Sylwia Grzeszczak i Liber długo ukrywali uczucia. Tak wyglądała historia ich miłości

Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski. 2019 rok
Źródło: MWMEDIA
W środowe popołudnie media obiegła informacja o rozstaniu jednego z najpopularniejszych małżeństw w polskim show-biznesie. Związek Sylwii Grzeszczak i Marcina "Libera" Piotrkowskiego dobiegł końca. Para skrzętnie dbała o zachowanie prywatności, początkowo ukrywając łączące ich uczucie. Od wielu miesięcy pojawiły się plotki o rzekomym rozstaniu, jednak dotychczas żadne z zainteresowanych nie odnosiło się do doniesień. Jak wyglądała ich wspólna droga?

Sylwia Grzeszczak jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek i autorek tekstów, która mając zaledwie 5 lat, zadebiutowała na szklanym ekranie. Można powiedzieć, że na branży zjadła zęby. Gdy miała 17 lat, rozpoczęła zawodową współpracę z Marcinem Piotrkowskim, funkcjonującym w branży pod pseudonimem "Liber". Wówczas nikt nie wiedział, że praca przerodzi się w coś więcej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Tajemnice Produkcji #14 Kulisy programu "MasterChef"

Sylwia Grzeszczak i Liber — historia miłości

Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski poznali się w 2006 roku, kiedy to wokalistka miała zaledwie 17 lat. Udała się na casting do hiphopowej grupy Ascetoholix. Jednym z jej członków był właśnie Liber, który miał na koncie również sukcesy solowe. Raper z miejsca miał zauroczyć się młodziutką, o 8 lat młodszą wokalistką. A skąd na castingu do hiphopowej formacji znalazła się Sylwia Grzeszczak?

Artystka od najmłodszych lat rozwijała talent wokalny. Będąc dzieckiem, wzięła udział w programie "Od przedszkola do Opola", w którym wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka "Byle było tak". Dziesięć lat później ponownie stanęła na telewizyjnej scenie, tym razem biorąc udział w castingu do "Idola". Jacek Cygan był zachwycony talentem wokalnym nastolatki i to on zasugerował Liberowi wzięcie dziewczyny pod uwagę jako pierwszej wokalistki Ascetoholix. Nikt nie mógł się wówczas spodziewać, że staną się nierozłączni — i to bynajmniej nie tylko ze względu na liczne koncerty.

Pracowałam z nim od samego początku w tej samej firmie – zawsze był blisko mnie i mi pomagał. Jego wsparcie okazało się bezcenne. [...] Marcin przede wszystkim pozwolił mi uwierzyć w siebie. Że tworzę i śpiewam dla ludzi, i to jest najważniejsze. Jeździłam z nim na koncerty hiphopowe, miałam wtedy może 15 lat, on zaś był dorosłym chłopakiem. I gdzieś nasze światy hip-hopu, rapu i popu się połączyły. On miał już doświadczenia w branży, poznał ją od podszewki, więc dużo się przy nim uczyłam
- mówiła niedawno w rozmowie z "Vivą!".

Sylwia Grzeszczak nagrała trzy piosenki z grupą Ascetoholix. Wokalistka i Liber razem pracowali nad pierwszym albumem studyjnym, zatytułowanym "Ona i on", który ukazał się 21 listopada 2008 roku. To z niego pochodzą takie hity jak "Nowe szanse", "Co z nami będzie" i "Mijamy się". Owocna współpraca przynosiła efekty, a w kuluarach coraz częściej mówiło się o tajemniczym uczuciu, które miało połączyć parę. Gdy w 2011 roku Sylwia Grzeszczak rozpoczęła karierę solową, Liber wciąż ją wspierał i był twórcą znacznej części utworów. Od plotek aż huczało, jednak zainteresowani się do nich nie odnosili. Dopiero dwa lata później potwierdzili, że są w związku.

Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski. 2010 rok
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Źródło: MWMEDIA

Ich relacja od samego początku owiana była tajemnicą. Choć występowali razem na scenie i czasem pojawiali się na branżowych wydarzeniach, o tym związku nie rozpisywała się kolorowa prasa. Bo nie było o czym, bowiem Sylwia Grzeszczak i Liber bardzo dbali o zachowanie prywatności. W 2014 roku, w tajemnicy, stanęli na ślubnym kobiercu, co potwierdzili w mediach społecznościowych.

"Ślub jest naszą prywatnością, dlatego zależało nam, aby odbył się w bardzo kameralnym gronie, wśród najbliższych nam osób. Nie ukaże się zdjęcie z ceremonii, a później wywiad, w którym oboje będziemy opowiadać o naszej miłości" - pisała wówczas wokalistka.

W tym samym czasie kilka słów od siebie dodał Liber:

"Chciałbym ogłosić, że to właśnie dziś, w małym rodzinnym gronie wzięliśmy z Sylwią ślub. Dziękuję za życzenia i wsparcie!".

W wywiadach rzadko poruszali temat prywatnego życia. Skupili się na rozwijaniu karier muzycznych, a w międzyczasie Sylwia Grzeszczak stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek. Niedługo po uroczystości zaślubin znowu pojawiły się plotki — tym razem dotyczące ciąży. I te również okazały się prawdą, o czym Sylwia Grzeszczak poinformowała fanów dopiero w 5. miesiącu. W 2015 roku na świat przyszła ich córka Bogna.

"Nasza mała Bogna przyszła na świat! Dziękujemy osobom z Ginekologiczno-Położniczego Klinicznego Szpitala UM w Poznaniu za troskę, wsparcie i opiekę, która była tak bardzo ważna w ostatnim czasie" - napisała wówczas w mediach społecznościowych świeżo upieczona mama.

Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Źródło: MWMEDIA

Sylwia Grzeszczak i Liber — plotki o rozstaniu i oświadczenie

Sylwia Grzeszczak była u szczytu kariery, gdy na świecie pojawiła się Bogna. Artystka postanowiła zrezygnować z koncertowania, by skupić się na budowaniu życia rodzinnego. Choć wiedziała, że z perspektywy zawodowej taka decyzja opatrzona jest sporym ryzykiem, w tamtym momencie miała zupełnie inne priorytety.

"W pewnym momencie stwierdziłam, że nie ma sensu tak gonić, że jest jeszcze życie poza muzyką i że jest to dobry czas na taką decyzję. Jestem szczęśliwa, że młodo zostałam mamą. Oczywiście były osoby, które mówiły: daj sobie spokój z macierzyństwem, masz teraz swoje pięć minut i powinnaś je wykorzystać, a nie zagrzebywać się w pieluchach. Byłam wściekła, kiedy to słyszałam [...] Wiedziałam, że z pięciu minut może zrobić się piętnaście czy dwadzieścia, ażbym się przejadła całym tym sukcesem. A rodzina jest najważniejsza. Nie miałam obaw, że moja kariera na tym ucierpi" - mówiła w rozmowie z magazynem "Pani".

Dla obojga córka była najważniejsza. W wywiadach podkreślali, że dzielą się opieką nad Bogną, gdy jedno z rodziców musi wyjechać na koncert. Gdy tylko była taka możliwość, szybko z nich wracali, by nie tracić cennego czasu. Niestety z czasem zaczęły pojawiać się plotki o kryzysie w małżeństwie artystów. W jednym z wywiadów Sylwia Grzeszczak dementowała doniesienia, przyznając, że czytanie o rzekomym rozstaniu dużo ją kosztuje.

"Bolą mnie plotki dotyczące mojej prywatności i nie ma co udawać, że jest inaczej. Nieraz czytałam o tym, że moje małżeństwo się rozpada, że nie szanujemy się z mężem, że w naszej relacji są osoby trzecie. I chociaż tego typu artykuły nie ranią mnie już tak jak jeszcze kilka lat temu, to wiem, że za ich wymyślaniem ktoś stoi. Że 'życzliwymi' informatorami dziennikarzy są osoby z mojego otoczenia. Ale ja nie sprzedaję prywatności, nie zależy mi na tym i nigdy nie będzie" - powiedziała w rozmowie z "Vivą!".

Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Źródło: MWMEDIA

Niedawno Sylwia Grzeszczak udzieliła zresztą szczerego wywiadu, w którym po raz pierwszy opowiedziała o trudnych doświadczeniach związanych z branżą muzyczną. Więcej TUTAJ.

Ostatecznie jednak plotki okazały się prawdą. 20 września 2023 roku Sylwia Grzeszczak i Liber wydali oświadczenie, w którym poinformowali o rozstaniu.

Decyzję o rozstaniu podjęliśmy już jakiś czas temu. Przyjaźnimy się i szanujemy się. Nadal pomagamy sobie w pracy i wychodzimy wspólnie na scenę, tak jak to miało ostatnio miejsce podczas festiwalu w Sopocie. Przeżyliśmy razem wiele szczęśliwych lat. Jesteśmy rodzicami, mamy najwspanialszy skarb w życiu. Ukochaną i najważniejszą dla nas Bognę. To dla niej chcemy być najlepszą wersją siebie
- czytamy.

Małżeństwo Sylwii Grzeszczak i Liber dobiegło końca. Nie wiadomo, kiedy dokładnie artyści podjęli decyzję o rozstaniu.

Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski. 2019 rok
Sylwia Grzeszczak i Marcin "Liber" Piotrowski
Źródło: MWMEDIA
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych
Materiał promocyjny

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt
Materiał promocyjny

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta  dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]