Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Znamy datę ostatniego pożegnania

Znamy datę pogrzebu Emiliana Kamińskiego
Znamy datę pogrzebu Emiliana Kamińskiego
Źródło: MWMEDIA
Emilian Kamiński zmarł niespodziewanie nad ranem 26 grudnia po długiej walce z chorobą, otoczony rodziną. Teraz podano datę jego ostatniego pożegnania. Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb.

Emilian Kamiński był wybitnym polskim aktorem teatralnym, filmowym i serialowym. Przez lata kariery wykreował wiele wybitnych ról. Jego śmierć była zaskoczeniem dla wielu osób z branży, a także przyjaciół i znajomych.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Emilian Kamiński — pożegnanie

Niedługo po tej informacji Agata Młynarska, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko i wiele innych osób wspominało i żegnało aktora.

Dzień później Teatr Kamienica, którego Emilian Kamiński był dyrektorem i właścicielem, opublikował ostatnią wolę aktora, związaną z działalnością teatru.

"Szanowni Widzowie, w związku z wieloma zapytaniami informujemy, iż zgodnie z wolą dyrektora Emiliana Kamińskiego, repertuar Teatru Kamienica pozostaje bez zmian. Twoja umiłowana Kamienica gra i grać będzie zawsze. Dla Ciebie Dyrektorze..." - czytamy.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Teraz podano datę pogrzebu Emiliana Kamińskiego. Przedstawicielka Teatru Kamienica Patrycja Pawlik w rozmowie z Onetem przekazała, że pogrzeb artysty odbędzie się 4 stycznia 2023 r. Uroczystość żałobna będzie miała charakter państwowy.

Pogrzeb rozpocznie się o godzinie 13:00, a ciało aktora spocznie Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Justyna Sieńczyłło w rozmowie z Radiem Dla Ciebie poinformowała, że msza zostanie odprawiona w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Tym samym zaprzeczyła, że ciało jej męża spocznie w rodzinnym grobowcu z Józefowie.

Ostatnia wiadomość Emiliana Kamińskiego do Joanny Szczepkowskiej
Ostatnia wiadomość Emiliana Kamińskiego do Joanny Szczepkowskiej
Ostatnia wiadomość Emiliana Kamińskiego do Joanny Szczepkowskiej
Źródło: MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości