Ray Stevenson nie żyje. Aktor z "Harry'ego Pottera" pożegnał ekranowego tatę

Ray Stevenson
Ray Stevenson nie żyje
Źródło: Getty Images
Ray Stevenson, doświadczony aktor, który grał w produkcjach takich jak "RRR", "Thor" czy "Star Wars", zmarł 21 maja we Włoszech podczas kręcenia kolejnego serialu. Jego przedstawiciele z agencji Independent Talent potwierdzili tę informację, ale nie podali dokładnej przyczyny śmierci gwiazdora.

Aktor Ray Stevenson zagrał w wielu głośnych produkcjach telewizyjnych takich jak "Rzym", "Wikingowie", "Dexter" czy "Star Wars". Zmarł w wieku 58 lat tuż przed swoimi urodzinami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Ray Stevenson nie żyje

Ray Stevenson, północnoirlandzki aktor, który zagrał nikczemnego brytyjskiego gubernatora w filmie "RRR" oraz głównego antagonistę w nadchodzącym serialu "Star Wars Ahsoka", zmarł w wieku 58 lat.

Przedstawiciele Raya Stevensona poinformowali, że zmarł on w niedzielę, na cztery dni przed swoimi urodzinami. Włoska gazeta "La Repubblica" podała, że aktor został hospitalizowany po tym jak zachorował nagle na wyspie Ischia podczas prac nad filmem "Cassino in Ischia".

Hołd aktorowi złożył m.in. reżyser "RRR" SS Rajamouli, który napisał na Twitterze:

"Nie mogę uwierzyć w te wieści. Ray wnosił na plan tak dużo energii i żywiołowości. To było zaraźliwe. Praca z nim była czystą radością. Moje myśli są z jego rodziną. Niech jego dusza spoczywa w pokoju".

Aktor z serii "Harry Potter", Matthew Lewis, który wystąpił u boku Raya Stevensona jako dziecko w telewizyjnym filmie "Some Kind of Life", napisał z kolei na Twitterze:

"To takie smutne. Ray zagrał mojego tatę w moim debiucie w telewizji. Prawie 30 lat temu. Prawdziwy aktor z fascynującą karierą i nie mogłem sobie wymarzyć lepszego pierwszego doświadczenia w tym absurdalnym przemyśle".

Ray Stevenson – kim był?

Ray Stevenson urodził się 25 maja 1964 roku w Lisburn w Irlandii Północnej. Rozpoczął swoją karierę aktorską na początku lat 90., występując w europejskich serialach telewizyjnych i filmach telewizyjnych. Jego debiutem na dużym ekranie był występ u boku Heleny Bonham Carter i Kennetha Branagha w dramacie "The Theory of Flight" w reżyserii Paula Greengrassa z 1998 roku.

Następnie pojawił się w takich filmach jak "King Arthur" (2004) Antoine'a Fuqua, "Punisher: War Zone" (2008) Lexiego Alexandra, "The Book of Eli" (2010) braci Hughesów i "The Other Guys" (2010) Adama McKaya.

Najbardziej charakterystyczną rolą Raya Stevensona była postać Volstaga, członka asgardzkiej grupy Warriors Three, w filmie Marvela "Thor" (2011) w reżyserii Branagha. Aktor powtórzył rolę w dwóch kolejnych filmach: "Thor: The Dark World" (2013) Alana Taylora i "Thor: Ragnarok" (2017) Taiki Waititi.

Wystąpił również jako Porthos w filmie "The Three Musketeers" (2011) w reżyserii Paula W.S. Andersona, Firefly w "G.I. Joe: Retaliation" (2013) Jona M. Chu i Marcus w "Divergent" (2014) oraz jego sequelu "Insurgent" rok później.

W głównej roli wystąpił w "Kill the Irishman", grając Danny'ego Greene'a naprzeciwko Vincenta D’Onofrio, Vala Kilmera i Christophera Walkena w filmie Jonathana Hensleigha z 2011 roku opartym na prawdziwej historii.

W telewizji, oprócz "Wikingowie" i serii "Star Wars", wystąpił u boku Poppy Montgomery we francusko-amerykańskim serialu "Reef Break", który miał swoją premierę w ABC w 2019 roku. Zagrał też Titusa Pullo w serialu HBO "Rzym" (2005-2007) oraz w brytyjskim miniserialu "Rellik" z 2017 roku. Stevenson grał również byka na kanale Starz's "Black Sails" i gościnnie wystąpił w takich serialach jak "Murphy's Law", "Dexter", "Crossing Lines", "Medici" i "The Spanish Princess".

W 1997 roku Stevenson poślubił angielską aktorkę Ruth Gemmell w Londynie. Poznali się na planie "Band of Gold" (1995) i później zagrali małżeństwo w "Peak Practice" (1997). Rozwiedli się w 2005 roku po ośmiu latach małżeństwa. Stevenson miał trzech synów z włoską antropolożką Elisabettą Caraccią.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości