Piotr Żyła napisał wiadomość do Dawida Kubackiego. Tak wspiera Martę Kubacką

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Piotr Żyła napisał wiadomość do Dawida Kubackiego

Żona Dawida Kubackiego od kilkunastu dni przebywa w szpitalu w Zabrzu, do którego trafiła w ciężkim stanie zdrowia. Dawid Kubacki przerwał udział w zawodach, aby być przy żonie. Teraz w najnowszym wywiadzie powiedział, jak bliscy wspierali ich w tym trudnym czasie, a także serdeczny kolega skoczka — Piotr Żyła.

W połowie marca Dawid Kubacki zrezygnował z udziału w kolejnych odsłonach Pucharu Świata z powodu nagłego pogorszenia się stanu zdrowia jego żony Marty Kubackiej. Skoczek o wszystkim poinformował kilka dni temu na Instagramie. Dawid Kubacki napisał, że jego żona walczy o życie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię
Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Dawid Kubacki o wsparciu Piotra Żyły

Przy okazji relacji z Pucharu Świata w Planicy dziennikarze połączyli się ze Dawidem Kubackim, który opowiedział, jak czuje się jego żona.

"Dla nas najważniejsze jest to, że robimy postępy. Marta z dnia na dzień czuje się coraz lepiej, robimy postępy w rehabilitacji. Oczywiście, to jeszcze kawałek drogi, a jak długa będzie, tego jeszcze nie wiemy. Myślę, że damy sobie radę i jako rodzina wyjdziemy z tego silniejsi. Na pewno nie jest to dla mnie łatwy czas, że tak powiem, trochę mnie przeorało" — powiedział.

Dawid Kubacki w rozmowie z Eurosportem powiedział, że sport zszedł dla niego na dalszy plan, kiedy jego żona trafiła do szpitala. Skoczek zaznaczył, że miniony sezon był najlepszym w jego życiu i wie, że kiedy jego sytuacja rodzinna się unormuje, wróci do skoków.

Piotr Żyła wspierał Martę Kubacką

Niedzielny konkurs był bardzo dobry dla Piotra Żyły, który, mimo że ostatecznie zajął 14 miejsce, to było ono najlepszą pozycją wśród Polaków. Pozycji pogratulował mu również Dawid Kubacki, który wyznał, że w tych trudnych chwilach mógł liczyć na wsparcie kolegi.

"Docierały do mnie głosy z Planicy i nie tylko. To jest bardzo fajne. W takiej sytuacji każdy zachowałby się tak samo, każdy chciałby pomóc i dodać mu otuchy. Dzisiaj widziałem nawet tablicę i życzenia z pikniku. Piotrkowi wysłałem gratulację, to mi odpisał, że będzie pił za Marty zdrowie" - powiedział Dawid Kubacki.

Skoczkowie z Planicy przygotowali niezwykłą niespodziankę dla Marty Kubackiej. Zdjęcie dużej planszy z życzeniami dla żony skoczka udostępnił na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Wolnicki.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto

Pozostałe wiadomości