Sanah osiągnęła wielki sukces muzyczny. Co wiemy o jej życiu prywatnym?

Sanah
Sanah to wyjątkowa artystka
Źródło: MWMEDIA
Sanah to polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. Największą popularność zdobyła dzięki piosence "Szampan". Nie osiadła na laurach i szybko wydała kilka nowych albumów, które osiągnęły niebywały sukces. Prywatnie młoda wokalistka jest już szczęśliwą mężatką. Co jeszcze wiemy o jej życiu?

Sanah jest wszechstronnie uzdolnioną piosenkarką. Śpiewa, pisze teksty, komponuje i gra na skrzypcach oraz pianinie. Jej droga na szczyt nie była łatwa, jednak dzięki uporowi osiągnęła sukces. Przeczytaj więcej o jej życiu!

Sanah – skąd pochodzi, wiek, rodzina

Sanah, a właściwie Zuzanna Irena Grabowska (z domu Jurczak) urodziła się 2 września 1997 roku w Warszawie. Od dzieciństwa mieszka w Starych Babicach. Jej rodzina jest bardzo liczna. Młoda gwiazda ma aż sześcioro rodzeństwa. Mama Sanah z zawodu jest lekarzem weterynarii.

Sanah – kariera muzyczna

Sanah o karierze muzycznej marzyła od dziecka. Już jako mała dziewczynka rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. I właśnie z tym instrumentem jest związana najmocniej. Często gra na skrzypcach podczas swoich koncertów. Naukę w szkole muzycznej Sanah rozpoczęła w wieku sześciu lat. Uczęszczała do Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, a później uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na tej samej uczelni uzyskała także tytuł magistra w zakresie instrumentalistki.

Sanah kilkukrotnie pukała do bram show-biznesu, jednak nie dane jej było wtedy przekroczyć jego bram. Przesłuchania do popularnych talent show za każdym razem kończyły się fiaskiem. Występowała m.in. w polskiej i brytyjskiej wersji "Mam talent!", jednak nie osiągnęła w nich sukcesu. Dziewczyna nie poddała się jednak i zaczęła umieszczać autorskie utwory śpiewane po angielsku w serwisie YouTube i Periscope. Nagrania publikowała jako Zuzia Jurczak, ale po o podpisaniu kontraktu muzycznego z wytwórnią usunęła wszystkie wcześniejsze piosenki z YouTube’a. W nawiązaniu kontaktu z wytwórnią pomógł jej realizator dźwięku Andrzej Puczyński.

Przełom w karierze Sanah nastąpił w marcu 2019 roku, kiedy została zaproszona do dogrania wokalu i wystąpieniu w teledysku do piosenki "Rich in Love" Matta Duska. Utwór znalazł się na pierwszym miejscu listy Spotify Viral Top50, a z jej coverem występował Dawid Podsiadło. W 2019 roku Sanah opublikowała singel "Idź" który znalazł się na pierwszym miejscu playlisty Vevo DSCVR New Music Poland i wydała minialbum pt. "ja na imię niewidzialna mam", który trafił na trzecią pozycję listy sprzedaży OLiS.

Największą popularność Sanah zyskała dzięki singlowi "Szampan" opublikowanemu w styczniu 2020 roku. Album pt. "Królowa dram", na którym znalazł się utwór już w pierwszym tygodniu po premierze podbił listę sprzedaży OLiS. Piosenką "No sory" zapowiadała swój drugi minialbum pt. "Bujda", który wydała także w 2020 roku. W grudniu ogłoszono, że była najczęściej odtwarzaną artystką w Polsce w 2020 na serwisie Spotify. Jej singel "Invisible Dress" osiągnął sukces międzynarodowy, dostając się do listy streamingowego serwisu iTunes we Włoszech, gdzie był odtwarzany w ponad 10 stacjach radiowych. Dużym sukcesem okazały się także jej kolejne single m.in. "Ale jazz!" nagrany z Vito Bambino czy promujące nową płytę "Irenka" utwory "Kolońska i szlugi", "Etc. " i "Ten stan" oraz piosenka "Cześć, jak się masz?" nagrana z wokalistą o pseudonimie Sobel.

Sanah po raz kolejny podbiła listy przebojów singlami promującym płytę "Uczta" nagranymi wspólnie z topowymi polskimi artystami. Utwór "Mamo tyś płakała" nagrała z Igorem Herbutem w celu charytatywnym, a cały przychód zasilił konto Stowarzyszenia Siemacha i został przekazany na pomoc dzieciom – ofiarom rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Następnym singlem promującym album Uczta był "Szary świat", nagrany wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni. Następnymi singlami były: "Czesława" z Natalią Grosiak, "Tęsknię sobie" z Arturem Rojkiem, "Audi" z Miętha, "Sen we śnie" z Grzegorzem Turnau, "Baczyński (Pisz do mnie listy)" z Anią Dąbrowską, "Eldorado" z Darią Zawiałow, "Oscar" z Vito Bambino (Mateuszem Dopieralskim), "Ostatnia nadzieja" z Dawidem Podsiadło oraz "Święty Graal" w duecie ze Stanisławem Grabowskim. Album "Uczta" niecałe dwa tygodnie po premierze osiągnął status złotej płyty, a po pół roku zdobył status diamentowej płyty.

Dziesięć kolejnych singli promujących album "Sanah śpiewa poezyje" to muzyczne wersje wierszy polskich wieszczów narodowych, m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Slowackiego, Wisławy Szymborskiej czy Adama Asnyka.

W sierpniu 2022 roku Sanah wraz ze swoją wytwórnią Magic Records oraz niemiecką Guesstimate stworzyła wydawnictwo płytowe Magic Guesstimate sanah Publishing (w skrócie MGS) z siedzibą w Warszawie. We wrześniu tego samego roku studio rozpoczęło rekrutację nowych artystów muzycznych.

Sanah – nagrody

W 2021 roku Sanah otrzymała Fryderyka w kategorii "Album roku pop" i była nominowana w czterech innych kategoriach. W 2022 nominowano ją do Bestsellerów Empiku, a zwycięstwo w kategorii "Muzyka pop/rock" zapewniła jej płyta "Irenka". Sanah nagradzana była też m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Sanah o swoim najnowszym albumie "Uczta" podczas trasy koncertowej
Źródło: "Co Za Tydzień"

Sanah – co oznacza jej pseudonim?

Pseudonim "Sanah" powstał po skróceniu angielskiej wersji pierwszego imienia piosenkarki, które po polsku brzmi Zuzanna, a po angielsku Susannah. Wcześniej Sanah występowała pod pseudonimem "Ayreen", które jest fonetycznym zapisem angielskiej wymowy jej drugiego imienia Irena.

Sanah – życie prywatne

Sanah nie lubi mówić o swoim życiu prywatnym w wywiadach i upubliczniać osobistych informacji w mediach społecznościowych. Długo nie potwierdzała doniesień medialnych o ślubie. Uroczystość była trzymana w tajemnicy przed opinią publiczną. Artystka ujawniła prawdę w książeczce dołączonej do płyty "Sanah śpiewa poezyje". Nie widniała tam jako Zuzanna Irena Jurczak, ale Zuzanna Irena Grabowska. Taką informację podawano też podczas ostatnich koncertów.

Okazało się, że w 2022 roku Sanah wyszła za swojego ukochanego Stanisława Grabowskiego, znanego też pod pseudonimem artystycznym Stan. Zaręczyli się w 2021 roku, ale ich związek rozpoczął się jeszcze zanim Sanah zaczęła być sławna. Fakt, że jest mężatką potwierdziła w trakcie FEST Festivalu, tańcząc w welonie i białej sukni. Ukochany jest obecny w twórczości artystki. Współpracowali przy utworze "Święty Graal". Pojawił się również w teledysku do popularnego przeboju Sanah, pt. "Kolońska i szlugi". Jego pseudonim pojawia się też w tytule piosenki "Ten Stan". Stan nie pokazuje jednak swojej twarzy, gdyż nie chce być rozpoznawalny.

Sanah – Instagram

Sanah dzieli się z fanami swoją twórczością także w mediach społecznościowych. Działa prężnie na Tik Toku. Prowadzi też konto na Instagramie. Jej nick to @sanahmusic.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Martyna Kaczmarek szczerze na temat kryzysu w związku. Nie mieszka już z mężem. "Jestem w dołku" [TYLKO U NAS]

Martyna Kaczmarek szczerze na temat kryzysu w związku. Nie mieszka już z mężem. "Jestem w dołku" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o problemach zdrowotnych. "Tylko najbliżsi wiedzą..." [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o problemach zdrowotnych. "Tylko najbliżsi wiedzą..." [TYLKO U NAS]

Dominik Szymański zwyciężył 12. edycję "Top Model". Wyjawił nam, co sądzi o wygranej [TYLKO U NAS]

Dominik Szymański zwyciężył 12. edycję "Top Model". Wyjawił nam, co sądzi o wygranej [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka szczerze o zmianach w życiu. "Zdarza mi się zaszaleć" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka szczerze o zmianach w życiu. "Zdarza mi się zaszaleć" [TYLKO U NAS]

Kornelia i Marek ze "ŚOPW" o pierwszych kłótniach i przeprowadzce. Gdzie zamieszkali?

Kornelia i Marek ze "ŚOPW" o pierwszych kłótniach i przeprowadzce. Gdzie zamieszkali?

Marcin ze "ŚOPW" o drugiej szansie i słynnej majówce. Wyjawił, co się wydarzyło

Marcin ze "ŚOPW" o drugiej szansie i słynnej majówce. Wyjawił, co się wydarzyło

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Bosacka w szczerej rozmowie o życiu bez męża. "Już z tego dołka wychodzę"

Katarzyna Bosacka w szczerej rozmowie o życiu bez męża. "Już z tego dołka wychodzę"

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta  dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]