Gwiazdy

Śmierć królowej Elżbiety II. Tylko dwie osoby zdążyły się z nią pożegnać

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Zmarła królowa Elżbieta II

8 września 2022 roku media na całym świecie obiegła wiadomość, że lekarze są zaniepokojeni stanem zdrowia królowej Elżbiety. Niestety po kilku godzinach potwierdzono, że ziścił się najgorszy ze scenariuszy. Monarchini odeszła. Tylko dwie osoby zdążyły pożegnać się z królową Elżbietą II.

Oświadczenie opublikowane przez Pałac Buckingham sprawiło, że oczy niemal całego świata były skierowane w stronę posiadłości w Balmoral, gdzie przebywała królowa. Najbliższa rodzina monarchini śpieszyła na miejsce. Jak podaje Daily Mail, tylko dwoje dzieci Jej Wysokości zdążyło na czas i towarzyszyło królowej Elżbiecie II w ostatnich chwilach życia. 

Śmierć Królowej Elżbiety II. Kto był przy monarchini w chwili śmierci? 

Jak podaje Daily Mail, wyłącznie dwoje członków rodziny królewskiej było przy boku królowej, gdy ta wydała ostatnie tchnienie. Jedną z tych osób była księżniczka Anna, córka królowej, która razem z nią przebywała w posiadłości w Balmoral. Drugim obecnym był król - Karol III. Nowy władca miał przylecieć prywatnym helikopterem do rezydencji, gdy tylko dowiedział się o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II. 

Według doniesień prasowych książęta William, Andrzej i Edward oraz pozostali członkowie rodziny dotarli do posiadłości w Balmoral już po śmierci królowej. 

Król Karol III zdecydował się na przekazanie oficjalnego komunikatu do mediów. Tym samym pożegnał królową Elżbietę. 

"Śmierć mojej ukochanej Matki, Jej Wysokości Królowej, to moment największego smutku dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny. Głęboko opłakujemy odejście cenionego suwerena i ukochanej Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, królestwach i Wspólnocie Narodów, a także przez niezliczone rzesze ludzi na całym świecie. W tym okresie żałoby i zmian, moja rodzina i ja będziemy się pocieszać i wspierać wiedzą o szacunku i głębokim uczuciu, jakim darzono Królową" - napisał. 

Królowa Elżbieta II nie żyje 

Według informacji podanych przez Pałac Buckingham królowa Elżbieta II zmarła po południu 8 września 2022 roku. Szczegóły tego tragicznego dnia nie zostały opublikowane. Dzień śmierci monarchini jest określany jako "dzień zero" w słynnym protokole "London Bridge is down" opisującym zasady przebiegu żałoby i pochówku monarchini. 

Pogrzeb królowej Elżbiety odbędzie się 19 września 2022 roku. W całym Zjednoczonym Królestwie ma to być dzień wolny od pracy, giełdy zostaną zamknięte, a firmy będą miały obowiązek zawiesić działalność. Monarchini zostanie pochowana w przygotowanym grobie w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości