Shawn Mendes miał wystąpić w Polsce. Zdradził powód odwołania trasy. Zmienił też wygląd

Shawn Mendes uczestniczy w terapii
Shawn Mendes zajął się zdrowiem psychicznym
Źródło: Getty Images
Shawn Mendes to idol nastolatek, młody, przystojny i niezwykle utalentowany gwiazdor Hollywood, który podbił świat swoimi piosenkami. Artysta miał wystąpić w 2023 roku w Polsce, ale odwołał część światowej trasy. Teraz wyjawił powód i pierwszy raz otworzył się na temat zdrowia psychicznego. Jego słowa dają do myślenia.

Shawn Mendes to kanadyjski piosenkarz, który szybko stał się światową gwiazdą. Zaczął od nagrywania coverów. Wykonywał piosenki m.in. Lany Del Rey, Adele i Eda Sheerana, by wkrótce dorównać im popularnością. Utwory tego artysty podbijały listy przebojów. Największą sensację wywołał duet z Camilą Cabello. Ich słynna "Señorita" była hitem przez długi czas i ujawniła, że muzycy są parą w życiu prywatnym. Niestety w listopadzie 2021 roku ogłosili rozstanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Dominik Abus o walce z depresją
Dominik Abus o walce z depresją i wsparciu specjalistów

Shawn Mendes zdradził powód odwołanych koncertów

Fani Shawna Mendesa czekali na jego artystyczny popis na nowej trasie koncertowej. 23 września 2021 ogłosił #WonderTheWorldTour, która obejmowała również wizytę w Polsce. Miał wystąpić 19 i 20 czerwca 2023 w Krakowie w Tauron Arena. W międzyczasie wydawał kolejne single promujące album. Rok temu w lipcu ogłosił, że odwołał resztę koncertów, bo pragnie skupić się na zdrowiu psychicznym. Jednocześnie uspokoił fanów, że nadal będzie tworzył muzykę i ma nadzieję na powrót trasy koncertowej.

Shawn Mendes budzi ogromne zainteresowanie w mediach. Jego instagramowy profil obserwuje ponad 70 mln internautów! Miłośnicy jego twórczości kibicują mu i wspierają w trudnym czasie. Piosenkarz ma dopiero 24 lata, a doświadczeniem scenicznym mógłby obdzielić kilka osób. Wiele jego rówieśników przeżywało załamania pod wpływem presji otoczenia i za sprawą sukcesu, który przyszedł zbyt szybko. Shawn Mendes pokazał, że zdrowie psychicznie jest dla niego ważniejsze niż kariera. Zdradził, że zdecydował się na terapię.

"Proces był bardzo trudny. Dużo terapii, wiele prób zrozumienia, jak się czułem i co sprawiało, że tak się czułem [...] Myślę, że ostatnie półtora roku było najbardziej otwierającym oczy, rozwijającym, pięknym i uzdrawiającym procesem w moim życiu. Jestem również bardzo wdzięczny za wszystkich ludzi, którzy byli tak akceptujący, kochający, życzliwi i wyrozumiali. To naprawdę sprawiło, że zobaczyłem, jak kultura zaczyna docierać do miejsca, w którym zdrowie psychiczne naprawdę staje się priorytetem" - wyznał w rozmowie z "The Wall Street Journal".

Shawn Mendes przeszedł metamorfozę

Shawn Mendes rok temu wydał oświadczenie w sprawie odwołanych koncertów. Dokładnie wyjaśnił swoje motywacje.

"Stało się bardziej jasne, że muszę poświęcić czas, którego nigdy nie poświęciłem osobiście, aby wrócić silniejszy. Niestety muszę odwołać pozostałe daty tras koncertowych w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii/Europie. Mieliśmy nadzieję, że po bardzo potrzebnej przerwie uda mi się nadrobić zaległości, ale w tej chwili zdrowie jest dla mnie priorytetem. Nie oznacza to, że nie będę tworzyć nowej muzyki [...]" - napisał na Instagramie.

We wspomnianym wywiadzie odniósł się również do zewnętrznej metamorfozy. Gwiazdor pożegnał się z charakterystycznymi lokami i pokazał nową fryzurę. Poniżej zobaczycie, jak wygląda z ogoloną głową.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości