Nie żyje odtwórca roli Hagrida. Daniel Radcliffe żegna go we wzruszających słowach

Nie żyje Robbie Coltrane
Nie żyje Robbie Coltrane
Źródło: Ian Gavan/Getty Images
Robbie Coltrane nie żyje. Aktor zyskał ogólnoświatową sławę i uwielbienie fanów dzięki roli Rubeusa Hagrida w serii o Harrym Potterze. Mężczyzna zmarł w wieku 72 lat, a świat filmu pogrążył się w żałobie. We wzruszających słowach pożegnał zmarłego Daniel Radcliffe, czyli filmowy Harry Potter.

Robbie Coltrane zmarł w szpitalu w pobliżu Falkirk w Szkocji w wieku 72 lat. Informację o śmierci aktora przekazała jego wieloletnia agentka i jednocześnie przyjaciółka Belinda Wright. Artysta zyskał ogólnoświatową sławę dzięki wcieleniu się w kultową postać Rubeusa Hagrida w serii filmów o Harrym Potterze. Aktor zagrał w każdej z ośmiu części hitowej produkcji.

Odtwórca roli Harry'ego Pottera żegna filmowego Hagrida we wzruszających słowach

Śmierć Robbie'go Coltrane wywołała wielkie poruszenie w świecie filmu, a w sieci co chwila pojawiają się nowe kondolencje dla rodziny zmarłego. Na specjalne oświadczenie zdecydował się Daniel Radcliffe, czyli odtwórca roli Harry'ego Pottera. Aktor przesłał swoje słowa do redakcji magazynu "Variety".

"Robbie był jednym z najzabawniejszych ludzi, których spotkałem w swoim życiu i sprawiał, że ciągle się śmialiśmy jako dzieci na planie" - zaczął Daniel Radcliffe.

Daniel Radcliffe i Robbie Coltrane spędzili razem na planie filmów o słynnym czarodzieju ponad 10 lat.

"Szczególnie miło wspominam, jak podtrzymywał nas na duchu podczas kręcenia 'Więźnia Azkabanu', kiedy wszyscy godzinami ukrywaliśmy się przed ulewnym deszczem w chacie Hagrida, a on opowiadał historie i żartował, żebyśmy mieli lepsze humory. Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że mogłem się z nim spotkać i z nim pracować. Jest mi bardzo smutno, że odszedł. Był niesamowitym aktorem i cudownym mężczyzną" - dodał.

Autorka książek o Harrym Potterze J.K. Rowling żegna Robbie'go Coltrane

Do śmierci aktora odniosła się także J.K. Rowling, czyli autorka książkowej sagi o Harrym Potterze. Pisarka przyznała, że nigdy w swoim życiu nie spotkała kogoś takiego jak Robbie Coltrane.

"Nigdy więcej nie poznałam kogoś takiego jak Robbie. Był niesamowitym talentem, całkowicie wyjątkowym. Miałam szczęście go poznać, pracować z nim i śmiać się z nim. Przesyłam wyrazy miłości i najgłębsze kondolencje jego rodzinie, a przede wszystkim dzieciom" - napisała w poście na Twitterze.

Robbie Coltrane otrzymał rolę Rubeusa Hagrida dzięki osobistemu wstawiennictwu J.K. Rowling. Warto jednak podkreślić, że aktor miał na swoim koncie wiele więcej świetnych ról. Pojawił się w dwóch filmach o Jamesie Bondzie: "GoldenEye" oraz "Świat to za mało", w których wystąpił jako Valentin Zukovsky. Występował również w wielu serialach. Za rolę w produkcji "Dr Fitz" otrzymał między innymi trzy statuetki BAFTA.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Ian Gavan/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości