Gwiazdy

Przemysław Kossakowski rozpoczął studia. Co usłyszał w dziekanacie?

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz

Już niedługo premiera nowego programu TTV "Projekt Cupid", w którym osoby z niepełnosprawnościami szukają swojej drugiej połówki. Show prowadzić będzie Przemysław Kossakowski w towarzystwie Barbary Kurdej-Szatan. Dziennikarz, jak się okazuje, postanowił wrócić na studia. Czego najbardziej teraz żałuje?

Przemysław Kossakowski zaczynał swoją karierę w telewizji od autorskich programów typu: "Kossakowski. Szósty zmysł" czy "Kossakowski. Inicjacja". Były to reportaże, w których dziennikarz sprawdzał, jak wygląda życie innych osób, brał udział w różnych rytuałach, poddawał się zabiegom medycyny niekonwencjonalnej. Zmienił znacznie obszar swoich zainteresowań, gdy został prowadzącym "Down the road. Zespół w trasie". Kolejny program z jego udziałem skłonił go do powrotu na studia.

"Projekt Cupid". Przemysław Kossakowski wrócił na studia

Przemysław Kossakowski po doświadczeniach w programie "Down the road" oraz pod wpływem nowego formatu z udziałem osób z niepełnosprawnościami, postanowił zapisać się na kolejne studia. W rozmowie z reporterką "Plotka" opowiedział o powrocie na uczelnię w wieku 50 lat. Przemysław Kossakowski ma za sobą pierwszy semestr na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

"Wynikało to ze spotkania na planie programu z osobami ze spectrum autyzmu. Okazało się, że moje flow, które wystarczało w "Down the road", na planie "Projekt Cupid" tak nie działa. Stwierdziłem, że pewnych rzeczy muszę się nauczyć. W wieku 50 lat wylądowałem na studiach" - wyznał w rozmowie.

A czego prowadzący "Projekt Cupid" najbardziej żałuje w powrocie na studia?

"Mam jeszcze jeden zjazd i później wezmę udział w sesji egzaminacyjnej. Wróciłem na studia po latach i usłyszałem w dziekanacie, żeby spoważniał, bo w tych czasach nie ma już indeksów. To wielki zawód. Bardzo często życie nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli" - dodał w wywiadzie.

Patrycja i Bartek z "40 kontra 20". Związek na odległość i przeprowadzka do Berlina
Patrycja i Bartek z "40 kontra 20" opowiedzieli o tym, jak przetrwali program i rozłąkę po nim. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Przemysław Kossakowski wykształcenie i kariera telewizyjna

Przemysław Kossakowski to ciekawa postać w polskich mediach. Zajmował się wieloma dziedzinami życia. Przede wszystkim ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Lata temu sprzedawał swoje obrazy, pokazywał dzieła na wernisażach.

"Malował obrazy inspirowane wątkami zaczerpniętymi z literatury światowej, w tym mitologii kultury łacińskiej" - czytamy na stronie artinfo.pl.

Prowadzący "Down the road" pracował w przeszłości jako mechanik samochodowy, pracownik holenderskiej chlewni, w której tatuował świnie, dorabiał na budowie, a we Francji zbierał ziemniaki. Przemek Kossakowski nie postrzega siebie jako dziennikarza ani podróżnika. Woli określenie "osobowość telewizyjna".

Zobacz więcej:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: JAROSŁAW ANTONIAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości