Wnuczka Franciszka Pieczki poruszyła ludzi na pogrzebie. "Jeżeli to słyszysz dziadku..."

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Wzruszająca przemowa wnuczki
Pogrzeb Franciszka Pieczki. Wzruszająca przemowa wnuczki
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Franciszek Pieczka został pochowany z szacunkiem i honorami. Na uroczystości pojawił się prezydent Andrzej Duda. Rodzina i przyjaciele pożegnali wybitnego aktora. Wnuczka Franciszka Pieczki przemówiła do zgromadzonych. Opowiedziała o dzieciństwie z dziadkiem. Jej słowa łamią serce. 

Ukochana wnuczka Franciszka Pieczki, Alicja, zabrała głos na uroczystym pożegnaniu dziadka. W swojej przemowie opowiedziała, jakim aktor był człowiekiem na co dzień. Podkreśliła to, że rodzina była dla niego najważniejsza. Jej słowa zostaną na długo zapamiętane.

czt_antoniades_tata
Karolina Antoniades z "Żon Miami" o śmierci taty
Karolina Antoniades z "Żon Miami" opowiedziała o dzieciństwie, relacjach z tatą i śmierci, która wszystko zmieniła.

Wnuczka Franciszka Pieczki przemówiła na pogrzebie. Opowiedziała o dzieciństwie

Kobieta nie mogła ukryć swojego wzruszenia i łamiącym się głosem powiedziała, jak wyglądało jej dzieciństwo. Franciszek Pieczka był bardzo czułym i opiekuńczym dziadkiem. Poświęcał czas wnukom.

O tym jak wielkim był aktorem, mogłabym mówić godzinami, ale dla nas był dziadkiem, z którym mieszkaliśmy od urodzenia, dziadkiem, który codziennie rano robił nam herbatę z miodem, a bardziej miód z herbatą. Budził nas codziennie, żebyśmy nie zaspali. Odwoził nas do szkół i odbierał. Gdy byliśmy mali, zawsze chodziliśmy do niego do pokoju oglądać bajki i podjadać słodycze, które trzymał zawsze na szafie. Dziadkiem, który zawsze trzymał naszą stronę, gdy mieliśmy jakieś małe sprzeczki z rodzicami. Rodzina była dla niego najważniejsza 
- wyznała wnuczka Alicja.

Kobieta jest studentką Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jak podaje "Super Express", Franciszek Pieczka wystąpił w jej krótkometrażowym filmie. Wnuczka podziękowała mu za ten gest.

Jeżeli to słyszysz dziadku tam na górze, bardzo chciałabym Ci podziękować za zagranie ostatnio w moim filmie. Do końca życia będą pamiętać Twoje słowa: "Gdyby nie moja kochana wnusia, czołgiem byście mnie tu nie zaciągnęli"
- dodała na koniec przemówienia.

Pogrzeb Franciszka Pieczki miał charakter państwowy

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Franciszek Pieczka został pochowany w czwartek 29 września 2022. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, ale także przyjaciele oraz fani. Pogrzeb miał charakter państwowy. Nie mogło na nim zabraknąć Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że w 2017 roku aktor został odznaczony przez Prezydenta RP Orderem Orła Białego w "uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za znaczący wkład w rozwój sztuki teatralnej i filmowej".

Prezydent przybył na mszę, która odbyła się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. 

Wspaniały i wielki człowiek, którego żegnamy dzisiaj tutaj w Falenicy. Wierzymy, że przeszedł do lepszego życia, pięknego i niezwykłego. To nie tylko pożegnanie wielkiego aktora, nie tylko pożegnanie wielkiej postaci polskiej sceny i teatralnej i filmowej. To także pożegnanie człowieka, którego życie z całą pewnością można powiedzieć, było życiem człowieka wzorcowego, człowieka niezwykle porządnego, człowieka niezwykle rzetelnego, człowieka niezwykłe ludzkiego, życzliwego ludziom, człowieka dobrego, a zarazem niezwykle szlachetnego
- wygłosił Andrzej Duda.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości