Gwiazdy

Robertowi Lewandowskiemu grożono śmiercią. Sprawę bada policja

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
Bild.de, sport.wprost.pl
Robert Lewandowski

Jak donoszą niemieckie media, do policji wpłynął anonimowy list z pogróżkami. Według niego ktoś zaplanował zamach na życie Roberta Lewandowskiego oraz dwóch innych piłkarzy Bayern Monachium. Sprawą zajmują się władze.

We wtorek, w niemieckim dzienniku "Bild" ukazały się informacje o liście, który miał trafić do policji w Hamburgu. Zawarto w nim groźby popełnienia przestępstwa. Oprócz Roberta Lewandowskiego na liście byli także Manuel Neuer i Serge Gnabry.

Robert Lewandowski - kto groził mu śmiercią? 

Informacje o liście z groźbami odebrania życia pojawiły się w mediach 15 lutego, jednak sam dokument w ręce policji miał trafić wcześniej - 12 stycznia. Według ustaleń niemieckiego dziennika treść listu była bardzo niepokojąca i nie wyglądała jak nietrafiony żart. 

"Ratuj ligę, ratuj piłkę nożną. Ogień i śmierć brudnym świniom bawarskim" - tak miał brzmieć cytat z listu przytoczony przez niemiecki dziennik "Bild". 

Obecnie w mediach nie pojawiły się informacje czy schwytano osobę podejrzewaną o napisanie listu. Nie wiadomo także, na jakim etapie śledztwa jest policja.  Jak informuje "Bild" całej drużynie Bayernu Monachium towarzyszą w podróży dodatkowe siły ochrony, w tym byli komandosi. 

Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu
Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu Małgorzata Ostrowska opowiedziała o dyskryminacji w zawodzie. Źródło: serwis: Co za Tydzień

Robertowi Lewandowskiemu grozi niebezpieczeństwo?

List od anonimowego nadawcy otrzymało biuro drugoligowego FC St. Pauli. Robert Lewandowski nie potwierdził do tej pory informacji o pogróżkach skierowanych w jego stronę. Jak informuje "Bild", groźby śmierci zostały uderzały także w sędziów Bundesligi. Cała sytuacja została przedstawiona w Niemieckim Związku Piłki Nożnej. 

"Prowadzimy śledztwo pod zarzutem zakłócania spokoju publicznego. Sprawdzamy, jakie jest tło całej sprawy" – miał powiedzieć rzecznik prasowy niemieckiej policji z Hamburga.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: Bild.de, sport.wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

Pozostałe wiadomości