaga się z poważną depresją i pracuje jako kelnerka. Opowiedziała, dlaczego zdecydowała się na całkowitą zmianę stylu życia.

Bartek Jędrzejak jakiś czas temu opowiedział o swojej walce z depresją. Teraz w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz dla cozatydzien.tvn.pl prezenter powiedział o chorobie i o tym, jak sobie z nią radzi. Zdradził również, jaka była reakcja znajomych na tę informację.

Syn Michała Wiśniewskiego i Mandaryny zmagał się z depresją. Xavier Wiśniewski opowiedział o swojej chorobie i zachowaniu rówieśników. Młody mężczyzna przeżywał ciężkie chwile w samotności. Zdradził, co się z nim wtedy działo.

Patricia Kazadi to aktorka i wokalistka, która nagle zniknęła z mediów. Gwiazda zmagała się z depresją. Nie radziła sobie z hejtem, aż w końcu w jej głowie pojawiły się myśli samobójcze. Teraz wyjaśniła, jak sobie z tym poradziła.

Kamil Maćkowiak opowiedział o depresji i nałogach, z którymi walczył przez długi czas. Po wieloletniej terapii może o sobie powiedzieć: jestem czysty. W wywiadzie aktor zdradził powody sięgnięcia po używki.

Marcin Bosak w szczerej rozmowie w "Mieście kobiet" opowiedział o swojej walce z depresją i diagnozie, która całkowicie zmieniła jego podejście do życia. "Nie wiem, czy to są myśli samobójcze, czy nie, ale miałem ochotę zniknąć" - powiedział.

Jay z "Hotelu Paradise" zniknął na jakiś czas z mediów społecznościowych. W końcu odezwał się do swoich obserwatorów i poinformował o tym, że przybywa w szpitalu. Uczestnik "Hotelu Paradise" cierpi na depresję.

Matylda Damięcka udzieliła niedawno szczerego wywiadu, w którym zwierzyła się, że zmaga się z depresją. Artystka zdradziła również, że zaplanowała swój pogrzeb. Jak będzie wyglądał? Zdecydowanie odbiega od przyjętych tradycji.

Jeremiah Dąbrowski z "Hotelu Paradise" jest jednym z najbardziej lubianych uczestników programu. Ostatnio internauci zauważyli, że były piłkarz mocno ograniczył swoją aktywność w sieci i zniknął. Głos postanowiła zabrać jego programowa partnerka.

Polskie artystki szczerze opowiedziały o walce z depresją. Anna Korcz, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Zawadzka wystąpiły w koncercie charytatywnym.

Alżbeta Lenska opowiada o stanach depresyjnych i swojej walce o zdrowie psychiczne.

Mąż Ewy Szykulskiej, Zbigniew Pernej zmarł 25 grudnia 2021. Ukochany aktorki odszedł w wieku 78 lat. Małżeństwo przeżyło razem 44 lata. Ewa Szykulska opowiedziała o tym, jak radzi sobie po stracie męża. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl przyznała, że otrzymała ogromne wsparcie. Życie nauczyło ją oswajania ze śmiercią bliskich. Jednak tym razem jest inaczej.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem i twórcą filmów dokumentalnych, które poruszyły całą Polskę. W swojej pracy przeprowadzał wiele śledztw, dotykał tematów, które obciążały jego psychikę. Ktoś jeszcze bardzo na tym ucierpiał. Żona dziennikarza zmaga się z depresją i zespołem stresu pourazowego. Tomasz Sekielski przyznał, że czuje się za to odpowiedzialny.

Roma Gąsiorowska w najnowszym wywiadzie otworzyła się na temat terapii. Aktorka powiedziała, że nie potrafiła sobie poradzić sama po śmierci mamy, dlatego jako 18-latka zaczęła szukać pomocy. Dodała, że być może właśnie dzięki "poszukiwaniu siebie" wybrała aktorstwo.

Bartek Jędrzejak otrzymał niezwykłą szansę - stanie do walki o główną nagrodę w teleturnieju "Milionerzy". Razem z Darią Ładochą powalczą o milion. Kwota, którą uda im się zdobyć, zostanie przekazana na wyjątkowy cel.

Marcin Bosak udzielił ostatnio wywiadu, w którym po raz pierwszy powiedział, że chorował na depresję. Aktor zaznaczył, że pandemia również w dużej mierze przyczyniła się do jego złego samopoczucia. "Bardzo mało rzeczy sprawiało mi radość" - powiedział.

Fabienne Wiśniewska, córka Marty Wiśniewskiej i Michała Wiśniewskiego, w rozmowie z Aleksandrą Głowińską powiedziała o przygotowaniach do studniówki, relacjach z rodzeństwem, a także o tym, jaki stosunek ma do kolejnych żon swojego taty. - Wspólnie tworzymy tę jedną rodzinę — powiedziała. 

Sandra Kubicka w wywiadzie z Karoliną Kalatzi w ramach cyklu "Intymne rozmowy" otworzyła się na temat pracy modelki, presji posiadania idealnej figury i depresji. "Stałam przed lustrem, łapałam się w talii. Patrzyłam, czy zmieszczę się w dłoniach" - mówiła.