Ryan Gosling gra Kena w filmie "Barbie". Teraz jest bożyszczem, ale... nie zawsze tak było

Ryan Gosling
Ryan Gosling
Źródło: Getty Images
Ryan Gosling uznawany jest przez rzeszę kobiet za najatrakcyjniejszego aktora Hollywood. Obecnie gra rolę "plastikowego" przystojniaka Kena w filmie "Barbie". Co ciekawe, angaż w filmie "Pamiętnik" dostał, bo został uznany za... "przeciętnego". Co jeszcze wiemy o jego życiu?

Ryan Gosling zagrał w wielu hitowych produkcjach. Właśnie bierze udział w filmie "Barbie". Jednak nie zawsze był uznawany za przystojniaka. Co więcej, popularny aktor jest typem samotnika. Nie lubi ujawniać informacji o swoim życiu prywatnym i stroni od mediów społecznościowych. Oto garść informacji o gwiazdorze.

Ryan Gosling - dzieciństwo, edukacja

Ryan Gosling urodził się 12 listopada 1980 roku w Kanadzie w rodzinie Mormonów. Jest synem sprzedawcy Thomasa Goslinga i nauczycielki Donny Gosling. Ma starszą siostrę Mandi. Jego rodzina często przeprowadzała się, a jego rodzice rozwiedli się, gdy miał trzynaście lat. Ryan Gosling miał indywidualne nauczanie już jako 10-latek. Podobno przez izolację w dzieciństwie aktor jest dziś samotnikiem. W wieku 17 lat rzucił szkołę i przeprowadził się do Los Angeles, by robić karierę.

Razem z siostrą Ryan Gosling występował w wielu konkursach talentów. W 1993 roku wziął udział w castingu do programu "Klub Myszki Miki" stacji Disney Channel. Pokonał 17 tysięcy rywali i został zaangażowany do programu. Kariery w nim zaczynały znane obecnie gwiazdy takie jak Christina Aguilera czy Justin Timberlake, z którym zresztą bardzo się zaprzyjaźnił. Chłopcy mieszkali nawet w jednym pokoju, a na czas zdjęć oficjalnym opiekunem Ryana Goslinga była mama Justina Timberlake'a.

Ryan Reynolds w młodości
Ryan Reynolds w młodości
Źródło: New York Daily News/Getty Images

Ryan Gosling - kariera

Początki Ryana Goslinga w Hollywood nie były usłane różami. Pierwsze kroki stawiał w serialu "Młody Herkules". Trzy lata później zagrał w filmie "Tytani". W 2000 roku zwrócił na siebie uwagę rolą w filmie "Fanatyk" nagrodzonym nagrodą na festiwalu filmowym w Sundance. W 2002 roku Ryan Gosling zagrał psychopatycznego mordercę w filmie "Śmiertelna wyliczanka". Został zauważony i doceniony przez krytyków.

Przełomem w jego karierze okazała się rola w filmie "Pamiętnik" (2004). Co ciekawe, Ryan Gosling dostał angaż w "Pamiętniku", bo reżyser uznał, że aktor jest "brzydki". Kiedy przyjechał na plan, reżyser spojrzał na niego i powiedział "Chciałem Cię w tej roli, bo nie wyglądasz jak każdy gość z Hollywood. Nie jesteś przystojny, nie jesteś fajny. Wyglądasz jak przeciętny facet". Później okazało się, że jako Noah Calouna podbił serca kobiet na całym świecie. Dziś jest bożyszczem fanek i uznawany jest za jednego z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood.

Ryan Gosling
Ryan Gosling
Źródło: FilmMagic/Getty Images

Ryan Gosling - w jakich filmach grał?

Nominacja do Oscara za rolę Duna Dunne'a w filmie "Szkolny chwyt" (2006) otworzyła mu mnóstwo drzwi. Aktor zaczął dostawać coraz więcej propozycji i grywać w wielkich hitach. Ryan Gosling zagrał w znanych filmach takich jak:

 • "Blue Valentine" (2010),
  • "Wszystko, co dobre" (2010),
   • "Idy marcowe" (2011),
    • "Drive" (2011),
     • "Kocha, lubi, szanuje" (2011),
      • "Drugie oblicze" (2012),
       • "Tylko Bóg wybacza" (2013),
        • "Gangster Squad. Pogromcy mafii" (2013),
         • "Big Short" (2015),
          • "La la land" (2016),
           • "Nice guys" (2016),
            • "Blade Runner 2049" (2017),
             • "Pierwszy człowiek" (2018).
              Jim Carrey wystąpił w "Sonic 2: Szybki jak błyskawica"

              Ryan Gosling jako Ken w filmie "Barbie"

              Ryan Gosling ostatnio zaszokował fanów. Okazało się, że zagra rolę Kena w filmie "Barbie". Akcja produkcji będzie toczyć się w Barbielandzie, a Barbie przekona się, jak wygląda "zwykłe życie". Za reżyserię odpowiada Greta Gerwig, która scenariusz do "Barbie" stworzyła ze swoim życiowym partnerem, również filmowcem, Noah Baumbachem. Obydwoje byli wielokrotnie doceniani oraz nagradzani. Filmy reżyserki "Lady Bird" i "Małe kobietki" walczyły o najważniejsze nagrody filmowe. Ryan Gosling do roli Kena musiał przejść spektakularną metamorfozę, która jest szeroko komentowana w sieci. Oto jej efekty:

              Ryan Gosling na planie filmu "Barbie"
              Ryan Gosling na planie filmu "Barbie"
              Źródło: MEGA/Contributor /Getty Images

              Ryanowi Goslingowi towarzyszy w roli Barbie Margot Robbie. Para została zauważona na Venice Beach w neonowych strojach inspirowanych latami 80.

              Margot Robbie i Ryan Gosling na planie filmu "Barbie"
              Margot Robbie i Ryan Gosling na planie filmu "Barbie"
              Źródło: MEGA/Contributor /Getty Images

              Ryan Gosling - muzyka

              Ryan Gosling oprócz aktorstwa zajmuje się również muzyką. Jeszcze przed nagraniem musicalu "La la land" w 2009 roku wspólnie z Zachiem Shieldsem wydał album jako projekt Dead Man's. Na płycie śpiewa, gra na gitarze, pianinie i na basie. Skomponował też część ścieżki dźwiękowej do filmu "Blue Valentine".

              Oto jedno z nagrań, na którym Ryan Gosling muzykuje w stylu dark wave:

              Ryan Gosling - życie prywatne, związki, żona, dzieci

              Ryan Gosling przez rok od 2002 spotykał się z aktorką "Śmiertelnej wyliczanki" Sandrą Bullock. Od 2005 roku do 2007 roku spotykał się ze swoją partnerką z "Pamiętnika" Rachel Adams. W 2011 r. aktor związał się z Evą Mendes. Para ma dwie córki: Esmeraldę (ur. 12 października 2014) i Amandę-Lee (ur. 29 kwietnia 2016)

              Ryan Gosling i Eva Mendes
              Ryan Gosling i Eva Mendes
              Źródło: Getty Images

              Ryan Gosling - ciekawostki

              Pewnego dnia podczas lunchu Ryan Gosling postanowił, że otworzy własną restaurację. Na pierwszy biznes wybrał ekskluzywną dzielnicę Beverly Hills. Lokal "Tagine" specjalizuje się w kuchni marokańskiej. Niestety brak doświadczenia w branży spowodował, że restauracja, doprowadziła Ryana Goslinga niemal do bankructwa. Podobno aktor podobno musiał sam obsługiwać zmywak.

              Ryan Gosling angażuje się w wiele akcji charytatywnych i społecznych. Aktor wspiera m.in. PETA, Invisible Children i organizacje badające AIDS. W 2005 roku Ryan Gosling udał się do Republiki Czadu, żeby nakręcić film dokumentalny o tamtejszych uchodźcach z Darfuru.

              Producenci "Słabego punktu" mieli problemy z przekazaniem Ryanowi Goslingowi scenariusza. Gwiazdor postanowił przenieść się na dwa miesiące do namiotu, który rozbił gdzieś na odludziu.

              Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
              Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

              Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

              Czytaj też:

              Autor: Kamila Jamrożek

              Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

              podziel się:

              Pozostałe wiadomości