Zmarła Sharon Acker, gwiazda serialu "Star Trek". Kanada żegna swoją aktorkę

Sharon Acker nie żyje
Sharon Acker nie żyje
Źródło: Getty Images
Nie żyje Sharon Acker, kanadyjska aktorka znana z wielu filmów i seriali, która wzbudzała zachwyt swoją urodą i wdziękiem. Odeszła w wieku 87 lat. Wystąpiła m.in. w kultowej produkcji "Star Trek". To już kolejna gwiazda tego filmu, która zmarła w ostatnim czasie.

Sharon Acker urodziła się 2 kwietnia 1935 w Toronto. W wieku 9 lat została adoptowana. Gdy miała 19 lat, rozpoczęła się jej kariera. W 1956 roku zagrała nauczycielkę, panią Stacey, w adaptacji słynnej "Ani z Zielonego Wzgórza". Miała na swoim koncie role w takich produkcjach jak "Star Trek", czy "Zbieg z Alcatraz". Od wielu lat nie była aktywna zawodowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Nie żyje Sharon Acker. Zagrała w "Star Treku"

Ostatnim odnotowanym projektem, w którym wzięła udział, jest "Żar młodości" - amerykańska opera mydlana. Aktorka poślubiła Austina Ronalda Macdonalda, z którym była 17 lat. Tuż po oficjalnym zakończeniu małżeństwa w 1973 roku wyszła za mąż za producenta filmowego i aktora Petera J. Elkingtona. Ukochany zmarł w 2001. Sharon Acker dołączyła do męża 16 marca 2023. Informacja o jej śmierci dopiero teraz przedostała się do mediów.

Sharon Acker zmarła w domu spokojnej starości w swoim rodzinnym mieście Toronto w Kanadzie. Fox News Digital potwierdziło smutne wieści u córki aktorki - Kim Everest.

Gwiazda pojawiła się w kultowym fantastycznonaukowym serialu "Star Trek". Wystąpiła tam jako Odona. "Star Trek" został pierwotnie stworzony jako serial telewizyjny, który został po raz pierwszy wyemitowany w telewizji amerykańskiej 8 września 1966 roku. Sharon Acker dołączyła do innych artystów kojarzonych z tą produkcją. Zobacz poniżej.

"Niech pamięć o niej będzie przypomnieniem, że życie jest sceną, a każdy dzień jest szansą, by dać występ życia. Spoczywaj w pokoju, Sharon. Będzie nam ciebie bardzo brakowało" - napisano w nekrologu.

Aktorka zrezygnowała z aktorstwa w 1994 roku, kiedy to wróciła do Kanady ze swoim drugim mężem Peterem Elkingtonem. Pałała ogromną miłością do malarstwa i rzeźbienia i właśnie tym pasjom poświęciła resztę życia.

Zmarłe gwiazdy "Star Treka". Fani pożegnali ikony

Niedawno odeszły dwie inne gwiazdy kojarzone z tym legendarnym serialem. W sierpniu 2022 informowaliśmy o śmierci aktorki Nichelle Nichols, która w serialu "Star Trek" zasłynęła rolą porucznik Nyoty Uhary. W chwili śmierci miała 89 lat. Smutną wiadomość przekazał fanom wtedy jej syn. Zdradził, że jego matka zmarła z przyczyn naturalnych. Nichelle Nichols w trakcie nagrań do 1. sezonu serialu chciała zrezygnować. Nie podobało jej się, że jej postać odgrywa tak nieistotną rolę w historii. Pozostała w obsadzie po osobistych namowach Martina Luthera Kinga. Społecznik uświadomił jej, jak wielką rolę może odegrać w emancypacji młodych, czarnoskórych kobiet dzięki udziałowi w kultowej produkcji.

W tym roku odszedł z tego świata kolejny artysta. 17 lutego 2023 roku zmarł Gerald Fried - amerykański kompozytor, dyrygent, który tworzył przede wszystkim muzykę do produkcji filmowej i telewizyjnej. To właśnie on stworzył melodię do serialu. Kompozytor odszedł w wieku 95 lat. Informację o śmierci artysty podał portal The Hollywood Reporter. Artysta przebywał w szpitalu i zmarł tam na zapalenie płuc.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości