Próbowano podpalić Pałac Buckingham. W środku był Karol III i jego żona

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Próbowano podpalić Pałac Buckingham

Podpalacz próbował wzniecić pożar w Pałacu Buckingham, w którym przebywał król Karol III i jego żona Camilla Parker-Bowles. Nagranie szybko obiegło sieć, a podpalacz został zatrzymany przez służby. Londyńska policja wydała w tej sprawie specjalny komunikat.

Zamachowcy kilkukrotnie próbowali pozbawić życia Elżbietę II, niedawno okazało się, że także inni członkowie rodziny królewskiej często drżą o swoje życia. Były szef specjalnej policji zdradził ostatnio, że Meghan Markle praktycznie codziennie dostawała realne groźby śmierci. Teraz przestępcy znów uderzyli w rodzinę Windsorów, tym razem próbując podpalić Pałac Buckingham.

Monika Miller zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Wzięła udział w charytatywnej aukcji
Monika Miller zaangażowała się w pomoc Ukraińcom. Wzięła udział w charytatywnej aukcji Monika Miller wzięła udział w aukcji charytatywnej "Lepsze jutro" na rzecz uchodźców z Ukrainy. Gwiazda w rozmowie z Aleksandrą Głowińską nie ukrywała, że podchodzi do tego tematu bardzo prywatnie, ponieważ sama ma ukraińskie korzenie. Artystka przyznała przy tym, że część jej rodziny, która została na wschodzie lub przeprowadziła się do Rosji, nie podziela jej poglądów, co jest dla niej szczególnie trudne. "Jest część rodziny, która w ogóle przestała z nami rozmawiać, ucięła z nami kontakt" - mówiła.

Pałac Buckingham w ogniu. W środku był Karol III i Camilla Parker-Bowles

We wtorek około godziny 22:00 przy Pałacu Buckingham pojawił się 30-latek, który próbował wzniecić pożar u bram budynku. Mężczyzna podpalił konstrukcję, a wszystko nagrały kamery. W tym czasie w rezydencji przebywał Karol III z Camillą Parker-Bowles. Parze na szczęście jednak nic się nie stało.

W sprawie bardzo szybko zainterweniowała londyńska policja, która schwytała podpalacza. Według informacji "Daily Mail" zajęło to funkcjonariuszom... 30 sekund. Stróże prawa opublikowali w sieci nagranie z podpalenia, które szybko stało się viralem. Na razie nie wiadomo, jakie motywy kierowały zachowaniem 30-latka, ani jakiej jest narodowości. Obecnie mężczyzna jest przesłuchiwany przez policję.

"Krótko po godzinie 22:08 we wtorek, 20 grudnia, 30-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem podpalania bram Pałacu Buckingham. Mężczyzna został zatrzymany, ogień został ugaszony" - poinformował rzecznik londyńskiej policji.

Król Karol III nie chce mieszkać w Pałacu Buckingham

Karol III chce unowocześnić monarchię i sprawić, by nie kojarzyła się jedynie z wydawaniem olbrzymich pieniędzy. Właśnie między innymi dlatego już kilka lat temu zapowiedział, że nie przeprowadzi się na stałe do Pałacu Buckingham, który uważa za zbyt drogi w utrzymaniu. Brytyjskie media jakiś czas temu informowały, że monarcha odrzucił możliwość przeprowadzki do tej historycznej rezydencji. Tym samym Karol III jest pierwszym od 185 lat władcą Wielkiej Brytanii, który nie mieszka na co dzień w Pałacu Buckingham.

Karol III uznał, że pozostanie w swojej dotychczasowej posiadłości, czyli Clarence House, w którym od 2003 roku mieszka razem ze swoją żoną. Sprawę ułatwia fakt, że rezydencja znajduje się bardzo blisko Pałacu Buckingham, który po przejściu gruntownego remontu, ma być udostępniony zwiedzającym.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Jeremy Selwyn - WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości