Pogrzeb Zdzisława Tobiasza. Zaplanowano dwie uroczystości ku czci aktora "07 zgłoś się"

Zdzisław Tobiasz nie żyje. Aktor był znany z roli w serialu "07 zgłoś się"
Zdzisław Tobiasz nie żyje. Aktor był znany z roli w serialu "07 zgłoś się"
Źródło: Getty Images
Nie żyje Zdzisław Tobiasz - aktor, którego fani wspominają jako majora Wołczyka w serialu "07 zgłoś się". Artysta zmarł w wieku 96 lat. Przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Podano szczegóły jego pogrzebu. Odbędą się dwie uroczystości. 

Zdzisław Tobiasz zachwycał widzów w filmie, telewizji oraz w teatrze. Czarował również swoim głosem. Jego miejsce było w radiu. Na koncie miał też wiele ról dubbingowych. Zmarł 17 października 2022.

Zdzisław Tobiasz nie żyje. Szczegóły pogrzebu aktora "07 zgłoś się"

O śmierci Zdzisława Tobiasza poinformował Związek Artystów Scen Polskich, który również teraz podał szczegóły jego pogrzebu. Okazało się, że uroczyste pożegnanie aktora nastąpi w dwóch terminach. Osobno odbędzie się msza święta, a w innym dniu złożenie ciała do grobu.

Msza żałobna odprawiona zostanie 21 października 2022 roku o godzinie 15.00 w kościele Środowisk Twórczych na Pl. Teatralnym w Warszawie. Odprowadzenie do grobu rodzinnego nastąpi w innym terminie
- podano do wiadomości.

Kim był Zdzisław Tobiasz?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Zdzisław Tobiasz występował w Teatrze Ateneum i Narodowym w Warszawie, Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Szczecinie i Osterwy w Lublinie. Zadebiutował w 1962 roku w filmie "Ludzie z pociągu" w reżyserii Kazimierza Kutza. Wystąpił też m.in. w "Krótkim filmie o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego.

Choć największą popularność zdobył dzięki roli w serialu "07 zgłoś się", to fani i inni twórcy podkreślają jego zasługi w wielu innych projektach.

"Czytam, że zmarł Zdzisław Tobiasz. I w internecie przypominają oczywiście jego rolę w '07 zgłoś się'. Ale, chociaż byłem wtedy naprawdę mały, pamiętam moment, w którym to nazwisko było na ustach wszystkich (kilka lat przed serialem o poruczniku Borewiczu): gdy dubbingował Soamsa w 'Sadze rodu Forsythe'ów'. Cóż to była za głosowa kreacja! Jak Brejdygant w 'Ja, Klaudiusz' i Pokora w 'Arsenie Lupin' - kiedy później zobaczyłem w jakimś filmie bez dubbingu aktora, grającego w Forsythe'ach Soamsa, i usłyszałem jego prawdziwy głos - nie mogłem sobie z tym poradzić..." - napisał na Facebooku dziennikarz Jerzy Sosnowski.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości