Roma Gąsiorowska z nowym projektem w szkolnictwie. Zrewolucjonizuje system nauczania?

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Roma Gąsiorowska o nauczaniu córki

Roma Gąsiorowska podzieliła się na Instagramie swoimi uwagami, dotyczącymi systemu nauczania w Polsce. Aktorka wyznała, że jej córka właśnie zaczęła nauczanie domowe, a tym samym Roma Gąsiorowska postanowiła wystartować z nowym projektem w szkolnictwie, we współpracy z "Centrum Nauczania Domowego". Co to będzie?

Roma Gąsiorowska jest znaną polską aktorką. Gwiazda już od 12 lat jest żoną aktora Michała Żurawskiego. Para poznała się na planie jednego z filmów, a uczucie między nimi pojawiło się od razu. Już w 2012 r. małżeństwo powitało na świecie syna Klemensa, a dwa lata później aktorka urodziła córkę Jadwigę.

Roma Gąsiorowska o nowym projekcie w szkolnictwie

Już od kilku lat Roma Gąsiorowska często zabiera głos w mediach społecznościowych, komentując różne sprawy społeczne, a także te związane z polityką. Tym razem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, aktorka pokusiła się na osobiste wyznanie i tym samym ogłosiła nowy projekt.

"Dziś ważny dzień dla wszystkich rodziców i dzieci w wieku szkolnym. Wiadomo. Ale dla mnie i dla mojej córki ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. Jadzia przechodzi do nauczania domowego. Tak, podjęliśmy taką decyzję, biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw i świadomie stawiamy na indywidualny rozwój. Jestem mamą, która bardzo dba o relację z dziećmi i to, na czym najbardziej mi zależy w ich rozwoju, to zaopiekowanie się ich potrzebami i emocjami" - zaczęła swój wpis aktorka.

Dalej dodała:

"Długo wahałam się z podjęciem tej decyzji ze względu na obawy związane z mniejszym kontaktem z rówieśnikami no i przede wszystkim z powodu innej organizacji czasu rodziny. A jako intensywnie pracująca mama nie wyobrażałam sobie wziąć na siebie odpowiedzialności za edukację swojego dziecka, które trafiłoby do nauczania domowego bez wsparcia profesjonalistów, którzy odpowiednio zadbają o rozwój mojego dziecka, ale też wesprą mnie jako rodzica. No i co z przyjaźniami, wyzwaniami i umiejętnością odnalezienia się w grupie rówieśniczej?" - zapytała.

Zobacz wideo:

Córka Pauliny Krupińskiej idzie do pierwszej klasy. "Kupiłam jej tablet do szkoły"
Córka Pauliny Krupińskiej idzie do pierwszej klasy. "Kupiłam jej tablet do szkoły" Córka Pauliny Krupińskiej niedawno skończyła 7 lat i już za niewiele ponad tydzień pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Prezenterka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą przyznała, że dla wszystkich w domu są to wielkie emocje, a ona sama jest zachwycona rozwojem polskich szkół. W podstawówce, do której idzie mała Tosia, wszyscy uczniowie pracują bowiem... na tabletach. - Cieszę się w sumie, że szkoła stawia na takie rozwiązanie - powiedziała.

Roma Gąsiorowska o nauczaniu domowym

Roma Gąsiorowska odpowiedź znalazła w "Centrum Nauczania Domowego", z którym we współpracy stworzyła nowatorski projekt edukacyjny.

"Zaczęliśmy rozmawiać o moich pomysłach, o tym, czego widzę, że brakuje w Warszawie, jeśli chodzi o tego rodzaju drogę edukacji, o moich planach związanych z ART EDUKACJĄ, poszerzeniem wypracowanej przez lata metody pracy z młodzieżą. Z naszych rozmów powstał projekt ŚWIETLICA ART EDU. Chcemy wspólnie wyjść naprzeciw rodzicom takim jak ja, którzy dbają, aby dziecko rozwijało się w indywidualny dostosowany do jego szczególnych umiejętności i predyspozycji sposób, ale nie siedziało w domu przed komputerem z dala od rówieśników z nianią, kiedy rodzice są w pracy" - zaznaczyła aktorka.

Na końcu podkreśliła, że dzieci będą spotykać się w małych grupach i zdobywać wiedzę w sposób niekonwencjonalny.

"Tworzymy przestrzeń, w której dzieciaki w maleńkich grupach spotykają się na zasadach mikroszkoły, wprowadzającej elementy ART EDU metodą opracowywaną przeze mnie, ale też miejscem, gdzie można zostawić dziecko na kilka godzin w ciągu dnia, żeby wspólnie z rówieśnikami spędziło czas na kreatywnej zabawie, wyszło do miasta z opiekunem i w niekonwencjonalny sposób zdobywało wiedzę" - zakończyła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości