Nie żyje Ray Liotta. Aktor z "Chłopców z ferajny" zmarł w Dominikanie

Nie żyje Ray Liotta
Nie żyje Ray Liotta
Źródło: Getty Images
W wieku 67 lat zmarł słynny aktor Ray Liotta. Jak podają zagraniczne media, gwiazdor miał odejść we śnie w Dominikanie, gdzie kręcił swój najnowszy film.

Ray Liotta przyszedł na świat 18 grudnia 1954 roku w Newark w stanie New Jersey. Jako niemowlę został porzucony przez biologicznych rodziców. Adoptowało go małżeństwo Liotta. Skończył studia aktorskie na Uniwersytecie w Miami. Pierwsze kroki w wielkim świecie aktorskim stawiał na deskach teatralnych - zagrał w musicalach tak jak "Kabaret", "Dames at Sea" czy "Oklahoma".

Ray Liotta nie żyje

W czwartek 26 maja 2022 roku media obiegła informacja o śmierci Raya Liotty. Jak podają zagraniczne źródła, aktor miał umrzeć we śnie. Ray Liotta przebywał na Dominikanie, gdzie kręcił najnowszy film "Niebezpieczne wody". Aktor był zaręczony z Jacy Nittolo. Miał córkę z pierwszego małżeństwa - Karsen. Gwiazda Lorraine Bracco opublikowała wpis, w którym pożegnała wieloletniego kolegę po fachu. Aktorka zagrała z Rayem Liottą w kultowych, uznawanych za najlepszy gangsterskim film w historii kina, "Chłopcach z ferajny".

Ray Liotta - kariera

Uznawany był za wybitnego aktora, który był niedoceniony. Kariera Raya Liotty rozwijała się przez 40 lat. Swoją przygodę ze szklanym ekranem rozpoczął do ról w operach mydlanych. Największą popularność przyniósł mu występ w biograficznym dramacie kryminalnym Martina Scorsese’a "Chłopcy z ferajny". Wcielił się wówczas w rolę gangstera Henry’ego Hilla. Choć film nominowany był do wielu nagród, w tym Oscara, fantastyczna kreacja Raya Liotta przeszła niezauważona. Ma na swoim koncie role w takich filmach, jak "Dzika namiętność", "Hannibal" i "Pole marzeń".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości