Renata Pałys o ostatnich chwilach Marzeny Kipiel-Sztuki. "Widziałam się z nią wczoraj"

Renata Pałys wspomina Marzenę Kipiel-Sztukę
Renata Pałys wspomina Marzenę Kipiel-Sztukę
Źródło: MW MEDIA
Renata Pałys i Marzena Kipiel-Sztuka przez wiele lat grały razem na planie serialu. 9 czerwca w niedzielny poranek w mediach pojawiła się informacja o śmierci serialowej Halinki Kiepskiej. Aktorka odeszła w wieku 58 lat. Teraz Renata Pałys powiedziała o ostatnich chwilach przyjaciółki. Widziała się z nią dzień przed śmiercią.

Marzena Kipiel-Sztuka zyskała ogromną rozpoznawalność dzięki roli Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich" w którą wcielała się od przeszło 25 lat. Już od kilku miesięcy w mediach pojawiały się pogłoski o złym stanie zdrowia aktorki.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Renata Pałys widziała ją dzień przed śmiercią

Marzena Kipiel-Sztuka w jednym z wywiadów żartobliwie zdementowała plotkę, jakoby miała od teraz poruszać się na wózku inwalidzkim.

"Nie udzieliłam żadnego wywiadu, w którym bym o tym opowiedziała. Być może kiedyś komuś pożaliłam się, że boli mnie noga i tyle. Ktoś to przekręcił, udramatyzował i puścił w eter. Każdy ma jakieś problemy ze zdrowiem. Mnie też one nie omijają, ale naprawdę nie jest ze mną tak źle, jak wynika to z ostatnich artykułów na mój temat. Choć muszę przyznać się do tego, że jestem w stałym kontakcie z wybitnym diagnostą. Widzę się z nim niemal codziennie. Jest to Brytyjczyk i nazywa się doktor House" - mówiła.

Niestety, 9 czerwca nad ranem w mediach pojawiły się smutne wieści. Renata Pałys — bliska przyjaciółka Marzeny Kipiel-Sztuki, która w "Świecie według Kiepskich" grała żonę Paździocha w rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że aktorka chorowała od dłuższego czasu.

"To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą. [...] Nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna" - mówiła.

Renata Pałys powiedziała również, że widziała się z przyjaciółką na dzień przed jej śmiercią.

"Wczoraj się z nią widziałam. [...] Oczywiście, że tak [przyp. red. coś wskazywało na nadchodzącą śmierć]" - dodała.

Marzena Kipiel-Sztuka
Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje
Marzena Kipiel-Sztuka
Źródło: MWMEDIA

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka pochowała trzech mężów

Marzena Kipiel-Sztuka nie chciała związać swojego życia z aktorstwem. Dopiero po skończonym Technikum Budowlanym przyszła aktorka odkryła w sobie pasję do tego zawodu. Najpierw pracowała jako suflerka w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a już pod koniec lat 80. rozpoczęła współpracę z Teatrem Dramatycznym w Legnicy. 

W 1991 r. Marzena Kipiel-Sztuka zdała aktorski egzamin eksternistyczny. To właśnie na początku kariery na jej drodze stanął reżyser i producent filmowy Konrad Sztuka, z którym aktorka rozwiodła się po 10 latach małżeństwa. W 2015 r. Konrad Sztuka zmarł z powodu choroby nowotworowej.

Marzena Kipiel-Sztuka ponownie wyszła za mąż za operatora filmowego Mariusza Piesiewicza, który zmarł w 2005 r. z powodu wylewu. Po dwóch latach aktorka znów dała sobie szansę w miłości i poślubiła Przemysława Buksakowskiego, który zmarł w 2009 r. Aktorka nie miała dzieci.

Marzena Kipiel-Sztuka
Marzena Kipiel-Sztuka
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości