Samara Joy w Polsce. Znana wokalistka jazzowa powiedziała o dzieciństwie na Bronxie

Samara Joy — ikona jazzu koncertowała w Polsce
Samara Joy to znana wokalistka jazzowa, która na koncie ma wiele prestiżowych nagród. Nie tak dawno 25-latka zjawiła się w Polsce na zaproszenie Marcina Kydryńskiego i dała koncert w Katowicach. Kamery programu "Co za Tydzień" były obecne na wydarzeniu. Zobaczcie sami.

W katowickiej Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, w ramach europejskiej trasy koncertowej, wystąpiła amerykańska wokalistka jazzowa, Samara Joy. 25-letnia Amerykanka jest laureatką dwóch nagród Grammy. Przyjechała do Polski na zaproszenie Marcina Kydryńskiego, który realizuje projekt "Siesta w drodze".

Samara Joy wystąpiła w Polsce

"To jest dla mnie wielkie przeżycie. Samara Joy jest w tej chwili prawdopodobnie największym odkryciem, najbardziej spektakularną karierą w jazzowej wokalistyce. Więc w istocie kalendarz był tak zapełniony, że nie było to proste, ale szczęśliwie odpowiednio wcześniej zapukaliśmy do jej drzwi" - mówił Marcin Kydryński w rozmowie z programem "Co za Tydzień".

Samara Jay w rozmowie z nami dodała, że nie jest to jej pierwsza wizyta w Polsce.

"Jestem trzeci raz w Polsce, pierwszy raz w tej sali w Katowicach. Podoba mi się tu, jestem podekscytowana dzisiejszym koncertem. Gdybym miała porównać publiczność amerykańską z polską, amerykańska jest bardziej ekspresyjna w trakcie występu. Tutaj ludzie słuchają z uwagą do końca utworu i dopiero wtedy okazują, że im się podobało, ale to też jest miłe" - mówi Samara Joy.

Marcin Kydryński o projekcie "Siesta w drodze"

Samara Joy wychowała się w muzykującej rodzinie w nowojorskiej dzielnicy Bronx.

"Miejsce, z którego pochodzę, jest wciąż mocno we mnie obecne. W mojej dzielnicy Bronx otaczało mnie wiele nurtów muzycznych. Moje rodzice też mieli ogromne znaczenie dla mojej muzycznej drogi. To, czego się tam nauczyłam, zabieram wszędzie tam, gdzie koncertuję" - dodała.

Koncerty organizowane przez Marcina Kedryńskiego w najbliższych miesiącach zagoszczą w wielu salach koncertowych w Polsce, między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Lista zaproszonych gości jest imponująca.

"Będziemy tutaj właśnie w NOSPRze z Branfordem Marsalisem, jego kwartetem i zespołem tradycyjnych muzyków węgierskich. Będziemy tutaj z bagatela, wielkim Patem Metheny. I będziemy, co ciekawe, to już inny trochę świat, nie jazzowy, będziemy ze specjalnym projektem, taką galą, hołdem dla Cezary Evory. Ja wciąż cieszę się nadzieją, że muzyka jazzowa dotrze do jak największej liczby ludzi, otworzy ich wrażliwość, przemieni" - dodaje Marcin Kydryński.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Redferns

podziel się:

Pozostałe wiadomości