Córki Piotra Fronczewskiego nie poszły w ślady ojca. Choć obie próbowały!

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"Gala"

Piotr Fronczewski jest ojcem dwóch córek: 47-letniej Katarzyny i 44-letniej Magdaleny. Choć obie próbowały swoich sił m.in. jako wokalistki, ostatecznie wybrały inne drogi zawodowe. Aktor w wywiadzie wrócił pamięcią do dzieciństwa dziewczynek i zdradził, co sądził o ich wyborach.

Piotr Fronczewski jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Należy do grona najbardziej rozchwytywanych artystów. Posiada niezwykły, charakterystyczny głos, który wykorzystał w licznych rolach dubbingowych. Prywatnie od prawie 50 lat jest mężem Ewy Fronczewskiej. Para doczekała się dwóch córek: Katarzyny i Magdaleny. Druga z nich w dzieciństwie stawiała odważne kroki w artystycznym świecie, po czym zniknęła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Radosław Pazura zabrał żonę na kawę do... Gdyni
Radosław Pazura zabrał żonę na kawę do... Gdyni Radosław Pazura zabrał żonę na kawę do... Gdyni

Piotr Fronczewski o karierze córek

Choć Piotr Fronczewski zrobił ogromną karierę, chciał, by córki wybrały inną drogę. Katarzyna i jej młodsza siostra Magdalena śpiewały m.in. w chórkach Majki Jeżowskiej. Aktor uważał, że życie w blasku fleszy może być dla dziewczynek zbyt dużym obciążeniem, szczególnie dla ich psychiki. Córki wybrały jednak artystyczną ścieżkę, mimo sprzeciwów ojca. Młodsza, Magdalena, największą popularność zyskała na przełomie lat 80. i 90. Jako kilkuletnia dziewczynka zaśpiewała solowy utwór "Z Donaldem w kieszeni", który znalazł się na płycie Majki Jeżowskiej "A ja wolę moją mamę".

W 1986 roku Magdalena Fronczewska zadebiutowała na dużym ekranie. Wystąpiło u boku ojca w kontynuacji przygód o Ambrożym Kleksie "Podróże Pana Kleksa". Dwa lata później wystartowała seria koncertów zatytułowana "Dyskoteka Pana Jacka", podczas których córka Piotra Fronczewskiego wykonywała solo lub w grupie utwory stworzone przez m.in. Jacka Cygana. Dwa największe przeboje: "Myszka widziała ostatnia" oraz "Laleczka z saskiej porcelany" znalazły się na pierwszej solowej płycie "Wow!", wydanej w 1990 roku. Choć już jako 19-latka próbowała powrócić na scenę, jej debiut na opolskiej scenie przeszedł bez echa. Ostatecznie porzuciła karierę artystyczną na rzecz psychologii.

W jednym z wywiadów Piotr Fronczewski otworzył się na temat kariery córek. Zdradził, co jego zdaniem sprawiło, że zarówno Katarzyna, jak i Magdalena, postanowiły zrezygnować z artystycznej drogi.

"W jakiś sposób udało mi się odwrócić bieg rzeczy, ale bez wywierania presji. Wydaje mi się, że zrozumiały ten punkt widzenia i zaakceptowały go. Choć podejrzewam, że Magda czuje rodzaj tęsknoty za niespełnionym marzeniem" - przyznał aktor w rozmowie z "Galą".

Poniżej możecie obejrzeć archiwalne nagranie utworu "Z Donaldem w kieszeni", w wykonaniu Katarzyny i Magdaleny Fronczewskich oraz Majki Jeżowskiej.

Starsza córka Katarzyna Fronczewska ukończyła studia filozoficzne, a następnie Akademię Medyczną w Warszawie. Z zawodu jest lekarzem medycyny nuklearnej. 

Piotr Fronczewski - wiek, kariera, życie prywatne, rodzina

Piotr Fronczewski urodził się 8 czerwca 19486 roku w Łodzi. Ojciec aktora pochodził z rodziny żydowskiej, był synem Izraela i Natalii Finkelsztejnów, który przed II wojną światową przyjął chrzest i zmienił nazwisko na Fronczewski. Piotr Fronczewski przeprowadził się wraz z rodziną do Komorowa pod Warszawą i tam dorastał. Już jako dziecko zainteresował się teatrem. W latach 50. występował m.in. w spektaklach Teatru Telewizji oraz na deskach Teatru Syrena. Na dużym ekranie zadebiutował jako 12-latek - zagrał w "Wolnym mieście" Stanisława Różewicza.

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (teraz: Akademia Teatralna). Od początku zawodowej drogi był najmocniej związany z teatrem. Warszawiacy mogli podziwiać go na deskach największych placówek, m.in. w Teatrze Narodowym, Teatrze Współczesnym czy w Teatrze Dramatycznym.

W 1986 roku stworzył ponadczasową postać Franka Kimono, będącą parodią gwiazdora disco. W tej roli wydał kilka albumów muzycznych. Obdarzony charakterystycznym głosem aktor ma na koncie liczne role, niektóre zaliczane wręcz do kultowych. Stworzył pierwszego Pana Kleksa w serii filmów o przygodach nietuzinkowego nauczyciela, wcielił się w postać kolegi po fachu profesora Wilczura w wielkim hicie "Znachor".

Prywatnie Piotr Fronczewski jest żonaty z Ewą Fronczewską, którą poślubił w 1974 roku. Choć wytrwali u swego boku przeszło 50 lat, ich relacje nie zawsze była łatwa.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "Gala"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości