Siostra Celine Dion o stanie jej zdrowia. "Otaczają ją specjaliści"

Celine Dion cierpi na nieuleczalną chorobę
Celine Dion cierpi na nieuleczalną chorobę
Źródło: Ethan Miller/Getty Images
Celine Dion jakiś czas temu zdradziła, że cierpi na nieuleczalną chorobę, która spotyka tylko jedną na milion osób. Od tamtej pory gwiazda nie udziela się publicznie, co powoduje zmartwienia jej fanów. Teraz w sprawie zdrowia wokalistki wypowiedziała się jej siostra. Celine Dion jest pod stałą opieką lekarzy.

Celine Dion to jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Gwiazda zaczynała karierę muzyczną jako nastolatka, potem poznała swojego męża. To właśnie on z miłości do ukochanej postanowił jej pomóc i zastawił własny dom, by wydać jej pierwszy album. Poświęcenie się opłaciło i niedługo później piosenki Celine Dion grały największe rozgłośnie radiowe z całego świata. Piosenkarka od pewnego czasu występuje jednak bardzo sporadycznie ze względu na problemy ze zdrowiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Celine Dion ma poważne problemy ze zdrowiem

Celine Dion chciała wrócić do śpiewania, jednak plany pokrzyżowała jej pandemia koronawirusa. Później zdradziła, że ma poważne problemy ze zdrowiem. Od tamtej pory nie pojawia się w życiu publicznym, a jej fani bardzo martwią się o swoją idolkę.

Głos w sprawie zabrała starsza siostra wokalistki, wydając specjalne oświadczenie dla magazynu "Journal de Montréal". Claudette Dion powiedziała, że Céline przebywa w Denver w stanie Kolorado w USA, gdzie poddaje się leczeniu.

"Otaczają ją specjaliści" - zapewniła.

Kobieta dodała, że Celine Dion może liczyć na wsparcie jej i reszty rodziny. Najbliżsi wokalistki podtrzymują ją na duchu i obiecują jej, że jeszcze kiedyś wróci na scenę muzyczną.

"Zamiast płakać nad jej losem, staram się przekazać jej pozytywne wibracje i zapewnić, że pewnego dnia wyjdzie na scenę" – przekazała magazynowi Claudette Dion.

U Celine Dion zdiagnozowano zespół "sztywnego człowieka"

Celine Dion jakiś czas temu wyjawiła, że cierpi na nieuleczalną chorobę, która spotyka tylko jedną aż na milion osób. To właśnie ta przypadłość sprawiła, że musiała czasowo zawiesić karierę. Gwiazda odwołała wówczas trasę koncertową i wydała specjalne oświadczenie. Wyznała, że zdiagnozowano u niej zespół Moerscha-Woltmanna, który jest nazywany "zespołem sztywnego człowieka".

"Wcześniej nie byłam na to gotowa, teraz mogę powiedzieć. Od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne. Było mi trudno o tym mówić. Niedawno zostałam zdiagnozowana. Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome, który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie" – powiedziała.

Celine Dion dodała, że musi być pod stałą opieką lekarzy i uczęszcza na rehabilitację. W przeciwnym razie groziłoby jej nawet trwałe kalectwo. Gwiazda mimo to robi wszystko, by wrócić do śpiewania.

"Śpiewanie to jest to, co robiłam przez całe swoje życie i to, co najbardziej kocham. Brakuje mi tego. Chciałabym was wszystkich zobaczyć ze sceny i dla was wystąpić. Podczas show daję z siebie 100 proc., ale teraz mój stan na to nie pozwala" – wyjaśniła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Ethan Miller/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości