Po koronacji Karola III na balkonie zabrakło jednej osoby. Co stało się podczas ceremonii?

Koronacja Karola III
Koronacja Karola III. Jedna osoba nie pojawiła się na balkonie
Źródło: Getty Images
Koronacja Karola III była jednym z największych wydarzeń ostatnich lat. Ceremonię śledzili ludzie na całym świecie z zapartym tchem wyczekując kolejnych zdjęć, wystąpień i przemówień. Jednym z największych zaskoczeń dnia okazało się pojawienie monarchii na osławionym balkonie. Zabrakło na nim bowiem jednej, bardzo ważnej osoby.

Zdaje się, że czego nie zrobiłby obecnie książę Harry, media i tak będą o nim mówiły. Po tym jak oficjalnie zrezygnował z członkostwa w rodzinie królewskiej, na światło dzienne wyszły sprawy, które pałac chciałby zachować w tajemnicy. Dlatego podczas ceremonii koronacji, książę Harry nie pełnił żadnej funkcji. Niestety zabrakło go też u boku ojca i brata na osławionym balkonie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry nie pojawił się na balkonie

Podczas koronacji króla Karola III, książę Harry pojawił się na uroczystości, choć długo wahał się co do swojej obecności. Po ceremonii szybko wyjechał na lotnisko, aby wrócić do USA, gdzie jego żona, Meghan Markle, przygotowywała przyjęcie urodzinowe dla syna. 6 maja Archie skończył bowiem 4 lata. Meghan Markle nie pojawiła się na uroczystości, a urodziny syna niektórzy skwitowali jako wymówkę, aby uniknąć podróży do Londynu. Podczas ceremonii książę Harry siedział obok córek księcia Andrzeja, a po jej zakończeniu natychmiast ruszył na lotnisko.

Brak księcia Harry'ego zwrócił też uwagę w innym momencie. Aż do uroczystości nie było wiadomo kto tradycyjnie pojawi się na balkonie. Zgodnie z przypuszczeniami obecni byli tylko ci członkowie rodziny królewskiej, którzy pełnią obowiązki. Nie pojawił się zatem również młodszy brat króla Karola III, książę Andrzej. Obaj wycofali się bowiem z czynnego udziału w rodzinie.

Książę Harry traci sojuszników

Według informacji przekazanych przez "The Mirror", książę Harry opuścił ceremonię koronacyjną samochodem jadącym najprawdopodobniej w kierunku lotniska, aby wrócić do Stanów Zjednoczonych. Pomimo rzekomego zaproszenia, książę nie pojawił się na rodzinnej kolacji w Pałacu Buckingham. Podczas uroczystości koronacyjnej Harry nie pełnił żadnej zaszczytnej funkcji, najprawdopodobniej z powodu swojego skonfliktowania z resztą rodziny królewskiej.

Podczas uroczystości, brat księcia Williama wydawał się niezbyt zadowolony, ale na jego twarzy pojawił się uśmiech, dopiero gdy wyszedł z Opactwa Westminsterskiego.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości