Królowa Rania promienieje przed ślubem syna. Urządziła synowej wystawne przyjęcie

Autor:
Kamila
Jamrożek
Królowa Rania

Za kilka dni odbędzie się królewski ślub, który porównywalny jest ze ślubem księcia Williama i księżnej Kate. Następca tronu Jordanii książę Hussein żeni się ze swoją wybraną Rajwą Al Saif. Królowa Rania urządziła przyszłej synowej tradycyjną ceremonię.

Królowa Rania zadbała, aby wspólny obiad dla wszystkich kobiet z obu rodzin był niezapomnianym wydarzeniem. Pragnęła, aby każda czuła się wyjątkowo i pięknie, dlatego suknie, które wybrała, były prawdziwymi dziełami sztuki, wyszywanymi złotem i ozdobionymi różnorodnymi tradycyjnymi elementami. Te piękne detale miały nie tylko zdobić, ale także symbolizować połączenie obu rodzin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Królowa Rania wyprawiła tradycyjną uroczystość przed ślubem syna

Królowa Rania wyprawiła wystawne przyjęcie przedślubne dla przyszłej synowej, Rajwy Al Saif, na kilka dni przed jej ślubem z księciem Husajnem. Impreza miała na celu zjednoczenie obu rodzin i dostarczenie im rozrywki. Królowa zadbała o najdrobniejsze szczegóły, aby wspólny obiad dla wszystkich kobiet z obu rodzin przebiegł idealnie. Nie mogło zabraknąć wspaniałych sukni, wyszywanych złotem i różnych tradycyjnych elementów.

Przyjęcie odbyło się w poniedziałek wieczorem w Madareb Bani Hashem na Królewskim Dworze Haszymidzkim. Królowa Rania podzieliła się kilkoma wspaniałymi zdjęciami na Instagramie, na których widać ją świętującą z przyszłą panną młodą Rajwą na jej tradycyjnym przyjęciu przedślubnym z henną. Na jednym z nich widzimy obie kobiety w ciepłych objęciach, a na innym idą razem, ręka w rękę.

W trakcie imprezy królowa wygłosiła wzruszające przemówienie, w którym opisała Rajwę jako "najsłodszą i najpiękniejszą przyszłą pannę młodą", dodając, że jest ona dla niej równie cenna, jak jej córki księżniczki Iman i Salma. Wyraziła też swoją radość związaną z tym, że książę Husajn postanowił poślubić Rajwę oraz życzyła parze błogosławionej i szczęśliwej przyszłości. Wideo można obejrzeć na jej koncie na Instagramie.

"My i Al Husajn zaopiekujemy się Rajwą. To jest jej dom, jest wśród rodziny i swoich ludzi. Nigdy nie zapomnę, jak cieszyliśmy się - Jego Wysokość i ja - kiedy Al Husajn powiedział nam, że chce się ożenić z Rajwą. Jest idealną odpowiedzią na wszystkie moje modlitwy za niego" - mówiła królowa Rania do matki przyszłej synowej.

Książę Husajn i Rajwa Al Saif – kolejny ślub w jordańskiej rodzinie królewskiej

Książę Husajn, 28-letni następca tronu Jordanii, syn króla Abdullaha i królowej Rani, wkrótce poślubi swoją wieloletnią miłość, saudyjską architekt Rajwę Al Saif. Uroczystość odbędzie się 1 czerwca w pałacu Zahran w Ammanie, zaledwie niecałe trzy miesiące po ślubie jego młodszej siostry, księżniczki Iman, która wyszła za mąż 12 marca.

Na zbliżającym się ślubie księcia Husajna spodziewana jest długa lista gości, wśród których znajdą się członkowie rodzin królewskich z całego świata. Potwierdzili już swoją obecność m.in. książę Frederik i księżna Mary z Danii, księżna Wiktoria i książę Daniel ze Szwecji, książę Haakon z Norwegii oraz księżniczka Hisakoa i księżniczka Tsuguko z Japonii. Królowa Malezji, królowa Azizah, również będzie uczestniczyć w ceremonii wraz z mężem.

Wbrew plotkom, ślub nie będzie wydarzeniem typu white tie. Goście zostali poproszeni o założenie czarnego krawata i długich sukienek, jednak bez tiar. Nie wiadomo jeszcze, czy na uroczystości pojawią się brytyjscy członkowie rodziny królewskiej, choć książę Wiliam przyjaźni się z Husseinem.

Jordańska rodzina królewska
Jordańska rodzina królewska Jordańska rodzina królewska Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości