Plebiscyt #Co za Rok! w Co za Tydzień Online. Poznaj nominowanych w kategorii "Odkrycie Roku 2022"

Plebiscyt #Co za Rok! Kategoria: Odkrycie roku
Plebiscyt #Co za Rok! Kategoria: Odkrycie roku
Źródło: MW MEDIA
Zapraszamy was do pierwszej edycji Plebiscytu #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online, w którym wybierzemy zwycięzców w czterech kategoriach. Poznajcie nominowane osoby w kategorii "Odkrycie Roku 2022".

Serwis cozatydzien.tvn.pl świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego. Właśnie ruszył Plebiscyt #Co za Rok!, w którym wyłonimy zwycięzców w czterech kategoriach: "Odkrycie Roku 2022", "Gwiazda Filmowa Roku 2022", "Gwiazda Muzyczna Roku 2022", a także "Inspiracje Roku 2022".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj
Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj

Plebiscyt #Co za Rok! Poznaj nominowanych w kategorii "Odkrycie roku"

Zapoznajcie się z sylwetkami osób nominowanych w kategorii "Odkrycie Roku 2022". Kto według was zasługuje na zwycięstwo?

W kategorii "Odkrycie Roku 2022" nominowani zostali:

 • Aleksandra Adamska za wykreowanie niezapomnianej postaci Pati w serialu "Skazana" i zdobycie szturmem serca widzów
  • Martyna Byczkowska za udany debiut jako Hanka w serialu "Skazana" i wcielenie cię w niezwykle różnorodną postać zmagającą się z wieloma sprzeczności
   • Krystian Pesta za hipnotyzującą rolę w serialu "Behawiorysta" jako niebezpieczny, niezwykle przebiegły i pozbawiony skrupułów Horst Zeiger
    • Alicja Wieniawa za wcielenie się w nieoczywistą i humorystyczną rolę Toli w filmie "Apokawixa" - nastolatki, która chciała zmienić na lepsze nie tylko świat ludzi, ale także zombie

     Plebiscyt #Co za rok! "Odkrycie roku" - głosuj na Aleksandrę Adamską

     Aleksandra Adamska urodziła się 15 czerwca 1990 roku w Katowicach. Jest córką muzyka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i wieloletniej choreografki zespołu folklorystycznego. Ma starszą siostrę – Ewelinę Adamską-Porczyk.

     W 2015 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (obecnie Akademię Sztuk Teatralnych). Na ekranie mogliśmy ją oglądać już od wielu lat. Aktorka zagrała w filmach takich jak: "Miasto 44", "Wszystko gra", "Atak paniki" czy "Miłość jest wszystkim".

     W 2022 pojawił się serial "Skazana", w którym Aleksandra Adamska wykreowała uwielbianą przez widzów postać osadzonej Patrycji "Pati" Cichy, która zaprzyjaźnia się z niesłusznie skazaną sędzią Alicją Mazur (w tej roli Agata Kulesza). Jej styl poruszania się i sposób mówienia skradły serca fanów serialu, którzy z uwagą śledzą jej losy.

     Postać Pati okazała się tak ciekawa i przyciągająca widzów, że telewizja TVN zdecydowała się wyprodukować serial o jej losach pod tytułem "Pati".

     Głosuj na Aleksandrę Adamską w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Aleksandrę Adamską w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Aleksandrę Adamską w Plebiscycie #Co za Rok!
     Źródło: MWMEDIA

     Plebiscyt #Co za rok! "Odkrycie roku" - głosuj na Martynę Byczkowską

     Martyna Byczkowska wcieliła się w postać córki głównej bohaterki Hanny Mazur w serialu "Skazana". Urodziła się 26 listopada 1995 roku. W 2019 r. ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Aktorka ma za sobą już role teatralne, filmowe i serialowe, jednak największą popularność przyniosła jej rola Hanny Mazur w serialu "Skazana".

     Jej postać właśnie kończy szkołę średnią, kiedy jej mama (w tej roli Agata Kulesza) trafia do więzienia pod zarzutem zabójstwa. Nastoletnia Hania nie wie, co myśleć o całej sytuacji, a dodatkowo przeciwko matce nastawią ją jej ojczym (w tej roli Michał Czernecki), który podstępem rozkochuje w sobie córkę swojej żony.

     W drugim sezonie "Skazanej", który jest dostępny na Playerze, Hania trafia do więzienia. Tam napotyka kolejne problemy, a także niesprzyjające jej osoby jak Kosę (w tej roli Marta Malikowska), a także dyrektora więzienia (w tej roli Adam Woronowicz). Jak sobie poradzi w nowej rzeczywistości? Tego dowiedziecie się z kolejnych odcinków serialu.

     Głosuj na Martynę Byczkowską w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Martynę Byczkowską w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Martynę Byczkowską w Plebiscycie #Co za Rok!
     Źródło: MWMEDIA

     Plebiscyt #Co za rok! "Odkrycie roku" - głosuj na Krystiana Pestę

     Krystian Pesta urodził się 18 lipca 1992 roku w Toruniu. W 2017 roku aktor ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.  Swoją karierę telewizyjną zaczynał w gościnnych rolach w serialach: "Lekarze", "Na Wspólnej", czy "Belfer 2".

     W 2019 roku wystąpił w serialu "Zakochani po uszy". W tym samym roku pojawił się w filmie Macieja Kawulskiego pt. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Mogliśmy zobaczyć go jeszcze w serialu "Chyłka. Inwigilacja".

     Krystian Pesta zyskał spore grono fanów rolą Horsta Zeigera w serialu "Behawiorysta". W tytułową rolę wcielił się Robert Więckiewicz. Jego przeciwnikiem i jednocześnie największym wyzwaniem jest właśnie postać odgrywana przez Krystiana Pestę. Młody aktor wcielił się w rolę maniaka komputerowego i nieprzewidywalnego mordercę.

     Głosuj na Krystiana Pestę w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Krystiana Pestę w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Krystiana Pestę w Plebiscycie #Co za Rok!
     Źródło: MWMEDIA

     Plebiscyt #Co za rok! "Odkrycie roku" - głosuj na Alicję Wieniawę

     Alicja Wieniawa urodziła się w 2003 roku. Jest córką Konrada Wieniawy-Narkiewicza, artysty malarza i pedagoga, a także przyrodnią siostrą aktorki i piosenkarki Julii Wieniawy. Nie tak dawno 20-latka obwieściła, że rozpoczęła studia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

     Na swoim koncie ma już pierwsze role serialowe, ale również i te filmowe. Pod koniec 2022 roku swoją premierę miał film "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego, w którym Alicja Wieniawa wcieliła się w postać Toli.

     Tola jest weganką i identyfikuje się z subkulturą emo. Jest też członkinią paczki przyjaciół, która po maturach udaje się nad morze na imprezę życia. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Na miejscu wybucha apokalipsa zombie....

     Głosuj na Alicję Wieniawę w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Alicję Wieniawę w Plebiscycie #Co za Rok!
     Głosuj na Alicję Wieniawę w Plebiscycie #Co za Rok!
     Źródło: MWMEDIA

     Autor: Aleksandra Czajkowska

     Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości