Nie żyje Sergio Calderon. Gwiazdor "Piratów z Karaibów" miał 77 lat

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Sergio Calderon

Sergio Calderon zmarł w wieku 77 lat, o czym poinformował jego agent. Meksykański aktor występował w wielu znanych produkcjach, takich jak między innymi "Faceci w czerni" czy "Piraci z Karaibów". Artysta wcielił się w rolę kapitana Eduarda Vallenueva w trzeciej części ekranizacji przygód Jacka Sparrowa "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata".

Sergio Calderon zmarł 31 maja 2023 roku w swoim domu w Los Angeles w otoczeniu najbliższych i rodziny. Meksykański aktor, który wcielił się w rolę kapitana Eduarda Vallenueva w filmie "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" niedawno trafił do szpitala, ponieważ zachorował na zapalenie płuc. Zmarł w wieku 77 lat, o czym poinformował jego agent w rozmowie z magazynem "People".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Sergio Calderon był jednym z najsłynniejszych meksykańskich aktorów

Sergio Calderon zostawił żonę Karen Dakin, z którą miał dwójkę dzieci: syna Patricka Calderona-Dakina i córkę Johannę Calderon-Dakin. Aktor jakiś czas temu został także dziadkiem trojga wnucząt: Krishnaaviego, Emiliana i Victorii.

Sergio Calderon urodził się 21 lipca 1945 roku w Meksyku w miejscowości Coatlán del Río. W wieku 25 lat zadebiutował na wielkim ekranie w filmie "The Bridge in the Jungle" i był uznawany za jednego z najpopularniejszych meksykańskich aktorów.

Sergio Calderon zagrał łącznie w około 50 filmach, takich jak: "Faceci w czerni" czy "Poznaj naszą rodzinkę". Wystąpił także w wielu słynnych serialach: w tym między innymi w kultowej "Drużynie A". Jego kariera aktorska trwała ponad 60 lat.

Sergio Calderon grał w filmach i serialach przez ponad 60 lat

Artysta grał u boku największych sław, takich jak między innymi: Jane Fonda, Gerard Depardieu, Keith Richards oraz Johny Depp. W 2007 roku zagrał postać kapitana Eduarda Vallenueva w filmie "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata". Grany przez niego bohater był poszukiwany za kradzież złota i szybko skradł serca widzów. Sergio Calderon użyczył głosu kapitanowi także w grze wideo.

W 2015 roku meksykański aktor ogłosił, że robi sobie kilkuletnią przerwę od aktorstwa. Sergio Calderon wrócił przed kamery w 2022 roku. Zagrał w filmie "The Seven Faces of Jane" oraz serialu "The Resort".

Menadżer aktora przekazał, że jego klient zmarł z przyczyn naturalnych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości