Nietypowa decyzja w sprawie pogrzebu Coolio. Raper podjął ją jeszcze za życia

Coolio nie będzie miał pogrzebu
Coolio nie będzie miał pogrzebu
Źródło: Getty Images
Raper Coolio, autor hitu "Gangsta's Paradise" z filmu "Młodzi gniewni" zmarł niespodziewanie 28 września. Miał tylko 59 lat. Muzyk nie będzie miał uroczystego pogrzebu - poinformowała partnerka Coolio - Mimi Ivey.

Coolio, czyli Artis Leon Ivey Jr. to słynny raper, którego utwór "Gangsta's Paradise" zyskał ogromną popularność na całym świecie. Muzyk zmarł niespodziewanie w wieku 59 lat. Partnerka rapera przekazała mediom, że zgodnie z wolą jej ukochanego, nie będzie on miał uroczystego pogrzebu.

Raper Coolio znany z piosenki "Gangsta's Paradise" nie żyje - co z pogrzebem?

Coolio stracił przytomność w środę 28 września w domu swojego przyjaciela w Los Angeles. Jego menadżer w rozmowie z dziennikarzami jako przyczynę śmierci podał zatrzymanie akcji serca. Policja wstępnie ustaliła, że na miejscu nie było oznak wskazujących na udział osób trzecich w śmierci rapera czy obecności narkotyków w domu. W ustaleniu ostatecznej przyczyny zgonu ma pomóc sekcja zwłok gwiazdora.

Jak się okazuje, wykonawca hitu "Gangsta’s Paradise" nie będzie miał pogrzebu.

"Szanuję to, o co prosił. Chciał zostać poddany kremacji. Nie chciał pogrzebu, nabożeństwa żałobnego" - powiedziała Mimi Ivey, partnerka Coolio, w rozmowie Daily Mail. 

Mimi Ivey opowiedziała także o związku z raperem i specyficznej relacji, jaka ich łączyła.

"Jeśli spotykał się z innymi kobietami, wiedziałam o tym. Nie ukrywał przede mną niczego, co kiedykolwiek zrobił w swoim życiu. Rozmawialiśmy o wszystkim. Znałam całe jego życie. Nie mieliśmy tajemnic" - przyznała.

czt_02
Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"
Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"

Raper Coolio - kim był, związki, żona, dzieci

Coolio to pseudonim Artisa Leona Iveya Jr. Amerykański raper, kompozytor i aktor urodził się 1 sierpnia 1963 w Los Angeles. Jego debiutancka płyta ukazała się w 1994 roku, ale prawdziwą sławę przyniósł mu utwór nagrany we współpracy z L.V, pt. "Gangsta’s Paradise". Piosenka ta została umieszczona na ścieżce dźwiękowej do filmu "Młodzi gniewni". Utwór to cover piosenki Stevie Wondera "Pastime Paradise".

Coolio zajmował się też aktorstwem. Zagrał w kilkunastu filmach i serialach. Artysta miał bujne życie uczuciowe. Od 1996 r. był w związku małżeńskim. Jego żoną została Josefa Salinas, z którą ma troje dzieci: córkę Zhaneand i dwóch synów – Milana i Dariusa. Doczekał się też sześciorga potomków z innymi kobietami. Z obecną partnerką Mimi Ivey nie miał dziecka.

Raper Coolio - tak wyglądał obecnie
Raper Coolio - tak wyglądał obecnie
Źródło: Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości